Jump to content

uvid u spis


milub

Preporučene objave

Poštovanje, imao bih pitanje vezano za uvid u spis predmeta (nisam siguran kada je nastupila pravomoćna presuda 2008 ili 2009) god 

Presuda je donesena u odsutnosti,nisam u mogućnosti doći osobno kako bih izvršio uvid u spis. Kontaktirao sam neke odvjetnike i po mom skromnom mišljenju (nikako ne želeći da umanjim ili obezvrijedim odvjetnički poziv) suma koju mi traže za pomenutu uslugu je previsoka. Da li je moguće ovlastiti osobu koja nije pravno lice ili neko udrugu koja bi tu uslugu uradila za neku (ponovno po meni) razumniju svotu. Predmet se nalazi u sudu u Osijeku, Unapred zahvalan

p.s. u pitanju je kazneno djelo iz oblasti privrednog kriminala, djelo je počinjeno 2001 god. presuda je kazna zatvora u trajanju od 2 (dvije godine), postala je pravomoćna 2008  ili 2009 god najviše me interesuje zbog pravilnog utvrđivanja roka zastare

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam ni mislio da navodite ime, već da njega kontaktirate i zatražite informaciju. Ako znadete tko je "preuzeo" njegov ured, možete kontaktirati tu osobu i zamoliti za informaciju.

Ako ta opcija ne postoji, idealno je da angažirate odvjetnika. Glede punomoći koju bi dali nekoj drugoj osobi, bojim se da bi to teško došlo u obzir, imajući u vidu da se ovdje radi o kaznenom postupku, možda eventualno bliskom članu obitelji (bračni drug, roditelj, dijete), ali i to uzmite s velikom rezervom, jer uvid u kazneni spis nije za svakoga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 16 minuta, milub je napisao:

zaboravih, bio bih izuzetno zahvalan moderatorima ili nekom od clanova portala ako imaju informaciju tko je preuzeo predmete tragično preminulog odvjetnika, ( ja osobno iz ove pozicije ne vidim način kako bih došao do te informacije) hvala

Mi do te informacije ne možemo doći, možete kontaktirati HOK (odvjetničku komoru) i zatražiti tu informaciju.

Prije 13 minuta, milub je napisao:

Slažem se sa Vama, iz tog razloga su mi te sume i djeovale prenapuhane, naravno ponovno ističući da ne želim da omalovažavam odvjetnički poziv. 

Sve jasno, znam jako dobro što pojedinci rade.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U 5 mj zaprimljena zalba na Upravnom sudu temeljem prvostupanjske presude. 22.08. sudac se vratio sa god. Ajde ok bili drz. praznici pa god., ali juce zvao, spis je i dalje u referadi...... ostale pojedinosti ne mogu dobiti.... kazu u pisarnici. Zanima me ocitovanje pravne osobe ms zalbu, ali i smatram da je vec zalba trebala biti rjesena od strane Visokog upravnog suda. Ili je "sutnja" ili da posaljem Zahtjev za zastitu prava na sudjenje u razumnom roku ili jos cekati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , G-man je napisao:

Nije mi poznata praksa VUSRH-a u pogledu davanja spisa na uvid.

Načelno, to je pravo svake stranke u postupku, pa najbolje provjerite u kontaktu sa njihovom pisarnicom.

 

Hvala. Jos samo pitanje. Postoji li mogucnost zastare spora u ovoj fazi?Jos koji dan i 3,5 god. od podnosenja tuzbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija