Jump to content

Presuda na kazneno djelo


freakusha

Preporučene objave

Eto imala bi par pitanja, pa bi Vas molila za pomoć.

Naime radi se o slijedećem 01.11.2003. došlo je do fizičkog obračuna susjede i mene. Ona tvrdi da je ona napadnuta, ja tvrdim da sam ja napadnuta, a u cijelu igru je umješan moj suprug, koji nas je razdvojio. Mi imamo i svjedoka, koji je tu večer bio kod nas na večeri i on može potvrditi da je moj suprug nije udario. Nakon toga pozvala sam policiju. Oni su napisali izvješta o stanju kojega su zatekli dolaskom na mjesto događaja, između ostaloga zatekli su razbijenu teglu sa cvijetom koji je ona bacila u moja vrata.

Podigla je tužbu protiv nas i to zbog kaznenog djela iz čl. 199 st. 1 KZ-a.

Danas je došlo rješenje kojim smo proglašeni krivima. Čitajuči spise ne mogu vjerovati, ali eto po njima mi smo krivi. Izjava svjedoka se ne priznaje jer nam je on prijatelj, a on je ujedno i jedini očevidac, a izjave njezinih dvaju svjedoka koji nisu bili prisutni događaju sud priznaje iako oni u svojim izjavama ne mogu izjaviti ništa konkretno budući da nisu bili prisutni, te u svojim izjavama navode stvari koje im je rekla susjeda koja nas je tužila.

Ono kaj mene zanima je slijedeće:

Ako se žalim koliko to povećava troškove? Namjeravam se žaliti jer smatram da sam nevina.

Kolika je zastara na ovo djelo i kada nastupa? Da li se to broji od dana kada je kazneno djelo učinjeno ili od dana kada je donesena presuda?

Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na zastaru baš ne računajte, nastupa za 4 godine od dana počinjenja k.d.

Žalite se svakako ako je tako kako Vi navodite, Vi ste i pozvali policiju, na Vaša vrata je bačena tegla, postoji očevidac događaja, ovi svjedoci to nisu...držite se pol.izvješća i onoga što tamo stoji...tko je kome, što i kako rekao i napravio...

Da li je bilo uvredljivih riječi i kakvih, i da li je bilo obostranog vrijeđanja??

To je također bitno, jer ako je uzvratila, a to se može nečim potkrijepiti....e to onda treba iskoristiti..

Vi najbolje znate što u spisu postoji i što se može upotrijebiti u žalbenom postupku...ako niste vješti tome, i ako do sada već niste, uzmite nekog odvjetnika da se primi bar pisanja žalbe...

 

To su stvari o kojima morate sami odlučiti...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija