Jump to content

Poziv na zastaru


annatanja

Preporučene objave

Molim odgovor , ako ste dobili obavijest neke agencije o njenom ustupu o potrazivanju  i vi se pozovete na zastaru koja je zakonom definitivno nastupila i oni vas ignoriraju ,vise se ne javljaju i onda nakon dvije gofine za isti dug se javi druga agencija i opet potrazuje...sto napraviti? Imam kopiju zahtjeva za otpisom duga zbog zastare i dokaz o preporuci...hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne nisam u blokadi, radi se o zg banci o dugovanju po MC  iz 2005 godine , nikad nije pokrenut nikakav  postupak  osim opomena koje su prestale dolaziti jos 2008 godine.2014 dobijem od crefitexpresa da podmirim dugovanje prema zg banci preko njih jer su oni postali ustupkom ugovora.....tada im posaljem izjavu da je nastupila zastara a oni su to ignorirali nikad se nisu javili.papire sve imam.safa se javi svea ekonomik opet isto , ustupkom ugovora sa zg bankom potrazuju da uplatim .....nakon toga ih nazove i kazem da dug ne postoji jer je u zastari i da je isao zahtjev za otpisom duga zbog zastare i da cu im to i napisati ali da im izjavu nedam samo broj predmeta i datum kaf je islo prema creditexpresu...oni kazu da ako nemam rjesenje iz suda da to ne vrijedi...kako cu ga imat kad su ovi ignorirali...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa naravno da oni ignoriraju zastaru, a vi biste trebali ignorirati njih sve dok ne pokušaju prisilnu naplatu a tada se pozovite na ZASTARU! Njihova je namjera da budu dosadni i da vas izlude tako da platite ili priznate dugovanje u zastari sukladno članku 240 Zakona o obveznim odnosima! Pozivanje na ZASTARU prije pokušaja prisilne naplate nema smisla a agencije itekako dobro znaju da je potraživanje zastarjelo i teško ili nenaplativo, otkupili su ga za kikiriki pa sad pokušavaju izvući što se da! Ne nasjedajte i ignorirajte ih a možete im vratiti istom dozom bezobraštine!:vjeruj:

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam jos jedan problem pa me zanima sto napraviti u slucaju kad dodjes na Finu i zatrazis ocevidnik i tamo Vip iz 2012 godine za dugovanje iz 2009za dugovanje od 2000 kn  dig se popeo na 7500 a ti pojma nemas da te blokirao jer nikad nisi nit obavjesten a kako nemam primanja nisu se mogli niti naplacivati pa nisam ni na taj nacin saznala da sam blokirana. Kako se i kome tada obratiti i pozvati se na zastaru?logikom da nema smisla pozivati se na zastaru dok sr ne pokrene prisilna naplata tu ne vrijedi jer niti neznas da je pokrenuta, zaobišlo te ...eto ako moze savijet hvala puno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dostava je vjerojatno bila neuspjela, a to možete provjeriti tako da na Fini uvidom u predmet saznate koji je javni bilježnik donio rješenje pa onda kod njega po broju ovrhe provjerite da li je dostava bila uredna i po zakonu! Ako je dostava bila uredna objavom na oglasnoj ploči suda i protekom osam dana rješenje je postalo pravomoćno! Ukoliko dostava nije bila uredna možete tražiti da se ovrha proglasi nedopuštenom pred nadležnim Općinskim sudom!

Prijedlog za ovrhu prema zakonu mora biti dostavljen ovršeniku na njegovu adresu (onu na kojoj je prijavljen u policijskoj upravi), mora biti dva pokušaja dostave sa razmakom od najmanje 30 do najviše 60 dana a nakon toga se objavljuje na oglasnoj ploči suda i nakon osam dana rješenje postaje pravomoćno! :glavomozid:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 31 minuta, annatanja je napisao:

 Hvala, Da li je istina da nakon sto preuzmemo ocevidnik rok je 8 dana da reagiramo u smislu zalbe...ja sam poslala  odvjetniku koji zastupa predmet i navela da je isla zastara a on me ignororao i sad nalon 2 godine poslao opet

 

 

 

Pa normalno da vas je ignorirao kad dobro zna da je potraživanje u zastari koja je prekinuta jer je rješenje o ovrsi postalo pravomoćno! Podizanje očevidnika na Fini nema veze s nikakvim rokovima, a čak ga ne morate ni podignuti jer vam treba samo broj te ovrhe Ovrv/xxxxx a to će vam dati napisano na papiriću bez naknade kao i ime JB koji je rješenje donio! Nakon toga se informirate kod JB o predmetu i vidite da li je dostava bila uredna (adresa s mupa i dva pokušaja dostave) s tim da drugi mora biti u roku od 30-60 dana od prvog! Tek ako utvrdite da je dostava bila neuredna možda možete poduzeti nešto suvislo! :-? I ne žalite se odvjetniku koji vodi ovršni postupak protiv vas! To je kao da se kokoš žali lisici jer je želi pojesti!:tikvan:Prigovor i žalba uvijek idu prema sudu, jedino kod prijedloga za ovrhu se šalje JB koji to opet prosljeđuje nadležnom (općinskom) sudu!

 

uređeno: od Sunčana strana ulice
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 26 minuta, annatanja je napisao:

To znaci da kad na fini foznam da sam blokirana saznam ko me blokirao i koji JB i koji O ....tada saljem sudu zahtjev za otpis diga jer je mastupila zastara? Taj dio samo da shvatim ???? Slabo kopcam sorry :-(

Ne, po svemu sudeći zastara nije nastupila jer je ovrha postala pravomoćna (ako je u redoslijedu naplate na fini)! U slučaju pravomoćne ovršne isprave zastara je 10 godina! Jedino ako ustanovite da je dostava bila neuredna možete tražiti da se ovrha proglasi nedopuštenom a i to je upitno s obzirom da je prošlo oko pet godina i da je upitno što ćete uopće saznati kod JB!:ideja:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , annatanja je napisao:

Pravomocnost ovrhe donose odvjetnicka drustva i javni biljeznici  te agencije za prisilnu naplatu ? bez suda ? Onda mema sanse ....hvala na trudu  puuuuno :-)

Niste shvatili! Vi ste imali priliku prigovoriti na prijedlog za ovrhu koji vam je trebao dostaviti JB! Da ste to učinili dalje bi odlučivao sud! Budući da niste prigovorili jer kažete da niste ni znali za ovrhu jedina nada vam je da dostava nije bila uredna pa sam vas uputio kako da to provjerite! Ako propustite pravne lijekove (prigovori, žalbe) pretpostavlja se da ste suglasni sa prijedlogom ovrhovoditelja! Takav je zakon!:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad dobijem opomenu pred ovrsni postupak od recimo Svea Ekonomik  ili Matrix ili neko od drustvo da uplatim odredeni iznos u roku 8 dana ili ce poduzeti sredstva prisilne naplate kome da se pozovem na zastaru njima ? Ako ja ne uplatim oni odmah salju fini .ako se obratim njima oni ignoriraju...to me zanima sto tada, znam da sam dosadna ali to ne kuzim mozda sam glupa ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija