Jump to content

Razvod braka


malaplava3

Preporučene objave

Pozdrav svima. Želim se razvesti od muža zbog velikih neslaganja, svađa i psihičkog zlostavljanja. Naime, nemam gdje otići. Vezana sam za njega i poslovno i financijski i stambeno. Nemamo zajedničke djece, već sa nama žive njegovo 3 djece iz prvog braka. Živimo u stambeno poslovnom prostoru koji je u potpunom vlasništvu njegovog oca. On na sebi nema ništa, čak je i naš osobni auto na firmu njegova oca. Imali smo kredit koji smo zajedno digli ( nenamjenski)koji je trajao 7 godina i sa tim novcima smo uredili stan od cca 300m2, u kojem i trenutno živimo. Ja sam zaposlena u firmi njegovog oca i imam jos kredit na amex kartici ( zbog stana i njegove djece), plaća mi je 4000 kn. Njegova je 1600 vidljiva jer ima ovrhu od bivše žene i prijavljen je na 4 sata radnog vremena. Da li uopće imam ikakvih opcija za otići i kome da se obratim? Hvala vam na odgovoru ukoliko mi uopće možete pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , malaplava3 je napisao:

... On na sebi nema ništa, čak je i naš osobni auto na firmu njegova oca. Imali smo kredit koji smo zajedno digli ( nenamjenski)koji je trajao 7 godina i sa tim novcima smo uredili stan od cca 300m2, u kojem i trenutno živimo. Ja sam zaposlena u firmi njegovog oca i imam jos kredit na amex kartici ( zbog stana i njegove djece), plaća mi je 4000 kn. Njegova je 1600 vidljiva jer ima ovrhu od bivše žene i prijavljen je na 4 sata radnog vremena. Da li uopće imam ikakvih opcija za otići i kome da se obratim? Hvala vam na odgovoru ukoliko mi uopće možete pomoći

Vaš suprug je očito prošao 'školu' sa bvšom ženom, i stvari posložio tako da mu se to više ne ponovi. Stoga baš i ne vidim da vam netko može dati bilo kakav savjet koji bi vam bio od koristi.

Naravno, vi možete otići i pokrenuti razvod, i eventualno zatražiti kakvu pomoć od CZSS. Ali formalno imate posao, nemate vlastite djece, a vaš suprug ima troje. I već je pod ovrhom ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , malaplava3 je napisao:

Pozdrav svima. Želim se razvesti od muža zbog velikih neslaganja, svađa i psihičkog zlostavljanja. Naime, nemam gdje otići. Vezana sam za njega i poslovno i financijski i stambeno. Nemamo zajedničke djece, već sa nama žive njegovo 3 djece iz prvog braka. Živimo u stambeno poslovnom prostoru koji je u potpunom vlasništvu njegovog oca. On na sebi nema ništa, čak je i naš osobni auto na firmu njegova oca. Imali smo kredit koji smo zajedno digli ( nenamjenski)koji je trajao 7 godina i sa tim novcima smo uredili stan od cca 300m2, u kojem i trenutno živimo. Ja sam zaposlena u firmi njegovog oca i imam jos kredit na amex kartici ( zbog stana i njegove djece), plaća mi je 4000 kn. Njegova je 1600 vidljiva jer ima ovrhu od bivše žene i prijavljen je na 4 sata radnog vremena. Da li uopće imam ikakvih opcija za otići i kome da se obratim? Hvala vam na odgovoru ukoliko mi uopće možete pomoći

A čiji je stan koji ste uredili sa tim kreditom?

Razvidno je da su se stekli uvjeti koje predviđa Obz o rastavi braka zbog ozbiljno i trajno poremećenih obiteljeskih odnosa, no, što onda, a iz Vašeg posta se vidi da ni ovako dalje ne može, a ako i odete, najvjerojatnije ćete ostati i bez posla, jer će njegov otac naći način i razloge zbog kojih će Vas "nogirati"....

Iskreno, kao što i prethodnici navode, nimalo "ružičasta situacija" za Vas, jedino Vam preostaje da, jednostavno, sve ostavite kako bi prekinuli tu svoju "torturu", te da sudskim putem potražujete neku vrstu isplate za sve te godine Vašeg truda i ulaganja u njega i njegovu djecu, kao i to poduzeće njegovog oca, ako bi i to prošlo, dugotrajno i komplicirano, a ishod...??...neizvjestan ili da i dalje to sve što opisujete trpite što po meni nikada nije i nikada neće biti dobro rješenje...

Iskreno jako nezavidna i nezahvalna situacija po Vas...

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija