Jump to content
  1. Wanksta

Wanksta

• Similar Content

• objavio NinaRijeka
      Poštovani. 
      Imala sam dug prema Tele 2 iz 2013 godine. Taj dug je preuzela Svea E. Oni su neumorljivo zvali neko vrijeme i dug nisu uspjeli naplatiti. Ja već imam obustavu na 1/4 plaće i definitivno sam za to da se dug otplati čim dođu na red. Oni su sad taj dug prosljedili Credit E. Koji mi je doma poslao opomenu sa iznosom plus kamate. Kad sam nazvala i objasnila da sam za to da se dug otplati čim dođu na red počinju njihove prijetnje da će promjenut sredstva ovrhe. Ja definitivno nemam ništa na sebi  ni stan(koji doduše nije ni moj samo tu živim),nemam ni auto. Kad sam pitala da mi malilom pošalju neki izvadak-dokument da vidim šta zapravo moram platiti 4 000 kn plus kamate oni govore da dokumenta nemaju.Pa na temelju čega su onda došli do te cifre?Neki svjet? Njihov prijedlog je da im plaćam koliko mogu i da će se to onda zbrojiti sve skupa pa kad na Fini dođu na red da će se dug umanjiti za uplaćeni iznos s tim da se ne povlače s reda naplate u Fini. 
      Hvala svima na odgovorima
    • objavio Wonder
      Zanima me iz vidika: Ako oni umru i ako slučajno postoji nekakav njihov dug, dali ja onda nasljeđujem taj dug ili ne? Znam da u slučaju nasljedstva nasljedim jedno i drugo - ali kako je u slučaju, da je prijepis napravljen prije smrti?

A drugi dio pitanja bi bio: Dali je dobro upisati mene i moju ženu u zemljišnu knjigu, da bi izbjegao situaciju, da u slučaju vlastite smrti moji roditelji nasljede "nužni dio". Nemamo djece i želimo da bi u tom slučaju ili jedan ili drugi dobili sve.

Lijepi pozdrav.
    • objavio Ivandrago

Postovani
        Od 2014 godine sam maltretiran od strane raznih utjerivaca dugova. Od 2012 zivim i radim u inozemstvu gdje sam otisao trbuhom za kruhom - nazalost raznim nedacama sam bio primoran napustiti domovinu i obitelj. Dug za koji sam proganjan je po nedozvoljenom minusu od jedne hrv banke. Nikad nisam trazio da mi odobre minus po racunima. A kad sam usao u tada dozvoljeni minus, vec nakon mjesec dana je postao “nedozvoljeni” tako da su odmah poceli naplacivati dodatne triskove, kamate... Dug se od 2012 povecavao i povecavao. Nisam ga placao jer nisam bio u mogucnosti i napustio sam hevatsku. Od 2012 niti jednom vise nisam pristupao bankovnim racunima u hrv tako da neznam tocan dan blokade rn. 2014 razni itkupljivaci su poceli slati pisma, uplatnice te zvati i maltretirati moju obitelj. Prijetiti se ovrhom... Posljednje pismo sam dobio 1.10.2018 gdje ponovno potrazuju “x” iznos uvecan za kamate i troskove te se prijete ovrhom. Sto ja mogu uciniti po tom pitanju i dali postoji kakva zastara po toj trazbini koja je po meni izlihvarena na neposten nacin. Do sad niti jednom nisam primio na adresu rijesenje o ovrsi.   S postovanjem Ivan    
    • objavio zbunjen22
      Poštovanje, 
      U sljedećoj sam situaciji:
      Imam nekretninu nad kojom postoji više ovrha.
      Mislio sam predmetnu prodati na način da uzmem nekakva pisma namjere ili izjave od svih ovrhovoditelja, i da će eventualni kupac prilikom kupnje predmetne nekretnine isplatiti svima moj dug u cijelosti, a meni ono što ostane (kao prilikom kupnje nekretnine s više vlasnika).
      Ovrhovoditelji ne žele takvu kombinaciju, nego zahtjevaju isplatu - što je s moje strane nemoguće prije prodaje (krediti, posudbe, ...).
      Postoji li nekakva kombinacija koja mi je promakla da se ovo riješi, osim da se ide na dražbu i onda predmetna nekretnina proda za pretpostavljam  dosta umanjenu cijenu od koje je pitanje da li će se sve riješiti, a gotovo sigurno da meni neće ništa ostati?
      Puno hvala unaprijed.
    • objavio adriatic
      Poštovanje
      dužnik sam osiguravajuće kuće kojoj uslijed gubitka posla nisam platio cijeli iznos. Iznos ne poričem no dobio sam poštom ovrhu sa izuzetno visokim troškovima ovrhe (većim nego iznos druge slične ovrhe koju imam). Na iznos duga 1600 Kn dobio sam za platiti troškove ovrhe 1100 Kn. Na drugom sličnom dugovanju dobio sam troškove ovrhe 280 Kn, skoro četiri puta manje.
      Specifikacija:
      Odvjetnički troškovi (sastavljanje prijedloga) - 312.00 Kn
      Javnobilj. troškovi (nagrada, dostava) - 156.00 Kn
      Predvidivi troškovi (pribava pravom. ovršnosti) - 469.00 Kn
      Javnobilj. troškovi - 95.00 Kn
      Dostava pravomoć. rješenja - 19.00
      Molim ljubazno za odgovor, da li je država dala pravnu mogućnost za toliku razliku u cijeni sličnih ovrha sličnog iznosa dugovanja. Da li sam obavezan platiti sve troškove navedene ovrhe koji iznose 70% dugovanja ili imam prave osnove osporiti iznos. Nisam u materijalnoj situaciji da mi ta razlika ne predstavlja problem.
      Zahvaljujem na odgovoru.

• Online korisnici