Jump to content

prisilna naplata duga


luna17

Preporučene objave

Poštovani,

molim za savjet, HRT je putem odvjetničkog ureda Hanžeković dostavila prisilnu naplatu duga u srpnju ove godine za dug 01. i 04. mjesec 2005.g na ime mog oca koji je preminuo 2012.g.

Pristojbu HRT je majka prebacila na sebe te uredno plaća, a za ove mjesece ne može da nađe uplatnice, dug je trenutno oko 1700 kn.

Šta raditi u ovom slučaju, gđa iz odvjetničkog ureda je rekla da se dostavi smrtni list pa će se vidjeti.

Kako je moguće da čovjeku koji je 5 g. mrtav dostavi obavijest o naplati duga, kad je sve uredno odjavljeno u svim institucijama? Ovršni prijedlog se vodi pod brojem od 2006.g. Do sada nije dolazila nikakva obavijest o tome, bar nije pristiglo na adresu . Trenutno smo u potrazi za uplatnicama za koje terete, a obzirom da je od toga prošlo 11 godina, ne znamo da li ih uopće imamo.

Da li se u ovom slučaju  može pozvati na zastaru? (apsolutnu ili relativnu) I na koji način?

Hvala

 

p.s. u privitku je dopis

 

p.naplata d.pdf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 sati , luna17 je napisao:

Poštovani,

molim za savjet, HRT je putem odvjetničkog ureda Hanžeković dostavila prisilnu naplatu duga u srpnju ove godine za dug 01. i 04. mjesec 2005.g na ime mog oca koji je preminuo 2012.g.

kad  je primljeno rješenje o ovrsi?

ako je 2005. tad je nastupila zastara potraživanja. zastara za ovrhu po rješenju za  ovrhu je 10 godina.

dobili ste dopis i na njega nikom ne možete uložiti žalbu.

predpostavljam da je nastupila zastara pa na ovaj način pokušavaju naplatiti zastarjeli dug.

ako priznate dug dužni ste ga i platiti.

i razgovor o dugu se može okarakterizirati kao priznanje duga.

na dopisu nije navedeno kome je namjenje.

uređeno: od bovu
dopuna
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poslali su ga 21.06.2017.g tako stoji na pečatu pošte, mama ga je našla u pošti koji dan kasnije, koliko vidim bez dostavnice je bilo, a nasljednik iza mog oca je moja majka, koja ima mirovinu od 1600 kn.

Razgovarala sam sa gđom u odvjetničkom uredu te rekla da meni nije poznato da je do sada obavijest dolazila svih ovih godina, ona me uputila da se pokojnom ocu ovrha vodi u Fini????? Od strane Fine nije bilo nikakvih obavijesti.

Uputila me je da dostavim smrtni list od oca koji je preminuo u svibnju 2015, pa će vidjeti.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija