Jump to content

Useljenje u stan


halden77

Preporučene objave

pozdrav, htio bih nekoga pitati tko ima iskustva oko stambenog prava. Naime sa bivšom suprugom imam dvoje punoljetne djece koji imaju svatko svoj stan u kojima žive stanari (prijavljeni i imaju tu prebivalište). Kako djeca žive van Hrvatske ja povremeno obilazim stanove, no bivša supruga pošto živi kao podstanar sada prijeti da će se useliti u jedan stan od djece, bez njihove dozvole. Dali ima pravo na useljenje?  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , drot13 je napisao:

Tehnički nema, ali treba nam još koja informacija da bi mogli dati kuni odgovor.

Ona radi? Imate još djece?

ona je zaposlena a djece osim njih dvoje više nemamo. inače su ona i djeca vlasnici svatko po 1/3 obiteljske kuće, dok su djeca samovlasnici svatko svog stana koji se nalaze u drugom gradu od kuće.    

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , drot13 je napisao:

Ne, ne može na silu ući u njihove stanove. Ima posao i dio nekretnine, tako da ne vidim po kojoj osnovi bi se nametnula njima. Ti stanovi su prazni ili imaju podstanare?

ti stanovi su useljeni od strane podstanara, a ljudi su uredno prijavljeni i imaju tu prebivalište. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je još jedan dodatni razlog zašto ne može, jer su ti stanovi trenutno nečiji stvarni dom (podstanara), nisu prazni.

Osim stresa i narušenih obiteljskih odnosa, mislim da se toga ne treba bojati, a ako svejedno provali i uđe, nemoj ulaziti u sukob s njom (da ne bi počinio prekršaj), nego neka podstanari to odmah prijave policiji. U tom slučaju ne bi trebalo biti nikakvog dugotrajnog postupka, nego bi ju odmah trebali privesti (narušavanje nepovredivosti doma) i pustiti podstanare natrag u stan.Naravno, svaka situacija se može zakomplicirati, ali mislim da tu nema nekog straha.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , drot13 je napisao:

To je još jedan dodatni razlog zašto ne može, jer su ti stanovi trenutno nečiji stvarni dom (podstanara), nisu prazni.

Osim stresa i narušenih obiteljskih odnosa, mislim da se toga ne treba bojati, a ako svejedno provali i uđe, nemoj ulaziti u sukob s njom (da ne bi počinio prekršaj), nego neka podstanari to odmah prijave policiji. U tom slučaju ne bi trebalo biti nikakvog dugotrajnog postupka, nego bi ju odmah trebali privesti (narušavanje nepovredivosti doma) i pustiti podstanare natrag u stan.Naravno, svaka situacija se može zakomplicirati, ali mislim da tu nema nekog straha.

hvala ti na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija