Jump to content

viđanje djece


dado05

Preporučene objave

poštovanje , mene zanima dal mogu imati kakve probleme ako djecu ne pustim k mami ? radi se o tome da majka s djecom dogovara i pregovara kad bude došla po njih mene ništa ne pita , samo dođe i djeca odu s njom , ja se ne protivim da djeca idu tamo ali mislim da bi ipak ja trebao znati kad bude došla po njih i kad će ih vratiti , na centru su je već upozorili da to ne radi ali eto i dalje se tako ponaša, samo da napomenem da je rastava u tijeku 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko su Vam stara djeca?

Inače, u potpunosti se slažem sa g-dinom drotom, Vi ne možete spriječiti da se ona dogovara i viđa sa djecom, poglavito ako nije donesena nikakva sudska odluka, kako kažete, postupak razvoda u tijeku, no bilo bi najbolje, a i poželjno, da ste i Vi uključeni u dogovor, ali ako je ona tako "tvrdoglava"..., kao što Vam sugerira i poštovani drot, svaki put pismeno izvjestite CZSS, a oni nebi smjeli ostati samo na upozorenju, već bi trebali i nešto konkretnije poduzeti...

Također, sačuvajte i jedan primjerak podneska upućenog prema CZSS kao dokaz na sudu da uvide o kakvoj osobi se radi...

Po meni, ona Vas, jednostavno "navlači na krivi korak" koji bi kasnije upotrijebila u svoju korist, a protiuv Vas, zato budite oprezni i strpljivi..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , dado05 je napisao:

poštovanje , mene zanima dal mogu imati kakve probleme ako djecu ne pustim k mami ? radi se o tome da majka s djecom dogovara i pregovara kad bude došla po njih mene ništa ne pita , samo dođe i djeca odu s njom , ja se ne protivim da djeca idu tamo ali mislim da bi ipak ja trebao znati kad bude došla po njih i kad će ih vratiti , na centru su je već upozorili da to ne radi ali eto i dalje se tako ponaša, samo da napomenem da je rastava u tijeku 

Slažem se s kolegama da maksimalno treba izbjegavati bilo kakav sukob. 

Ovakvo ponašanje nije baš primjer suradnje i dogovaranja roditelja, i nema razumnog objašnjenja za takvo isključivanje drugog roditelja iz dogovora. Obzirom da je u tijeku rastava koja očito neće biti 'prijateljska' nego konfliktna, nije isključeno da je majka dobila savjete da tako postupa - tj. da pokuša izazivati konflikte da bi vas prikazala netolerantnom i nasilnom osobom.

Zato oprez!

Koliko su djeca stara? Ako djeca žive kod vas, uputite ih da vas obavijesete o svakom dogovoru kada bi majka htjela doći po njih .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , felixx je napisao:

Ovakvo ponašanje nije baš primjer suradnje i dogovaranja roditelja, i nema razumnog objašnjenja za takvo isključivanje drugog roditelja iz dogovora. Obzirom da je u tijeku rastava koja očito neće biti 'prijateljska' nego konfliktna, nije isključeno da je majka dobila savjete da tako postupa - tj. da pokuša izazivati konflikte da bi vas prikazala netolerantnom i nasilnom osobom.

Zato oprez!

 

Upravo tako, na to sam i ja aludirao, izazvati sukob i prikazati Vas kao neprikladnog, nasilnog i netolerantnog, kako poštovani felixx kaže...

Opreza nikad dosta, poglavito u takvim situacijam i s tim i takvim osobama, jer nikad se nezna po čijoj direktivi radi i što joj je na umu....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani sugovornici,

Nisam siguran koliko je CZSS-u bitno to sto je majka djece nasilna i konfliktna. Ja sam imao upravo takav slucaj i prijavljivao ju Centru za nasilno i konfliktno ponasanje, a imao sam i dokaze. Na Centru su mi rekli da ce pozvati zastitara i izbaciti me ako im pokusam pokazati dokaze, a nakon nekoliko prijava za nasilnistvo su mi objasnili da ce moje dijete kazniti smanjenjem vidanja s tatom, ako bivsu jos koji put prijavim. Nisam se dao zastrasiti i opet sam napisao prijavu kad je bila nasilna, a Centar je u dogovoru s njom zaista i pokrenuo sudski postupak smanjenja vidanja i uspio, naravno jer sud ne slusa nikoga osim "dama" iz CZSS-a.

Konkretno, radi se o CZSS-u Tresnjevka, nadam se da u vasem Centru rade gospođe koje su prijateljskije nastrojene prema djeci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trebali ste se dopisom obratiti nadležnom Ministarstvu radi neadekvatnog postupanja djelatnika CZSS, no međutim, sada je gotovo...

Ako je bila nasilna prema djeci, jednostavno prijavom na ODO, pa i sami pokrenuti sudski postupak i zatražiti promjenu odluke roditeljske skrbi nad djecom (s kime će djeca živjeti)....

Poštovani, nažalost, većina djelatnika je takvata (čast izuzecima), imaju ovlasti koje im je zakon dao, o tome smo već pisali u drugoj temi, a kad im se čovjek obrati, jednostavno neznaju kako postupiti pa idu "linijom manjeg otpora"..

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pisao sam Ministarstvu jos za vrijeme ministrice Opacic. Dobio sam dopis da su zaprimili moj zahtjev za promjenom Centra i nikad mi se vise nisu javili. Napisao sam da sve svoje primjedbe na rad Centra mogu potkrijepiti dokazima, ali me nitko nije niti pozvao na razgovor pa da barem vide i cuju sto to ja imam. Ma kakvi, sutnja, jer bi inace valjda trebali nesto raditi, a puno je lakse za dobru placu sjediti i piti kavu. Djetetovom tati se zaprijete da ce mu dijete kazniti ako prijavi nasilnu bivsu suprugu i vecini je to dovoljno da zasute, a ovakvima poput mene te prijetnje i provedu, nadajuci se da je to put ka bezbriznom ispijanju kave.

Vrlo rado bih promijenio CZSS, ali ne znam sto jos poduzeti, ako pisani put nije dovoljan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija