Jump to content

prijava na mirovinsko (lana hzmo)


iva_P

Preporučene objave

Poštovani, imam jedno pitanje koje možda i ne pripada ovdje ali ne znam gdje ga postaviti.

Zbog nesporazuma, radnik nije prijavljen na mirovinsko sa danom kada je počeo raditi kod nas.

Pogreška je ustanovljena nakon tri dana. Te je prijavljen  četiri dana nakon što je krenuo raditi/dana stvarnog početka rada.

Pitanje glasi: može li se sa obrascem M3P sada promijeniti datum stjecanja svojstva osiguranika, te može li takav ispravak predstavljati prekršaj.

 

Hvala unaprijed,

Iva

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sam kontaktirala  mirovinsko, te su mi rekli da što se tiče njih nema nikakvih problema, te će prihvatiti moju promjenu.

 

E sad, postoji li opcija neke dodatne kontrole i dostave istog nadležnim inspekcijama ili nešto slično. Odnosno mogu li naknadno imati problema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U praksi znam za jedan slučaj gdje je tajnica škole kažnjena radi propuštanja roka prije 5 godina i to je bilo paf....

Isto tako, u praksi sam pute lane upravo uspio putem eM-3P promjene izmijeniti  nešto što je trebalo izmijeniti prije 19 dana. I to je nemoguće u praksi izbjeći barem 2 puta godišnje.

Mirovinsko ne pravi probleme...

 

 

uređeno: od gala385
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gledajte, u prekršaju ste kako god okrenete. Radim takve gluposti 5 godina i imao sam slučaj gdje bivša djelatnica nije nekoliko godina izvršila promjenu broja sati rada kod jedne djelatnice, pa sam osobno išao na HZMO s čokoladom i sve 5 ako je djelatnica normalna.

Smatram da neće biti problema ako ste djelatnici mirovinskog najavili o čemu se radi i da nije proteklo puno vremena. Događa se kada imate puno zaposlenika.

 

 

 

uređeno: od gala385
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija