Jump to content

izmjene Ovršnog zakona 07/2017


morsi prasac

Preporučene objave

Izmjene ovršnog zakona su diskriminatorske i protuustavne. naime ako ste dužni banci ovršuje se 1/4 primanja a ako plaćate alimentaciju (kao ja) usteže vam se 3/4 primanja.Pametnom dosta. Pisao sam zastupnicima Mosta, ministru Bošnjakoviću, predsjednici RH, od nikog ,naravno, nisam dobio odgovor. Ostaje mi samo Sud Za Zaštitu LJudskih prava ali to traje minimum 3 godine. Zato sam došao na ideju da osnujemo udrugu građana i "uzmemo stvar u svoje ruke". jedini način borbe su peticije,prosvjedi, jer država neće ništa učiniti. Kod donošenja izmjena zakona nitko u Saboru ali nitko nije spomenuo da je to protustavno i diskrminirajući zakon. Ja sam spreman za osnivanje udruge. svaka ideja je dobro došla osim politikantstva i vrijeđanja po bilo kojoj osnovi. Svi znamo što je sabor i Vlada. Na kraju u prilogu sam stavio prilog koji je otišao klubu "Mosta" nikad nije odgovoreno , ja sam prvi put na forumu i ako nešto napisano nije u redu molim da mi se to kaže.

Pozdrav svima

Poštovani zastupnici.docx

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 20 minuta, morsi prasac je napisao:

Izmjene ovršnog zakona su diskriminatorske i protuustavne.

 

U kojem dijelu su diskriminatorske i protuustavne odredbe Ovršnog zakona? Odredbe o ovrsi po osnovu uzdržavanja su takve za sve one koji su ovršeni zbog neplaćanja alimentacije, dakle nema diskriminacije! Naravno da je odredba o 1/2 ili 1/4 primanja zaštićenih od ovrhe naprosto brutalna, ali takav je zakon i važi za sve TAKVE slučajeve! Teza o diskriminaciji tu pada u vodu!:vjeruj:

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

diskriminacija je. Ja plaćam redovno alimentaciju od 2004. 2014 zbog bolesti zabranjen mi rad a moja divna i punoljetna dječica me tuže i traže 5000kn -jer dobio si otpremninu! nije isto biti dužan banci 500 000 eura i ustezanje od primanja 1/4 ili alimentacija od 10 000kn 3/4? U kojoj to državi osim naše se plijeni 3/4 primanja. što znači da je odredba brutalna? da nije možda pravedna. Jednostavno je "mostu" to promaklo jer u obrazlaganju izmjena nitko ali nitko iz poluga vlasti nije spomenuo da će jedna kategorija dužnika biti u totalnoj banani. Uostalom najavljen novi zakon. Vidjet ćemo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Riječ brutalan ima latinski korijen i znači divljački ili zvjerski! Slažem se s vama da je naplata koja se vama događa nepravedna, ali je i zakonita! Takav je zakon a on nije diskriminatoran jer se isto loše tretiraju svi slučajevi kao što je vaš! Ja sam se referirao na vašu tvrdnju da su odredbe zakona diskriminatorske i protuustavne! O mogućem neslaganju sa Ustavom treba odlučiti Ustavni sud, a diskriminatorna odredba bi bila recimo "da se samo osobama plavih očiju ovršuje 3/4 primanja a svim ostalim 1/2 a osnova za ovrhu je pri tome ista!:ideja:Ovaj drugi dio vaše objave o osnivanju udruge i političkom lobiranju za izmjene zakona je sasvim legitiman i tu ste na pravom putu!

uređeno: od Sunčana strana ulice
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Osobama plavih očiju se ne ovršuje ništa". Niste mi odgovorili u kojoj europskoj zemlji se ovršuje 3/4 primanja. Ako ne nađete takvu zemlju onda se svi moramo pitati u kakvoj zemlji živimo. Hvala na potpori za udrugu i bit će jako teško jer ljudi su po prirodi inertni. U razgovoru s nekolicinom ljudi blesavo sume gledali. Ali to je neka druga tema. pozdrav:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od svedske agencije za upravljanje naplate potrazivanja - Kronofogden (oni sami ne izvrsavaju prisilnu naplatu, nego reguliraju rad inkasso firmi)

Evo ti link, ali je na svedskom: https://www.kronofogden.se/Hurmycketfardubehalla.html

Svedska jest 100 godina ispred Hrvatske upravo zato sto se dug shvaca jako ozbiljno i nema sanse da se ne plati ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, morsi prasac je napisao:

diskriminacija je. Ja plaćam redovno alimentaciju od 2004. 2014 zbog bolesti zabranjen mi rad a moja divna i punoljetna dječica me tuže i traže 5000kn -jer dobio si otpremninu! nije isto biti dužan banci 500 000 eura i ustezanje od primanja 1/4 ili alimentacija od 10 000kn 3/4? U kojoj to državi osim naše se plijeni 3/4 primanja. što znači da je odredba brutalna? da nije možda pravedna. Jednostavno je "mostu" to promaklo jer u obrazlaganju izmjena nitko ali nitko iz poluga vlasti nije spomenuo da će jedna kategorija dužnika biti u totalnoj banani. Uostalom najavljen novi zakon. Vidjet ćemo

ako su djeca punoljetna i ne školuju  se podnesi tužbu za obustavu ili smanjenje uzdržavanja.

djeca nemogu tražit ono na što nemaju pravo.

odnosno, mogu tražiti ali dali će dobiti?

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , bovu je napisao:

ako su djeca punoljetna i ne školuju  se podnesi tužbu za obustavu ili smanjenje uzdržavanja.

djeca nemogu tražit ono na što nemaju pravo.

odnosno, mogu tražiti ali dali će dobiti?

Poštovani samo da se nadovežem na Vaš post da nebi bilo zabune...

Sukladno Obiteljskom zakonu i punoljetna djeca imaju pravo na uzdržavanje godinu dana nakon završetka škole,  ako se ne mogu zaposliti, a nisu navršili 26 godina života...

A tko će dokazati da li se ne mogu ili ne žele zaposliti?...baš kako i navodi poštovani g-din morsi prasac, koji je, nažalost, zaista u nezavidnoj situaciji..već smo o tome pisali u drugoj temi.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija