Jump to content

Poziv za plaćanje duga


andgabmag

Preporučene objave

Pozdrav,vjerovatno je vec bilo ovakvih pitanja, pa se unaprijed isprićavam ako ga ja ponavljam.. Znaći, dobila sam na kućnu adresu, pismo od odvjetnickog društva HXXXXXXXXX, za dug prema T-comu. to je bilo 2007/8 godine,naravno nisam bila redovni platiša i oni su me iskljucili. sada nakon dugo vremena dobijam ponudu da platim pola duga.. mene trenutno samozanima, jer vidim da svi koji su duzni u to vrijeme kao i ja isto su dobili pismo, dali je moguce da nastupa zastara,jer ce taman biti 10 godina i da ja to ne platim,dali ce mi sist na ovrhu..jeli postoji mogućnost da to oni sad šalju jer prolazi 10 godina i valjda ako nešto pošalju prekidaju zastaru ili idu na blef

 

hvala punp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moguće je da se radi o zastari, moguće je baš sve kao što i poštovani drot navodi, no Vi dobro pazite i provjerite da li Vam je dug u zastari, jer bi plaćanjem polovice duga priznali kompletan dug, kao da i nije u zastari, te se više nebi mogli pozivati na zastaru...

Inače, za dug T-comu, ako nije donesena pravomoćna sudska ili druga odluka primjenjuje se zastarni rok od godinu dana (čl. 232. st. 3. ZOO), a ako je donesena, utvrđena tražbina pravomoćnom sudskom odlukom ili odlukom drugog nadležnog tijela javne vlasti,  zastarni rok je 10 godina po pravomoćnosti iste (čl. 233. st. 1. ZOO)...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imao sam istu situaciju...

Dobio sam pismo, tražili su da uplatim dugovanje iz 2004. g. i da će mi se otpisat sve kamate i dug smatrat podmirenim i dali mi rok od mjesec dana. Nazvao sam ih i pitao mogu li u dviije rate, rekli su ne nego da mora bit odjednom uplaćeno ali kako sam ih nazvao i iskazao dobru volju, produžili su mi još mjesec dana. Otišao sam na sud (jer oni u pismu navode da je dug na sudu i pod kojim brojem), istražio malo to i vidio da ću nagrabusit (ne mogu se pozvta na zastaru) te odlučio platiti. Po uplati su mi poslali papir da t-com nema više nikakvih potraživanja prema meni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 36 minuta, boky79 je napisao:

Imao sam istu situaciju...

Dobio sam pismo, tražili su da uplatim dugovanje iz 2004. g. i da će mi se otpisat sve kamate i dug smatrat podmirenim i dali mi rok od mjesec dana. Nazvao sam ih i pitao mogu li u dviije rate, rekli su ne nego da mora bit odjednom uplaćeno ali kako sam ih nazvao i iskazao dobru volju, produžili su mi još mjesec dana. Otišao sam na sud (jer oni u pismu navode da je dug na sudu i pod kojim brojem), istražio malo to i vidio da ću nagrabusit (ne mogu se pozvta na zastaru) te odlučio platiti. Po uplati su mi poslali papir da t-com nema više nikakvih potraživanja prema meni.

Zašto se niste mogli pozvati na zastaru i da li su po Vašoj uplati predmet povukli sa suda, što sa sudskim i drugim troškovima...?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jer ovrha nikad nije bila obustavljena. Od dana kad su predali prijedlog za ovrhu (2004.g), nisu mi mogli dostavit rješenje jer sam preselio, a dobijali su na vremenu tako da su slali dopise sudu da predlažu stavljanje van snage radi mogućeg dogovora sa mnom oko otplate, pa bi je opet aktivirali pa opet odgodili i onda je sud u jednom momentu prestao više slati dopise i ovrha je završila sudksom savjetniku u ladicu i ostala aktivna.

Od mene su tražili da platim glavnicu duga + sudski trošak pokretanja ovrhe. Kamate su mi otpisali.

Zato kažem, prije bilo kakvog dogovora, vidite šta se dešavalo s tom ovrhom (dugom) na koju/i se pozivaju i onda reagirajte.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A dobro ako je to tako kako navodite, inače, ako ne mogu dostaviti Rješenje o ovrsi ovršeniku, isto stavljaju na oglasnu ploču suda, te protekom od osam dana, isto postaje pravomoćno i izvršno, no ok...

Što se tiče možebitnog dogovora, djelim Vaše mišljenje, to sam i napisao u svom prvom postu, sve dobro provjeriti, pa se tek onda upustiti u neki dogovor i daljnje rješavanje duga...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , boky79 je napisao:

Po uplati su mi poslali papir da t-com nema više nikakvih potraživanja prema meni.

Ponekad je vrag u detalju!! Recimo da je T-com ustupio dugovanju odvjetničkom društvu a nakon toga vam bez problema izdao potvrdu da im niste ništa dužni! Pa naravno da niste ako su ustupili dug! Uplatom dijela duga priznali ste cijeli dug, prekinuli zastaru i sad novi vjerovnik može godinama čekati pa nastaviti ovrhu! Ne tvrdim da će to tako i biti, ali s obzirom na cijelu shizofrenu situaciju sa ovrhama u Hrvatskoj treba puhati na hladno!:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja nisam nigdje napisao da mi je T-com poslao papir. Drugo, nisam još nigdje čuo da odvjetničko društvo preuzima dug na sebe.

Opet ponavljam, imate papir i broj postupka po kojem vas se tereti. Nazovite ih, pitajte može li plaćanje u 2-3 rate, reći će vam da ne može nego mora biti odjednom. Ako vam se ne ponude za produženje roka za mjesec dana, pitajte vi njih, u 99% slučajeva odobravaju. Potom imate 2 mjeseca za istraživanje šta je i više nego dovoljno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 16 minuta, boky79 je napisao:

Drugo, nisam još nigdje čuo da odvjetničko društvo preuzima dug na sebe.

Preuzima, nekima je to valjda i jedini biznis.

 

Prije 16 minuta, boky79 je napisao:

Nazovite ih, pitajte može li plaćanje u 2-3 rate...

Problem je u tome što je moguće da je dug u zastari, a pozivanjem, priznanjem duga ili plaćanjem postupak praktički kreće ispočetka. Zato treba biti oprezan, kao što se pisalo  u nebrojeno drugih tema.

 

P.S.: Ako se i pričeka, kasnije utvrdi da je dug još uvijek aktivan, opet se može dogovoriti s novim ovrhovoditeljem jer je njima u interesu da se plati, a često kupuju dug za mizerni postotak njegovog stvarnog iznosa, pa im je dobitak i kad ne naplate cijeli iznos. Ovo mjesec-dva što daju-produžuju je često smo igra, da se to još produžiti, kasnije dogovoriti i sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , drot13 je napisao:

 

 

Problem je u tome što je moguće da je dug u zastari, a pozivanjem, priznanjem duga ili plaćanjem postupak praktički kreće ispočetka. Zato treba biti oprezan, kao što se pisalo  u nebrojeno drugih tema.

 

 

Upravo sam i ja na to aludirao, kao i na činjenice koje navodi poštovani Sunčana strana ulice, sa tim i takvim ovrhama, tj. sa ovrhama općenito, opreza nikad dosta, a jedan detaljčić, krivi koračić, može dovesti do neželjenog raspleta i neželjenih posljedica, zato hladnokrvno i oprezno, ne brzati sa odlukama....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija