Jump to content

B2 kapital, vjerodostojna isprava


Dokla

Preporučene objave

Poštovani, molim Vas pravni savjet u vezi prijedloga za ovrhu na temelju vjerodostojne isprave. Naime, 2006g. imam minus po računu u HAAB d.d.,te je zadnja transakcija po računu bila te iste godine. Jučer sam dobila prijedlog za ovrhu temeljem vjerodostojne isprave na kojoj sam ja kao ovršenik, B2 kapitak kao ovrhovoditelj te Addiko bank d.d. kao prošli vjerovnik. nikada u ovih 11 godina nisam dobila nikakvu obavijest o prijenosu duga niti pokretanje bilo kakvog postupka do jučer. Moje pitanje glasi, je li ovaj dug u zastari( obzirom da ja ne mogu doći do financijske kartice jer je u B2 kapitalu nemaju, a Addiko banka kaže da oni nemaju više ništa s tim, ili se mogu pozvat na nepotpunu dokumentaciju obzirom da na izvadku iz poslovnih knjiga ima samo stanje dospjelog duga na 02.08.2017. 

Puno hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Dokla je napisao:

Poštovani, molim Vas pravni savjet u vezi prijedloga za ovrhu na temelju vjerodostojne isprave. Naime, 2006g. imam minus po računu u HAAB d.d.,te je zadnja transakcija po računu bila te iste godine. Jučer sam dobila prijedlog za ovrhu temeljem vjerodostojne isprave na kojoj sam ja kao ovršenik, B2 kapitak kao ovrhovoditelj te Addiko bank d.d. kao prošli vjerovnik. nikada u ovih 11 godina nisam dobila nikakvu obavijest o prijenosu duga niti pokretanje bilo kakvog postupka do jučer. Moje pitanje glasi, je li ovaj dug u zastari( obzirom da ja ne mogu doći do financijske kartice jer je u B2 kapitalu nemaju, a Addiko banka kaže da oni nemaju više ništa s tim, ili se mogu pozvat na nepotpunu dokumentaciju obzirom da na izvadku iz poslovnih knjiga ima samo stanje dospjelog duga na 02.08.2017. 

Puno hvala na odgovoru

 Prigovorite na prijedlog za ovrhu u roku od osam dana prema uputi o pravnom lijeku! Ja bih na vašem mjestu u prigovoru napisao da je dugovanje u zastari i da osim toga navodno "dugovanje" nije ničim dokumentirano jer ne postoji kartica originalnog vjerovnika kako bi se vidjela struktura i vremenska dinamika ili nastanak navodnog duga za koji ustvrdite da je odavno podmiren! JB će tad sve proslijediti sudu koji će pokrenuti parnicu povodom prigovora na platni nalog a ovrhu će staviti van snage! Za otprilike godinu dana ćete biti pozvani na ročište gdje ponovo tražite karticu originalnog vjerovnika, poričite postojanje dugovanja za koje tvrdite da bi ionako bilo u zastari! Ako izgubite parnicu morati ćete platiti sudske troškove 2-3000 kn i normalno biti ćete ovršeni! Ako dobijete sve pada na trošak ovrhovoditelja!:palac:

uređeno: od Sunčana strana ulice
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija