Jump to content

Povećanje invalidnine HRVI-a


Željac047

Preporučene objave

Prije 12 sati , Željac047 je napisao:

Poštovani svi, svjedoci smo da nam iznos invalidnine ostvarene temeljem statusa HRVI-a Domovinskog rata nije rasla nekih 10-tak godina, čak je i umanjena...

Da li ima netko kakvu informaciju da li se ista u skoro vrijeme planira uvećati, kada i ako da, koliko?

Unaprijed zahvaljujem.

U zakonu piše kako se izračunava osnovica.nažalost osnovica se ne povećava godinama pa samim time nema ni povećanja iste.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 16 sati , Željac047 je napisao:

Poštovani svi, svjedoci smo da nam iznos invalidnine ostvarene temeljem statusa HRVI-a Domovinskog rata nije rasla nekih 10-tak godina, čak je i umanjena...

Da li ima netko kakvu informaciju da li se ista u skoro vrijeme planira uvećati, kada i ako da, koliko?

Unaprijed zahvaljujem.

U Zakonu o izvršavanju državnog proračuna koji se svake godine usvaja u paketu s Državnim Proračunom,definira se iznos proračunske osnovice.

Iznos iste se nije mijenjao  od 2001. godine,dakle 16 godina i to je svakako neshvatljivo obzirom na porast troškova života ,porast plaća ,mirovina i drugih primanja iz Proračuna.

Tko je za to odgovoran,vlade -vlasti koji donose proračun,ali isto tako i udruge koje bi trebale štititi interese svojih članova na koje se zakon odnosi.

Članak 22.

(1) U Proračunu su utvrđena sredstva za naknade i druga primanja na temelju posebnih propisa.

(2) Osnovica za obračun naknada i drugih primanja iz stavka 1. ovoga članka iznosi 3326,00 kuna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, diksi je napisao:

U Zakonu o izvršavanju državnog proračuna koji se svake godine usvaja u paketu s Državnim Proračunom,definira se iznos proračunske osnovice.

Iznos iste se nije mijenjao  od 2001. godine,dakle 16 godina i to je svakako neshvatljivo obzirom na porast troškova života ,porast plaća ,mirovina i drugih primanja iz Proračuna.

Tko je za to odgovoran,vlade -vlasti koji donose proračun,ali isto tako i udruge koje bi trebale štititi interese svojih članova na koje se zakon odnosi.

Članak 22.

(1) U Proračunu su utvrđena sredstva za naknade i druga primanja na temelju posebnih propisa.

(2) Osnovica za obračun naknada i drugih primanja iz stavka 1. ovoga članka iznosi 3326,00 kuna

 

To je politička odluka ! Da se ta osnovica promijeni samo i jednu kunu više, da bude 3327,00 kuna , to bi povuklo lavinu novih dodatnih prava na socijalnu pomoć, dječje doplatke, invalidnine hrvi-a i sličnih financijskih izdataka iz državnog proračuna, za sobom.

Zato nije korektirana od 2001. godine. 

To odgovara svim vladama , bile one crvene, plave ili u duginim bojama, zato se isto nije diralo a i neće u dogledno vrijeme sigurno.

uređeno: od Kompa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 46 minuta, gorand je napisao:

zato se može promjeniti postotak od osnovice i ne uzrokuje val ostalih problema.....kad se hoće...bitno da su znali smanjiti prije određenog vremena...

 Nisam siguran ,ali koliko se iz općih informacija može zaključiti (jer DD za djecu  ne primam od 2001.) čini mi se da su se u međuvremenu povećavale  socijalne  naknade i dječji doplatci ,ne znam za civilne invalidnine  tako da su zakonima za te kategorije povećali postotke od osnovice. Dakle nije nužno kao što gorand napisa podizanje osnovice,ali postotcima se to može riješiti.

Međutim, iako je mijenjan ZOPHBDR više puta ,to se kod nas nije korigiralo.

Pa tako ni novim zakonom ,ni neće.

Dakle 2001.g. tadašnjim ZOPHBDR je ukinut dodatak na invalidninu od 50%,zamrznut postotak osnovice za određivanje visine invalidnine ,uveden cenzus za dječji doplatak i smanjena mirovina od 8-24% HRVI-ima.

Taj udar je trebalo preživjeti.Preko noći ostali smo bez velikog dijela  prihoda. Kasnije se to nastavilo s dva puta po 10%,tako da su nam primanja smanjena oko 40% u odnosu na 2000.g.

O tome novinari i mediji ne pišu.

Do dan danas nikome iz svih dosadašnjih vlada nije palo na pamet  barem tu j.invalidninu usklađivati  na neki način s troškovima života,porastom plaća itd,itd.

Svijesno nas osiromašuju sve vrijeme od tada do danas ,smijući nam se u lice ,čudeći se kako branitelji mladi umiru,zašto se ubijaju,spaljuju  i sve vrijeme nam se cinično  trude vratiti dostojanstvo.

Pa tako i ova vlada,koja se jako brine za nas na način da nije izvršila obvezu povratka 10% mirovine koja je već nastupila prije godinu dana ,ali je zato  kupila nekoliko tisuća zastava da nas dostojno sahrane.

Eto upravo danas saznajem da je još jedan u nizu branitelja koje poznam,umirovljeni policajac skončao u 53 g života.

Barem će zastavu dobiti.

 

 

uređeno: od diksi
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 sati , diksi je napisao:

 Nisam siguran ,ali koliko se iz općih informacija može zaključiti (jer DD za djecu  ne primam od 2001.) čini mi se da su se u međuvremenu povećavale  socijalne  naknade i dječji doplatci ,ne znam za civilne invalidnine  tako da su zakonima za te kategorije povećali postotke od osnovice. Dakle nije nužno kao što gorand napisa podizanje osnovice,ali postotcima se to može riješiti.

Međutim, iako je mijenjan ZOPHBDR više puta ,to se kod nas nije korigiralo.

Pa tako ni novim zakonom ,ni neće.

Dakle 2001.g. tadašnjim ZOPHBDR je ukinut dodatak na invalidninu od 50%,zamrznut postotak osnovice za određivanje visine invalidnine ,uveden cenzus za dječji doplatak i smanjena mirovina od 8-24% HRVI-ima.

Taj udar je trebalo preživjeti.Preko noći ostali smo bez velikog dijela  prihoda. Kasnije se to nastavilo s dva puta po 10%,tako da su nam primanja smanjena oko 40% u odnosu na 2000.g.

O tome novinari i mediji ne pišu.

Do dan danas nikome iz svih dosadašnjih vlada nije palo na pamet  barem tu j.invalidninu usklađivati  na neki način s troškovima života,porastom plaća itd,itd....

 

 

 

Nažalost, ne samo da novinari ne brinu i pišu o tome, već i oni koji bi nas trebali predstavljati, te silne udruge proistekle iz Domovinskog rata koje predstavljaju HRVI-e, šute i ne iniciraju tu problematiku...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Željac047 je napisao:

Poštovani svi, svjedoci smo da nam iznos invalidnine ostvarene temeljem statusa HRVI-a Domovinskog rata nije rasla nekih 10-tak godina, čak je i umanjena...

Da li ima netko kakvu informaciju da li se ista u skoro vrijeme planira uvećati, kada i ako da, koliko?

Unaprijed zahvaljujem.

invalidnina nije rasla (ista je ) od 2001. ( 16 godina) kad je je račan smanjio i sveo na proračunsku osnovicu.

dali će rast? zavisi od volje političara.

uređeno: od bovu
dopuna
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
, bovu je napisao:

račan je promejio pravili i svi ga se drže.

Nije tu u pitanju samo drug račan,spominjane udruge pogledajte samo tko ih vodi ,za njih je to marginalno pitanje.Oni imaju puno veće apetite da taj problem i ne doživljavaju ,kao mi obićni smrtnici koji se bojimo i za 20%invalidnosti.Bez obzira na sve mnogima nebih bio u koži ,mada mi ih je kao braći po oružju istinski i ljudski žao.Osobno mislim da taj problem oko te naknade i nije toliko važan, u odnosu na puno toga što muči veliku večinu HRVATSKIH BRANITELJA.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sadašnja vlada vraća dugove Milanovićeve vlade. Nikad ne spominju dugove HDZ-evoi vlada. Zašto stalno smanjuju mirovine invalidima HRVI, izuzevši mirovine invalida 1 skupine. Zašto nas DEGRADIRAJU I PONIŽAVAJU KAO DA SMO MI KRIVI ZA NAŠU INVALIDNOST. Osobno sam invalid 40% na osnovu PTSP, moždani udar za vrijeme ležanja u bolnici,, Parkinsonova bolest sa 40  godina, ciste po kićmi velićine do 3 cm. Trpim bolve uzimajući 4 vrste lijekova protiv bolova i zamjenu za morfij u tabletama, sluh oštećen od detonacija granata na prvoj crti bojišnice 97,5 %. Toga nema nigdje samo sam lud po papirima. Što mi donosi milion problema u životu.Pa ja pijem 43tablete dnevno, kako izgledaju moji organi abdomena.                                                                                                                           Stipo Šimić  časnik HV

uređeno: od Stipo Šimić
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Stipo Šimić je napisao:

Sadašnja vlada vraća dugove Milanovićeve vlade.

nije točno. niko ništa neče vratiti samo če prestat otimati tih 10% koje je odredla milanovićeva vlada.

zašto ne ideš na ponovnu pricijenu invalidnosti. možda dobiješ veču invalidnost.

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
, bovu je napisao:

nije točno. niko ništa neče vratiti samo če prestat otimati tih 10% koje je odredla milanovićeva vlada.

zašto ne ideš na ponovnu pricijenu invalidnosti. možda dobiješ veču invalidnost.

Poštovani.može mi netko od cijenjenih forumaš reć kojeg datuma u mjesecu sjeda invalidnina na račun.?hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, Peksa5555 je napisao:

Poštovani.može mi netko od cijenjenih forumaš reć kojeg datuma u mjesecu sjeda invalidnina na račun.?hvala.

Danas ti je isplata invalidnine ( trajna prava branitelja) . Poslije 13-14 sati, zavisi banka od banke. Na bankomatima.

Do sada je vecinom isplata do 15. Zavisi subota, nedjelja + -.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Kompa je napisao:

To je politička odluka ! Da se ta osnovica promijeni samo i jednu kunu više, da bude 3327,00 kuna , to bi povuklo lavinu novih dodatnih prava na socijalnu pomoć, dječje doplatke, invalidnine hrvi-a i sličnih financijskih izdataka iz državnog proračuna, za sobom.

Zato nije korektirana od 2001. godine. 

To odgovara svim vladama , bile one crvene, plave ili u duginim bojama, zato se isto nije diralo a i neće u dogledno vrijeme sigurno.

U nedavno usvojenom Proračunu RH odnosno Zakonu o izvršenju, proračunska osnovica ostala je ista.

Slijedom tega osnovano se može zaključiti da iznos osobne invalidnine HRVI ostaje isti kao i  prrethodnih 16-17 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , diksi je napisao:

U nedavno usvojenom Proračunu RH odnosno Zakonu o izvršenju, proračunska osnovica ostala je ista.

Slijedom tega osnovano se može zaključiti da iznos osobne invalidnine HRVI ostaje isti kao i  prrethodnih 16-17 godina.

Zašto meni nije ni danas sjela invalidnina i zaostaci a dobio rješenje ima mjesec dana.?molim odgovor ako netko zna.? Hvala! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, Peksa5555 je napisao:

Zašto meni nije ni danas sjela invalidnina i zaostaci a dobio rješenje ima mjesec dana.?molim odgovor ako netko zna.? Hvala! 

Nazovi Ured državne uprave u svom mjestu prebivališta (Županije) i pitaj o svom predmetu obzirom da si dobio Rješenje. Nazovi i Ministarstvo branitelja. Najvjerojatnije nije proknjiženo ili je možda broj tekućeg računa. Ako si blokiran.... invalidnina ti je zaštičeno primanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, Draganec je napisao:

Nazovi Ured državne uprave u svom mjestu prebivališta (Županije) i pitaj o svom predmetu obzirom da si dobio Rješenje. Nazovi i Ministarstvo branitelja. Najvjerojatnije nije proknjiženo ili je možda broj tekućeg računa. Ako si blokiran.... invalidnina ti je zaštičeno primanje.

A koji je br.min.branitelja? Molim lijepo?hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Draganec je napisao:

Najvjerojtnije si dobio Rjesenje od Ureda drzavne uprave . Kod njih se javi prvo, a tajnistvo ministarstva ti je 01/2308-644 i 01/2308-812.

U ponedjeljak oko 10.00

ajd LP?

O.k.zvao sam i rekli su da se bit isplaćeno u 15.01.2018.god.posto je rjesenje stiglo kasno.krajem studenog 2017.god.a dobro glavno da bude.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
prije 2 sati , Peksa5555 je napisao:

Postovani.može mi netko reći imam li pravo na partipaciju ako imam 20%.hrvi.privremeno.rješenje od 27.11.2017.god.?

Mislis na oslobadjanje placanja. Mislim da ne. Da imas 30% potom da ili ako imas najmanje 35 dobrovoljnih davanja krvi, bio bi oslobodjen placanja uz dostavu potvrde ili Rjesenja o istom.

Ako nisam u pravu neka me kolege isprave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, Draganec je napisao:

Mislis na oslobadjanje placanja. Mislim da ne. Da imas 30% potom da ili ako imas najmanje 35 dobrovoljnih davanja krvi, bio bi oslobodjen placanja uz dostavu potvrde ili Rjesenja o istom.

Ako nisam u pravu neka me kolege isprave.

Raspitati cu se u HZZO.ako jos neko ima saznanja volio bi da mi kaže imam li pravo na oslobađanje plaćanja partipacije?hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Peksa5555 je napisao:

Raspitati cu se u HZZO.ako jos neko ima saznanja volio bi da mi kaže imam li pravo na oslobađanje plaćanja partipacije?hvala!

 

prije 2 sati , Peksa5555 je napisao:

Raspitati cu se u HZZO.ako jos neko ima saznanja volio bi da mi kaže imam li pravo na oslobađanje plaćanja partipacije?hvala!

Ne, nemas prava. Vidi novi Zakon o braniteljima 'glava'll cl.23. Da imas 30% trajno onda da. Evo ti novi zakon pa čitaj

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2017_12_121_2758.html

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, gonzo-stari je napisao:

"Draganec", pročitaj još jednom članak 23. "Peksa5555", imaš pravo na oslobađanje od participacije i ako imaš 20% HRVI. Ovo što je Draganec naveo o 30% se odnosi na branitelje koji imaju postotak oštećenja organizma od najmanje 30% bez obzira na status HRVI.

Potpisujem gronzo-stari. Kazem da nisma siguran. Ja sam osobno oslobodjen i po statusu 30% i dao 42 puta krv. Na zalost zadnji put 2012.god. Vise mi ne zele uzimati zbog uzimanja odredjenih lijekova.

Pozdrav i sve dobro svima u 2018.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Draganec je napisao:

Potpisujem gronzo-stari. Kazem da nisma siguran. Ja sam osobno oslobodjen i po statusu 30% i dao 42 puta krv. Na zalost zadnji put 2012.god. Vise mi ne zele uzimati zbog uzimanja odredjenih lijekova.

Pozdrav i sve dobro svima u 2018.?

Gonzo-stari hvala na informaciji!.Sretna nova godina svima i puno zdravlja!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , crny46 je napisao:

nemaš potrebe za HZZO jer ide automatizmom-2.stupanjsko povjerenstvo šalje rješenje  HZZO. braem je tako meni bilo. i sam san osta zatečen jer mi je otprilike nakon 2 miseca od 2.stupanjskog rješenja došla doma nova iskazniva zdravstvenog osiguranja.

Hvala crny46! Sretna ti nova godina i puno sreće i zdravlja!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

Mislim da smo svi svjedoci da otkad je Pančić smanjio invalidnine da bih kao kvazi pomogao gluhima i kupio

im nekvalitetne sluh aparate započelo je kršenje ustavnih prava svih branitelja i invalida.

Koliko ja znam jedan od osnovnih ustavnih prava građana Hrvatske jeste da se stečena prava ne mogu

mjenjati na štetu onoga koji ih je stekao.

Dalje je jasno da finacijska sredstva koje min. branitelja dobiva iz državnog proračuna da bih se brinulo

o braniteljima i invalidima upotrebljava za raznorazne lijevoliberalne,parazitne i prije svega antihrvatske

udruge koje obilato financira.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovani, ovakva diskusija nema smisla i vrlo lako može zbog političkih konotacija ali i zbog paušalnih ocjena ići na "lock"....

daj Bože kada bi ova država samo pola oduzetih prava vratila nama braniteljima, ja bih bio jako zadovoljan, a ti bi prijatelju vidio da su Pančićeve majstorije samo kap u moru oduzetog....

možda si netko da truda pa taksativno to navede recimo tamo još od sredine 90ih kada su ukinuli oslobađanje od poreza u punom iznosu plaće HRVI-a, pa odmah potom kupovina automobila bez poreza itd, itd....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nitko ne voli politiku pa ni ja ali svi naši problemi usko su vezani i uzrokovani kriminalno političkim 

djelovanjem naših kvazi političara. Osim naravno onih koji stjecu svoja prava i statuse na samo njima

znan način. Tako se pitam ako ja spominjem ugrožena ustavna prava kakve to ima veze sa politikom?

U stvari naravno da ima ali ne bih smjelo biti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
prije 2 sati , teriteriri je napisao:

Hvala, da bi povećao postotak , koja je daljnja  procedura...

Dvije godine nakon trajnog rješenja možeš pokrenuti postupak da ti se poveća postotak HRVI.Medicinska dokumentacija u kojoj je pogoršanje u vezi DR.Znači još oko 5 god.do novog trajnog rješenja.Samo pazi da ne izgubiš i ovo koje imaš.Tako je bilo prije par godina

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , beroduba je napisao:

Dvije godine nakon trajnog rješenja možeš pokrenuti postupak da ti se poveća postotak HRVI.Medicinska dokumentacija u kojoj je pogoršanje u vezi DR.Znači još oko 5 god.do novog trajnog rješenja.Samo pazi da ne izgubiš i ovo koje imaš.Tako je bilo prije par godina

 

Nisam znao da  se može izgubiti postojeće trajno riješenje, da li je  to sigurno  bio slučaj ili ste samo to čuli da je moguće..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Ništa od povećanja invalidnine ni u 2019.g.

Invalidnina nije mijenjana od 2001.g. 

Temelj za određivanje visine je proračunska osnovica.

Godine 2001.g  prosječna plaća  bila 3.541 kunu,  proračunska osnovica 3.326 kn

Danas, godina 2018.  je 6.283  ( DZS).proračunska osnovica je ista  3.326 kn .

Po prijedlogu Zakona o izvršenju državnog proračuna  za 2019.g. citiram:

čl 22.

" Osnovica za obračun naknada i drugih primanja iz stavka 1.ovog članka iznosi 3,326 kn".

Dakle iznos invalidnine neće se mijenjati ni u 2019.g. iako je prošlo 18 godina od kada je određena osnovica po kojoj se određuje iznos iste.

Pitanje :

Da li ijedna od naših braniteljskih udruga  ovo smatra problemom i nepravdom prema hrvatskim braniteljima , čim više što smo svakodnevno suočeni s stigmom „povlaštenih“ građana Hrvatske.

Nema apsolutno nikakve reakcije !

Upravo se raspravlja o prijedlogu Proračuna za 2019.g , vrijeme i mjesto je da se to pitanje postavi vladi.

 

proračunska osnovica.png

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
, revizor je napisao:

Ništa od povećanja invalidnine ni u 2019.g.

Invalidnina nije mijenjana od 2001.g. 

Temelj za određivanje visine je proračunska osnovica.

Godine 2001.g  prosječna plaća  bila 3.541 kunu,  proračunska osnovica 3.326 kn

Danas, godina 2018.  je 6.283  ( DZS).proračunska osnovica je ista  3.326 kn .

Po prijedlogu Zakona o izvršenju državnog proračuna  za 2019.g. citiram:

čl 22.

" Osnovica za obračun naknada i drugih primanja iz stavka 1.ovog članka iznosi 3,326 kn".

Dakle iznos invalidnine neće se mijenjati ni u 2019.g. iako je prošlo 18 godina od kada je određena osnovica po kojoj se određuje iznos iste.

Pitanje :

Da li ijedna od naših braniteljskih udruga  ovo smatra problemom i nepravdom prema hrvatskim braniteljima , čim više što smo svakodnevno suočeni s stigmom „povlaštenih“ građana Hrvatske.

Nema apsolutno nikakve reakcije !

Upravo se raspravlja o prijedlogu Proračuna za 2019.g , vrijeme i mjesto je da se to pitanje postavi vladi.

 

proračunska osnovica.png

Poštovani. Da li je danas bila invalidnina?gledala malo pre na net banking od p.b.z.i još mi nije uplaćena.molim ako ko ima informaciju da javi. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , vukovar je napisao:

je bila u pbz oko 13 sati

Meni ništa nije sjelo.što da radim? Koga treba zvati? Hvala

 

prije 12 sati , Mara123456789 je napisao:

Meni ništa nije sjelo.što da radim? Koga treba zvati? Hvala

 

prije 12 sati , Mara123456789 je napisao:

Meni ništa nije sjelo.što da radim? Koga treba zvati? Hvala

Dosad nije bilo problema.svaki mjesec uredno sjedala.

 

Ima li još neko da je na p.b.z. a da mu danas nije sjela? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 37 minuta, Mara123456789 je napisao:

A buda2.ja se nadam da oče! Evo čekam rješenje iz Zagreba 2.mjeseca i 10.dana.ko zna koliko ću još čekat? 

Tko čeka taj dočeka.ni prva ni posljednja koja čeka rješenje.svi smo to prošli i nikakve konfuzije nije bilo.administracija je spora i sa time se moramo ( već jesmo) naviknuti.jednog dana će doći i rješenje a do tada oni koji mogu neka upru pogled u more, drugi u planine i neka odmaraju mozak 😎😎😎.nije u šoldima sve 🍺🍺🍺

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , buda2 je napisao:

Tko čeka taj dočeka.ni prva ni posljednja koja čeka rješenje.svi smo to prošli i nikakve konfuzije nije bilo.administracija je spora i sa time se moramo ( već jesmo) naviknuti.jednog dana će doći i rješenje a do tada oni koji mogu neka upru pogled u more, drugi u planine i neka odmaraju mozak 😎😎😎.nije u šoldima sve 🍺🍺🍺

Poštovani.evo samo da javim da sam zvala ZOSI u vezi mog drugostupanjskog rješenja i rekli da su ga poslali 9.1.2019.inače imam 20%privremeno.ko zna oče li mi potvrditi isto.čekam poštara. Poz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Mara123456789 je napisao:

Da redovite kontrole konstantno!

Ma ne nadam se baš da će mi išta povećati više od 20%.ako mi i ne smanje jer se zadnji put nisam složila sa 20%i još sam rekla da sam ja bolesnija od 20% I to mi je sugerirala vještakinja na p.l.p.u ST . Eto sad što bude.uvijek postoji žalba! Molim savjete jesam li dobro postupila? Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Mara123456789 je napisao:

Ma ne nadam se baš da će mi išta povećati više od 20%.ako mi i ne smanje jer se zadnji put nisam složila sa 20%i još sam rekla da sam ja bolesnija od 20% I to mi je sugerirala vještakinja na p.l.p.u ST . Eto sad što bude.uvijek postoji žalba! Molim savjete jesam li dobro postupila? Hvala.

Povečati Vam neće ako to sami ne zatražite (  po zakonu dvije godine poslije dobivanja trajnog rješenja) a što se tiče Vašeg " mišljenja" da ste bolesniji od 20% to ostaje samo Vaša želja , koju vještaci ne uvažavaju.na žalbu imate pravo po zakonu , samo da li će ona donijeti rezultata to će se vidjeti na kraju.

uređeno: od buda2
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, buda2 je napisao:

Povečati Vam neće ako to sami ne zatražite (  po zakonu dvije godine poslije dobivanja trajnog rješenja) a što se tiče Vašeg " mišljenja" da ste bolesniji od 20% to ostaje samo Vaša želja , koju vještaci ne uvažavaju.na žalbu imate pravo po zakonu , samo da li će ona donijeti rezultata to će se vidjeti na kraju.

A mogu li mi smanjit ovi 20% il' je to to?

Buda2! Što vi mislite iz svog iskustva . Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , Mara123456789 je napisao:

A mogu li mi smanjit ovi 20% il' je to to?

Buda2! Što vi mislite iz svog iskustva . Hvala!

Nisam vještak a nisam niti vidio me dicinsku dokumentaciju.mogli bi smanji u slučaju da između komisija nemate niti jedan kontrolni pregled.preporučeno je da se ide na bolničko lječenje ( ako je isto moguće naravno ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, buda2 je napisao:

Nisam vještak a nisam niti vidio me dicinsku dokumentaciju.mogli bi smanji u slučaju da između komisija nemate niti jedan kontrolni pregled.preporučeno je da se ide na bolničko lječenje ( ako je isto moguće naravno ).

između komisija imam 6.nalaza psihijatra i psihologa i dnevnu bolnicu.kao što sam prije rekla lječim se od 2003.god.konstantno.do sad sve skupa 7.dnevni bolnica i 1.bolničko liječenje!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Mara123456789 je napisao:

između komisija imam 6.nalaza psihijatra i psihologa i dnevnu bolnicu.kao što sam prije rekla lječim se od 2003.god.konstantno.do sad sve skupa 7.dnevni bolnica i 1.bolničko liječenje!

Zvala i danas ZOSI u ZG i pitala gospođe da mi kaže koji je postotak u rješenju za HRVI pošto su riješili i poslali u ured za branitelje u mom mjestu,ali mi gđa.nije htjela reć,jer da oni to ne govore.nego da čekam rješenje.zvala i ured za branitelje i kažu kako još ništa nisu zaprimili.pa već je moglo  doći od 9.1.2019. pa koliko treba toj pošti da dođe?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 14 minuta, Mara123456789 je napisao:

Zvala i danas ZOSI u ZG i pitala gospođe da mi kaže koji je postotak u rješenju za HRVI pošto su riješili i poslali u ured za branitelje u mom mjestu,ali mi gđa.nije htjela reć,jer da oni to ne govore.nego da čekam rješenje.zvala i ured za branitelje i kažu kako još ništa nisu zaprimili.pa već je moglo  doći od 9.1.2019. pa koliko treba toj pošti da dođe?

Meni od početka vašeg pisanja uopće nije jasno zbog čega FORSIRATE da saznate što je DLP zaključila.što dobivate time što Vam je potvrđeno 20% ? jako ste nestrpljivi.pa niste Vi jedini branitelj koji je čeka rješenje.zaostatke invalidnine ćete  dobiti a mirovina ionako stiže svaki mjesec.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, buda2 je napisao:

Meni od početka vašeg pisanja uopće nije jasno zbog čega FORSIRATE da saznate što je DLP zaključila.što dobivate time što Vam je potvrđeno 20% ? jako ste nestrpljivi.pa niste Vi jedini branitelj koji je čeka rješenje.zaostatke invalidnine ćete  dobiti a mirovina ionako stiže svaki mjesec.

Ma ne forsiram!  Nego zato što to rješenje ide u ured za financije, pa me zato zanima,pa valjda imam pravo na informaciju? Ok.bez ljutnje buda2.!poz !!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Mara123456789 je napisao:

Ma ne forsiram!  Nego zato što to rješenje ide u ured za financije, pa me zato zanima,pa valjda imam pravo na informaciju? Ok.bez ljutnje buda2.!poz !!

Zašto bi se ja ljutio ? Pa ne čekam ja nikakvo rješenje i nep ropitkujem kad će ono biti dostavljeno.naravno, ima zakonski rok za dostavu ali ga se baš i ne pridržavaju.kad dobijete rješenje , pogledajte na nadnevku kad je rješenje PLP došlo na obradu na DLP i kada je stiglona. Vašu adresu kući.vidjet ćete da nije prošlo puno vremena.najviše "potrošenog" vremena je dok sa PLP ne stigne do vještaka na DLP.

Ne znam što bi rješenje trebalo ići u ured za financije ( koje ministarstvo i zbog čega )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, buda2 je napisao:

Zašto bi se ja ljutio ? Pa ne čekam ja nikakvo rješenje i nep ropitkujem kad će ono biti dostavljeno.naravno, ima zakonski rok za dostavu ali ga se baš i ne pridržavaju.kad dobijete rješenje , pogledajte na nadnevku kad je rješenje PLP došlo na obradu na DLP i kada je stiglona. Vašu adresu kući.vidjet ćete da nije prošlo puno vremena.najviše "potrošenog" vremena je dok sa PLP ne stigne do vještaka na DLP.

Ne znam što bi rješenje trebalo ići u ured za financije ( koje ministarstvo i zbog čega )

Ide u ured za isplatu ministarstvo branitelja trajna prava!,jer je meni prvi put privremeno bilo do 30.11.2018. zato sam pitala! Kužiš buda2?poz😊

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Mara123456789 je napisao:

Ide u ured za isplatu ministarstvo branitelja trajna prava!,jer je meni prvi put privremeno bilo do 30.11.2018. zato sam pitala! Kužiš buda2?poz😊

Kužim.sad Vam je obustavljena isplata invalidnine.kad rješenje dobijete ( i min.branitelja) počet će Vam temeljem rješenja ponovno isplačivati invalidninu.kad rješenje dođe ( mjesec,dva), nemožete Vi ubrzavati vremenski donošenje rješenja Vama paše, bit će sve po starome.napominjem još jednom da niste jedina osoba /branitelj koja se našla u toj situaciji.razumio bi forsiranje informacije o dolasku rješenja da je invalidnina 2000 kuna umjesto 112 kuna.LP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 13 minuta, buda2 je napisao:

Kužim.sad Vam je obustavljena isplata invalidnine.kad rješenje dobijete ( i min.branitelja) počet će Vam temeljem rješenja ponovno isplačivati invalidninu.kad rješenje dođe ( mjesec,dva), nemožete Vi ubrzavati vremenski donošenje rješenja Vama paše, bit će sve po starome.napominjem još jednom da niste jedina osoba /branitelj koja se našla u toj situaciji.razumio bi forsiranje informacije o dolasku rješenja da je invalidnina 2000 kuna umjesto 112 kuna.LP.

Ok¡ Buda2. Javim se kad dobijem rješenje.Hvala na razumijevanju! Poz😊

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Gospodo čelnici  razno raznih braniteljskih udruga!

U tijeku su rasprave, analize ,zahtjevi  i pristici raznih ineteresnih skupina u vezi donošenja Državnog proračuna za 2020.g.

Financijski okvir za braniteljska prava je zadan,  međutim to ne znači da se ne može djelimično korigirati  i modificirati u pozitivom smislu do usvajanja proračuna u mjesecu prosincu.

Skrećem pozornost na to da invalidnina nije mjenjana od 2001.g, i postoji realan osnov da se zatraži povećanje  u skladu s povećanom prosječnom plaćom odnosno potrebno je korigirati proračunsku osnovicu na temelju koje se određuje iznos invalidnine.

Ostavite se Pupovca i ostalih gluposti  jer to stvar politike.

Brinite o Vašem članstvu i populaciji koju predstavljate.

Ako je Vama dobro , ogromnoj većini branitelja nije.

Veliki dio njih živi na rubu egzistencije u vrlo lošem zdravstvenom stanju.

Ali koga briga za to.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , revizor je napisao:

Gospodo čelnici  razno raznih braniteljskih udruga!

U tijeku su rasprave, analize ,zahtjevi  i pristici raznih ineteresnih skupina u vezi donošenja Državnog proračuna za 2020.g.

Financijski okvir za braniteljska prava je zadan,  međutim to ne znači da se ne može djelimično korigirati  i modificirati u pozitivom smislu do usvajanja proračuna u mjesecu prosincu.

Skrećem pozornost na to da invalidnina nije mjenjana od 2001.g, i postoji realan osnov da se zatraži povećanje  u skladu s povećanom prosječnom plaćom odnosno potrebno je korigirati proračunsku osnovicu na temelju koje se određuje iznos invalidnine.

Ostavite se Pupovca i ostalih gluposti  jer to stvar politike.

Brinite o Vašem članstvu i populaciji koju predstavljate.

Ako je Vama dobro , ogromnoj većini branitelja nije.

Veliki dio njih živi na rubu egzistencije u vrlo lošem zdravstvenom stanju.

Ali koga briga za to.

 

Da povećaju 100% , s obzirom na to da je 153 kn sada, povećanjem od 100% bi bila 306 kn😂.

Po meni to tu nema ekonomske računice za traženjem istog povećanja jer se isto neće dogoditi bez povećavanja one famozne osnovice na koju se veže sve. 

Ako bi i došlo do povečanja kojim čudom to bi bilo max 10 do 20 % , a  to je neisplativo se nervirati natezajući se sa njima. 

uređeno: od Kompa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa,

bez obzira koliko iznosi čija invalidnina nedopustivo je i pravno neodrživo da se jedna tako važna stavka ( proračunska osnovica) za koju je vezano niz socijalnih prava stanovništva jedne države  ne mjenja 18 godina.

Mislim da bi bilo temelja i za tužbu Europskom sudu za ljudska prava. Mi smo od 2013.g  članica EU čije pravne stečevine nedopuštaju diskrinminaciju  takve vrste.

Imamo toliko pravnika u ovoj državi i neshvatljivo je da nitko ne reagira 18 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, revizor je napisao:

Kompa,

bez obzira koliko iznosi čija invalidnina nedopustivo je i pravno neodrživo da se jedna tako važna stavka ( proračunska osnovica) za koju je vezano niz socijalnih prava stanovništva jedne države  ne mjenja 18 godina.

Mislim da bi bilo temelja i za tužbu Europskom sudu za ljudska prava. Mi smo od 2013.g  članica EU čije pravne stečevine nedopuštaju diskrinminaciju  takve vrste.

Imamo toliko pravnika u ovoj državi i neshvatljivo je da nitko ne reagira 18 godina.

Ja uvijek kažem " Sve dok 200.000 Hrvata ide na skijanje, a njih 10.000 do 20.000 ide na prosvjede sindikada, u RH su ljudi zadovoljni i dobro se živi."

Da nije tomu tako, omjer skijaša i prosvjednika bi bio drugačiji , u korist prosvjeda sindikata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, Kompa je napisao:

Ja uvijek kažem " Sve dok 200.000 Hrvata ide na skijanje, a njih 10.000 do 20.000 ide na prosvjede sindikada, u RH su ljudi zadovoljni i dobro se živi."

Da nije tomu tako, omjer skijaša i prosvjednika bi bio drugačiji , u korist prosvjeda sindikata.

Poštovani. Zna li tko jel bila invalidnina.zahvaljujem na odgovoru unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija