Jump to content

Sječa električnog kabela


barfly314

Preporučene objave

čovjek se popeo na kuću, odsjekao (ne znam ni ja kako) kabel. od el. napajanja kuće.

kome ide prijava i za što? navodno susjedi znaju o kome se radi, navodno susjed, no nitko ne želi reći mi, jer sam novi. kome ide prijava i protiv koga, te kakva? susjedi je pao kabel u dvorište i mogao je ubiti nekoga. da li ide prijava hepu, policiji radi dovođenja u opasnost života i imovine...?

molim savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To se sad dogodilo? Prvo pozoveš policiju da konstatira što se dogodilo i kažeš im sve sumnje. Tražiš intervenciju,oni će obaviti razgovore sa susjedima, s osumnjičenim i sl., te procijeniti postoje li elementi kaznenog djela. Odmah obavijestiš i elektru.

Dodatno, ako misliš da tu ima nešto veće/teže (ili policija ne utvrdi elemente kaznenog djela), možeš podnijeti i kaznenu prijavu direktno na državno odvjetništvo. To što ti u njoj navedeš kazneno djelo "dovođenja..." njih ne obavezuje i mogu ga prekvalificirati ako utvrde neko drugo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , drot13 je napisao:

To se sad dogodilo? Prvo pozoveš policiju da konstatira što se dogodilo i kažeš im sve sumnje. Tražiš intervenciju,oni će obaviti razgovore sa susjedima, s osumnjičenim i sl., te procijeniti postoje li elementi kaznenog djela. Odmah obavijestiš i elektru.

Dodatno, ako misliš da tu ima nešto veće/teže (ili policija ne utvrdi elemente kaznenog djela), možeš podnijeti i kaznenu prijavu direktno na državno odvjetništvo. To što ti u njoj navedeš kazneno djelo "dovođenja..." njih ne obavezuje i mogu ga prekvalificirati ako utvrde neko drugo.

a koga da optužim? nepoznatog? ne znam tko je napravio, no susjedi znaju sigurno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidio sam u drugoj temi (koju sam uzgred rečeno maknuo jer je dupliranje tema protivno pravilima foruma) da se radi o vašoj kući, onda je jasno da je bila namjera.

Ostaje kako je Drot opisao, prijaviti policiji, a dalje će oni to rješavati. Svakako obavijestiti i HEP, ali pretpostavljam da to već jeste.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija