Jump to content

Problem sa majkom djevojke


Vr031d

Preporučene objave

Pozdrav svima, javljam se posto imam problem te me zanimaju koje su moguce posljedice...

Ja imam 19 godina, djevojka 17 dakle jos je maloljetna. Njeni su cijelu vrijeme znali za vezu i bili smo u dobrim odnosima do nedavno kada je njima nesto obiteljski bilo i tu je sve puklo. Njena mama krivi nju i mene da smo krivi za to sto je bilo,probala je sa policijom ali nije uspjela posto nema nikakvih kaznenih djela da bi se policija petljala...

 

Stvar je sljedeca; majka ju je poslala na djecju psihijatriju na promatranje, gdje lezi vec tjedan dana i ne prima nikakve ljekove, samo je na razgovorima. U dogovoru sa sestrom odobreno mi je da dodem u posjetu no medutim majka je portiru rekla da imam zabranu ulaska u ustanovu u koju sam ipak usao nakon sto je sestra dosla... e sad mene zanima sljedece, kada ona izade majka ce i dalje zabranjivati nase vidanje, unatoc tome sto joj njena kcerka govori da to nije dobro za nju, doktori takoder, ali ksda izade doktora koji omogucuju nase vidanje vise nema. Naravno da cemo se mi nastaviti vidati, ali me zanima sto sve majka moze poduzeti da se zabrani vidanje unatoc tome sto se dijete s njom ne slaze i zeli se vidati? S obzirom da sam ja punoljetan a ona jos maloljetna, kakve posljedice mogu za mene biti? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je sad pitanje koliko daleko je majka spremna ići. Najgore što se može desiti je da vas optuži za seksualno zlostavljanje (silovanje) kćeri. Obzirom je djevojka maloljetna (i neovisno što se gotovo pa vršnjaci), tome bi se vrlo ozbiljno pristupilo, i prouzročilo vam velike probleme.

Ukoliko do punoljetnosti djevojke nije preostalo previše vremena, najpametnijim mi se čini pričekati punoljetnost, a onda djevojka sama odlučuje kakav život želi i sa kim ga želi provesti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošto veza traje duže od godinu dana, čisto sumnjam da bi poduzela takav korak pošto ima puno zajedničkih slika, sve poruke postoje jos uvijek, a saslusala bi se i kcer. Na kraju krajeva sebi bi stvorila probleme laznim optuzbama za takve stvari.

Znaci, osim toga, ako se njena kcer zeli vidati samnom ne postoji zakon kojim bi majka to sprijecila?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Vr031d je napisao:

Pošto veza traje duže od godinu dana, čisto sumnjam da bi poduzela takav korak

Majka je vlastitu kćer strpala na psihijatrijski odjel, a ti sumnjaš da je u stanju tebi složiti prijavu za silovanje???!!! 

Malo razmisli o tome i shvati ozbiljno tu mogućnost - prije će biti da majci neka pokvarena osoba nije to do sada predložila.

Pritom uzmi u obzir da ako tvoja cura stvarno ne prima neku terapiju, na psihijatriji je isključivo zato jer je to želja majke. Da je ona opasna za sebe ili druge (samoozlijeđuje se, pokušala samoubistvo, agresivna prema drugima, ima raptuse) sasvim izvjesno bi bila bar na umjerenim sedativima. U tom slučaju bi se to smještanje u 'ludaru' moglo pravdati brigom majke za kćer, ovako više izgleda kao zlouporaba.

Citiraj

pošto ima puno zajedničkih slika, sve poruke postoje jos uvijek, a saslusala bi se i kcer.

Po prijavi za silovanje ili seksualno napastovanje maloljetne osobe optuženik vrlo lako dobije mjesec dana pritvora, bez obzira na druge okolnosti i koliko je malo vjerojatna ta optužba. Dovoljno je da je optuženik stvatno imao priliku izvršiti navodnu radnju, dakle da je bliska osoba koja je bila u kontaktu sa navodnom žrtvom.

Znam nekoliko slučajeva gdje su ljudi po takvim optužbama ekspresno odvedeni u pritvor.

Pa ti poslije dokazuj okolini da to nije istina. 

Citiraj

Na kraju krajeva sebi bi stvorila probleme laznim optuzbama za takve stvari.

Osoba koja napravi takvu lažnu prijavu vrlo rijetko bude pravno sankcionirana. Ne znam niti za jedan slučaj da bi osoba bila stvarno kazneno gonjena za lažnu prijavu, osim ako je optuženi bio i osuđen pa naknadno oslobođen krivnje. 

A takvima koji su spremni počiniti tako gnjusnu lažnu prijavu osuda okoline jako malo znači.

Zat pamet u glavu i poslušaj savjet. Kloni se kontakata do punoljetnosti cure. 

 

uređeno: od felixx
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , felixx je napisao:

Pa ti poslije dokazuj okolini da to nije istina.

Što je najgore, čak i kad se dokaže da tu nema ničeg, ostaje vječna stigma (jer ljudi su po prirodi sumnjičavi), koju jedino može umanjiti selidba u novu sredinu, gdje vas nitko ne poznaje. To je po onoj staroj devizi - ako hoćeš uništiti čovjeka, uništi mu ugled, što je moguće i samom lažnom prijavom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija