Jump to content

Brisanje prekšaja radi radne dozvole u inozemstvu


rb.flee

Preporučene objave

Dobar dan svima, evo zanima me jedna stvar...

Imam želju preselit u Japan, no navodno da Immigration office tamo vrlo mrsko gleda na osobe koje su imale

bilokakav doticaj s drogama. Bilo je slucajeva da su ljudi sa granice poslani kuci jer su na pitanje

"Have you ever been found guilty of any crime" odgovorili sa "Yes" (pitanje sa nekog lista papira koji moraju ispuniti svi putnici koji dolaze u drzavu bez vize),

bili ispitani od strane nekog djelatnika i iskreno rekli da je njihovo kršenje zakona imalo veze sa drogom (mala kolicina marihuane, prije 10 godina, SAD, covjek platio samo malu kaznu mozda i bez suđenja, neznam kakvo je pravosuđe tamo sta ja znam ---> poslan kuci, nije jedini, procitao sam jos primjera (source: google))

 

Jedan nacin da se sva zbrka zaobiđe je laganje. Neki ljudi su rekli da su lagali I oznacili "Ne" na toj listi i normalno usli u zemlju.

No ja mislim da se za prijavu za radnu dozvolu ili za stalni boravak ili takvo nesto mora priložiti povijest kriminalnih djela, no ne ono tipa potvrda o nekažnjavanju

nego nesto gdje pise svaka sitnica koja je zapisana o vama od strane policije i suda (bar sam ja to tako shvatio jer se navodno vide i prekršaji na "tome" sta ja znam)

 

Eh sad ja sam pao s malom kolicinom marihuane i isao na suđenje i platio kaznu i zatvorio prekršajni postupak i sad me zanima dal ja mogu dati zahtjev da se to izbrise 

iz moje evidencije :/ ? 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nedavno platih, cijeli postupak trajao 2,3 mj.... no ako se ne varam ciljate na to da se vremenski sami brišu prekršaji ?

Meni bi bilo super ako bi za 3, 4 godine se to samo od sebe izbrisalo xD

Samo, mozete li mi dati kakve informacije jos sto se tice toga svega ?

Hvala unaprijed :) 

uređeno: od rb.flee
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija