Jump to content

Uporaba tuđe nekretnine radi izvođenja radova


jvrkić

Preporučene objave

Imam problem sa susjedom koji mi neda postavljnje skele u svom dvoru radi postavljanja fasade na jedan zid kuće do kojeg na nijedan drugi način nemogu doći.Tvrdi da je jedan dio zida na međi jer je to vidljivo na katastru a meni u dokumentu o izvedeno stanju piše da zid nije na međi.Kakva su moja prava i šta mi je najbolje činiti.Neznam kako doći do tih izvadaka na katastru a oni tamo imaju nekoga pa su to navodno vidjeli.Prvi put se susrećem sa ovakvim problemima jer je to dosada sređivao drugi član obitelji koji je preminuo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, jvrkić je napisao:

Imam problem sa susjedom koji mi neda postavljnje skele u svom dvoru radi postavljanja fasade na jedan zid kuće do kojeg na nijedan drugi način nemogu doći.

...Kakva su moja prava i šta mi je najbolje činiti.

Pogledajte Zakon o vlasništvu, čl. 107. koji regulira ovakve situacije.

Pročitajte više o tome u članku ovdje.

Citiraj

Tvrdi da je jedan dio zida na međi jer je to vidljivo na katastru a meni u dokumentu o izvedeno stanju piše da zid nije na međi.

Uz Rješenje o izvedenom stanju imate i geodetski snimak izvedenog stanja, a uz projekat i iskaz površina koji vam je napravio arhitekt trebala bi biti i "situacija" objekata na čestici, obično u razmjeru 1:500.

Citiraj

Neznam kako doći do tih izvadaka na katastru a oni tamo imaju nekoga pa su to navodno vidjeli.Prvi put se susrećem sa ovakvim problemima jer je to dosada sređivao drugi član obitelji koji je preminuo

U katastarskom uredu uvijek možete napraviti osobni uvid u uredovno vrijeme jer je to javna evidencija.

A možete zatražiti i kopiju katastarskog plana za česticu ( to se plaća):

http://www.katastar.hr/dgu/proizvodi-Kopija-katastarskog-plana-83

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija