Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

Preporučene objave

Kupio sam građevinsko zemljište (nije korišteno) od pravne osobe i nakon ovjerekup.ugovora i isplate uredno račun sa uračunatim i iskazanim porezom od 25%.
PU mi nakon 6mjeseci od kupnje uručuje privremeno porezno rješenje sa dodatnim obračunom od 4% na promet nekretnine.
Nije li ovo duplo oporezivanje jer imam račun sa pravnom osobom na kojoj mi oni zaračunavaju 25% a sada još i PU 4%...ispada 29% da im moram uplatiti.

Tko je tu trebao zaračunati kome porez?
Hvala!

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama
Prije 19 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Po čl. 5. Zakona o porezu na promet nekretnina, Vi ste u pravu - prometom nekretnina se ne smatra stjecanje nekretnina na koje se plaća PDV.

Hvala vam na brzini odgovora!

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad




×