Jump to content

BOLOVANJE - DA NE POSTANEM ŽRTVA SUSTAVA


Leticija21

Preporučene objave

Poštovani, molim Vas za pomoć.Imam 48 godina i  radim na zamjeni u školi kao čistačica ( SSS ekonomski smjer) do povratka djelatnice sa porodiljnog

a to je 6.2019. U trećem mjesecu prebolila sam mononukleozu i nakon 21 dan pod pritiskom liječnice išla sam raditi teške fizičke poslove

iako sam bila jako loše.Poslije saam doznala da me doktorica vodila na šifru prehlade.

12.05. pozlilo mi je na poslu i od tada sam na bolovanju uz stalne pritiske liječnice da me ne može više "držati na bolovanju" kako mi nije ništa...uopće ne sluša kako se ja osjećam... Od prije imam hipotierozu i hašimoto, a prije mjesec dana mi se otkrila hipoglikemija i inzulinska rezistencija.Pijem terapiju, ali i dalje se brzo umaram , nestabilna sam 

odjednom mi dođe slabost...Nisam u stanju obavljati poslove koje sam do sad obavljala. Doživljavam pritiske od liječnice, ona me gleda samo kroz bolovanje, a ja od nje očekujem da me osposobi za rad. Sve pretrage radim privatno jer preko hzz-oa mogu doći na red tek iduće godine u 5 mjesec. Sad su poceli pritisci i od nadređenih, traže mi da dostavim obrazac o predviđenom trajanju bolovanja za deveti mjesec jer mi mogu dati otkaz. Zovu moju doktoricu i traže šifru bolovanja. Taj obrazac dostavila sam im 12.05 i od tada sam po pretragama, oni sad traže novi obrazac ,kao to je bilo tada, sad treba ponovo...Kako sam dosad radila u privatnom sektoru, ne znam da li je u školstvu nešto drugačije s obzirom na novu školsku godinu...Inače nisam ni iskoristila godišnji odmor.Doktorica kaže da mi ne može izdati taj obrazac. Da li mi mogu dati otkaz, ako imam od specijaliste endokrinologa preporuku posteda? I što ako mi se stanje ne popravi, pod pritiskom ću morati sama  dati otkaz, veliki su mi troškovi svakodnevno za lijekove i pribor potreban za kontrolu glukoze...Kako da se zaštitim da ne postanem žrtva sustava?

Hvala Vam puno na odgovoru,

Pozdrav,

Marija

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da ne postoji zakonska zapreka glede promjene liječnika, jedino je pitanje kako bi na to gledao poslodavac, da li bi možda smatrao da manipulirate bolovanjem.

A glede našeg zdravstvenog sustava, tu bi se mogle knjige i knjige napisati, realnost je da bez "špage", pacijent je osuđen ili privatnika (ako si ga može priuštiti) ili na pogoršanje zdravlja/smrt. To je realnost, a političari nek pričaju bajke. Ionako se većina njih liječi prek veze/privatno ili vani.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija