Jump to content

Kazna za parkiranje, auto prodan


Sanella23

Preporučene objave

Pozdrav,

unaprijed zelim zahvaliti na svim komentarima.

Moj problem ide ovako: auto sam prodala i nakon 5 godina dobila kaznu za parkiranje od Komunalca Sisak.

Zalila sam se i naravno poslala im ugovor o kupoprodaji. ??

Medjutim, nakon pola godine stiglo mi rijesenje da to sto imam kupoprodaji ugovor nije od utjecaja za donošenje drugacije presude jer u policiji se vodilo da sam vlasnik te da s tim kupoprodajnim ugovorom mogu eventualno potraživati regres od osobe koje je parkirala. 

(Auto prodan 17.kolovoz 2010, a kazna za parking 8. prosinca 2011.)

I naravno kazna +750 kn sudskih troškova ??. 

Ima li tu kakve pomoci, isplati mi se uopce jos zaliti jer ovih 100 e sudskih troškova mi je dodao kao hladan tuš... Željela sam samo da kaznu prosljede covjek koji je vozio taj auto, a navukla vraga za vrat?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 20 minuta, G-man je napisao:

Ovo rješenje koje spominjete je došlo od koga točno - suda? Pravomoćno je ili imate pravo žalbe?

 Iskreno, slabo se razumijem u to.

Pise da žalba se odbija kao neosnovana i potvrđuje se presuda.

 

Zaboravih napisati da imam i punomoć i da su su mi na fin način napisali da zalbu kojom ukazujem na pogrešno i nepotpuno stanje sud nije ni razmatrao jer se presuda smatra sporom male vrijednosti ?????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U tzv. maličnim sporovima (sporovima male vrijednosti) žalbeni razlozi su ograničeni.

Ono što mene čudi je da su, unatoč tome što ste prezentirala ugovor o kupoprodaji, vas i dalje smatrali vlasnicom, što je apsurd. Ali, nažalost, kako je presuda pravomoćna, tu se redovnim putem više ne može ništa. Ostaje vam sugestija koju su i sami dali - da idete prema osobi kojoj ste prodali automobil da vam vrati ono što ćete biti dužna platiti.

Jeste li možda već kontaktirala tu osobu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 sati , G-man je napisao:

U tzv. maličnim sporovima (sporovima male vrijednosti) žalbeni razlozi su ograničeni.

Ono što mene čudi je da su, unatoč tome što ste prezentirala ugovor o kupoprodaji, vas i dalje smatrali vlasnicom, što je apsurd. Ali, nažalost, kako je presuda pravomoćna, tu se redovnim putem više ne može ništa. Ostaje vam sugestija koju su i sami dali - da idete prema osobi kojoj ste prodali automobil da vam vrati ono što ćete biti dužna platiti.

Jeste li možda već kontaktirala tu osobu?

Nisam, vjerujem da i ta osoba bi me suludo gledala jer je iz 2011 g, pa eto pokusala žalbom te su samo tako navukla dodatne troskove bzvz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 sati , drot13 je napisao:

Isto to radi i Zagrebparking, što je suludo. Međutim, sad kad bivši vlasnik može sam odjaviti taj auto (ako ga novi vlasnik ne prebaci na sebe u roku od 15 dana), krivnje ipak ima i na bivšem vlasniku...

Ma rade skoro svi tako. Sve Odluke o organizaciji i naplati parkinga JLS su uglavnom iz '07 (neke još i starije) i veliki im je problem donijeti izmjene i dopune poradi  izmjene i dopune čl.250 st.3 ZSPC-a koji kaže da je "u slučaju prodaje...novi vlasnik dužan u roku 15 dana registrirati ili odjaviti vozilo", te još imaju u odlukama da za plačanje dnevne karte smatraju vlasnika vozila koji je evidentiran u evidencijama MUP-a i živo im se fučka dalje. Znam da je, recimo grad Pula 2016-e donijela novu odluku u kojoj je dodano "ili korisnik vozila", pa prvo vlasnicima šalju obavijest da dostave podatke o korisniku vozila ili novog vlasnika ukoliko oni nisu upravljali ili su vozilo prodali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija