Jump to content

otvaranje opg


dmljet

Preporučene objave

Poštovanje,

Namjeravamo otvoriti opg, ja kao nositelj a žena kao član. Međutim ne možemo otvoriti da budemo nositelj i član jer nam adresa na osobnoj iskaznici nije na istom broju. Zanima me zašto ne možemo biti nositelj i član iako smo vjenčani i živimo u istoj kući (iznajmljenom stanu)? To znaci i da mi sin, u buducnosti, isto nece moci biti clan jer ce ziviti odvojeno od nas? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , dmljet je napisao:

Poštovanje,

Namjeravamo otvoriti opg, ja kao nositelj a žena kao član. Međutim ne možemo otvoriti da budemo nositelj i član jer nam adresa na osobnoj iskaznici nije na istom broju. Zanima me zašto ne možemo biti nositelj i član iako smo vjenčani i živimo u istoj kući (iznajmljenom stanu)? To znaci i da mi sin, u buducnosti, isto nece moci biti clan jer ce ziviti odvojeno od nas? 

Ako gledamo strogo formalno, to se zove obiteljsko gospodartvo, a polazi se od pretpostavke da članovi obitelji nositelja gospodarstva koji žive s njim pomažu u obavljanju djelatnosti.

Ako ne živite na istoj adresi, neki činovnik se s pravom zapita ne radi li se o kakvoj muljaži.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , felixx je napisao:

Ako gledamo strogo formalno, to se zove obiteljsko gospodartvo, a polazi se od pretpostavke da članovi obitelji nositelja gospodarstva koji žive s njim pomažu u obavljanju djelatnosti.

Ako ne živite na istoj adresi, neki činovnik se s pravom zapita ne radi li se o kakvoj muljaži.

Adresa nebi trebala imati veze s tim, dokaz o obitelji su vjencani list i rodni list...primjerice sin zasigurno nece ziviti s nama na istoj adresi za par godina ali je i dalje clan obitelji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , dmljet je napisao:

Adresa nebi trebala imati veze s tim, dokaz o obitelji su vjencani list i rodni list...primjerice sin zasigurno nece ziviti s nama na istoj adresi za par godina ali je i dalje clan obitelji

Vjenčani list je dokaz da ste sklopili brak, ne i da živite zajedno. Sin kad odseli neće više živjeti s vama u zajedničkom kućanstvu, pa u tom smislu neće biti dio obiteljskog kućanstva kako ga definira zakon u ovom slučaju. 

Slažem se s vama da je situacija malo apsurdna, ali stavite se u položaj nekog činovnika kojega će netko priupitati zašto je izdao takav dokument. Najlakše rješenje je da se prijavite na istu adresu.

uređeno: od felixx
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , felixx je napisao:

Vjenčani list je dokaz da ste sklopili brak, ne i da živite zajedno. Sin kad odseli neće više živjeti s vama u zajedničkom kućanstvu, pa u tom smislu neće biti dio obiteljskog kućanstva kako ga definira zakon u ovom slučaju. 

Slažem se s vama da je situacija malo apsurdna, ali stavite se u položaj nekog činovnika kojega će netko priupitati zašto je izdao takav dokument. Najlakše rješenje je da se prijavite na istu adresu.

Pa da, situacija se dovodi do apsurda, jer cu ja biti nositelj opg a zena i sin ce raditi na opg bez obzira sto ne mogu biti clanovi...i onda nas tako drzava tjera na rad na crno, a obitelj smo....totalni apsurd

 

, felixx je napisao:

Ako gledamo strogo formalno, to se zove obiteljsko gospodartvo, a polazi se od pretpostavke da članovi obitelji nositelja gospodarstva koji žive s njim pomažu u obavljanju djelatnosti.

Ako ne živite na istoj adresi, neki činovnik se s pravom zapita ne radi li se o kakvoj muljaži.

Adresa nebi trebala imati veze s tim, dokaz o obitelji su vjencani list i rodni list...primjerice sin zasigurno nece ziviti s nama na istoj adresi za par godina ali je i dalje clan obitelji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

prije 1 sat, dmljet je napisao:

...i onda nas tako drzava tjera na rad na crno

Nitko te na ništa ne tjera, nego se radi o formalnoj stvari koja treba biti zadovoljena. I bez obzira na OPG trebate prijaviti da ste na toj adresi, pa makar i boravište. 

prije 1 sat, dmljet je napisao:

... a obitelj smo....

Nitko to ne spori, ali da otvorili OPG, uz to što ste obitelj trebate zadovoljiti i druge uvjete, od kojih je jedan adresa...

prije 1 sat, dmljet je napisao:

Adresa nebi trebala imati veze s tim

Zašto ne prijavite boravište? Tako ne trebate mijenjati dokumente, a formalni zahtjev ispunjavate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Želi te Registrirati OPG..i sad Dramatizira te..oko - 100.Kn..!

Koliko vremena traje ova..prepiska...več ste mogli registrirati ..OPG.!

Sad izračunaj te..koliko ste Novaca izgubili..jer OPG ..Ne postoji.

Cijepidlači te..oko 100.Kuna..a ne znate..što vas tek čeka..!

Hoče te i u buduče..oko svakog vama >nelogičnog < troška..viječati..po 7 dana...

Sjeti te se Riječi..Bivšeg Političara ..Dr.Ante Kovačevića i Njegove >Uzrečice< u Saboru...

Poz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija