Jump to content

Preporučene objave

15.7.2017. sam vozio pod utjecajem alkohola, zbog čega sam dobio kaznu od 3000kn i zabranu vožnje od 3.mj.
Drugi dan kada sam došao po vozačku, žalio sam se na trajanje zabrane vožnje. Dva dana nakon toga sam platio 2000kn kaznu, pošto se u roku od 8 dana može uplatiti dvije trećine kazne + 100 za prekršajni postupak.

Danas mi je stigla presuda na moju žalbu u kojoj piše da mi smanjuju kaznu na 2400kn, te ako uplatim u roku od 30 dana dvije trećine kazne da će se smatrati da je novčana kazna u cjelosti plaćena.

Također, piše da trebam platiti 150kn troškove žalbe, te sljedeće: "Troškovi postupka primijenjeni su sukladno članku 239. stavku i članku 138. stavku 2. točki 3.b Prekršajnog zakona, a čini ih paušalna svota troškova za izdavanje prekršajnog naloga do 200,00 kuna i paušalni iznos troškova prekršajnog suda kada odlučuje po prigovoru okrivljenika".
Uz presudu sam dobio i dvije uplatnice, jednu za plaćanje kazne i drugu "troškovi prek.post, nalog: [broj naloga]".

Koliko sam uspio saznati putem interneta, kaznu nisam trebao odmah plaćati pošto sam se žalio.

Ono što mene zanima je što je točno paušalna svota od 200kn, i "troškovi prek.post, nalog: [broj naloga]".
Dali sve to trebam platiti: 150+200+250?

Također, dali mi zabrana vožnje traje od dana presude na žalbu ili je počela trajati onaj dan kada su mi dali kaznu?

Ako su mi umanjili kaznu, to bi značilo da sam je preplatio 400kn :)

Unaprijed hvala!

uređeno: od Nenson
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 21 minuta, Nenson je napisao:

Ono što mene zanima je što je točno paušalna svota od 200kn, i "troškovi prek.post, nalog: [broj naloga]".
Dali sve to trebam platiti: 150+200+250?

Troškove plaćaš 150 kuna, a ovo ostalo je tekst koji ih objašnjava.

 

Prije 21 minuta, Nenson je napisao:

Također, dali mi zabrana vožnje traje od dana presude na žalbu ili je počela trajati onaj dan kada su mi dali kaznu?

Ništa od toga. Zabrana počinje teći tek kad dobiješ posebnu obavijest od policije. U presudi je određena i zabrana? 

 

Prije 21 minuta, Nenson je napisao:

Ako su mi umanjili kaznu, to bi značilo da sam je preplatio 400kn 

Ne baš. Sud nema pojma da si platio onih prvih 2000 kuna (različiti brojevi na uplatnici). Nazovi sud i traži odjel za izvršenje prekršajnih sankcija, pa vidi kako ćeš si to riješiti. Ili će ti "prebiti" ili ćeš tu morati platiti koliko treba, a ono što si prije platio će ti vratiti, nemam pojma. Dodatni problem je ako ti u prekršajnom nalogu piše da plaćanjem gubiš pravo na žalbu, ali vjerojatno ne piše, jer bi to skužili odmah na policiji. Uglavnom, nazovi sud (ili otiđi tamo) i provjeri kako i koliko platiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , drot13 je napisao:

Troškove plaćaš 150 kuna, a ovo ostalo je tekst koji ih objašnjava.

 

Ništa od toga. Zabrana počinje teći tek kad dobiješ posebnu obavijest od policije. U presudi je određena i zabrana? 

 

Ne baš. Sud nema pojma da si platio onih prvih 2000 kuna (različiti brojevi na uplatnici). Nazovi sud i traži odjel za izvršenje prekršajnih sankcija, pa vidi kako ćeš si to riješiti. Ili će ti "prebiti" ili ćeš tu morati platiti koliko treba, a ono što si prije platio će ti vratiti, nemam pojma. Dodatni problem je ako ti u prekršajnom nalogu piše da plaćanjem gubiš pravo na žalbu, ali vjerojatno ne piše, jer bi to skužili odmah na policiji. Uglavnom, nazovi sud (ili otiđi tamo) i provjeri kako i koliko platiti.

Hvala na odgovoru, kontaktirati ću ih da mi točno kažu koliko trebam platiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon što prekršajni sud dostavi presudu, oni to vrate na policiju.
U policiji su mi rekli da trebam platiti 150kn sudskih troškova, te ako želim da mi vrate novac koji sam preplatio da moram napisati zahtjev.

Dakle, ako se žalite na prekršaj, ne morate niš plaćati dok ne stigne presuda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija