Jump to content

Zakonski rok za odgovor


Rega Katalenić

Preporučene objave

Poštovani,

dana 3.8. 2017. godine sam poslala dopis (upit, pritužbu) u jednu ustanovu (komunalno poduzeće u vlasništvu grada ili županije), preporučenim pismom s povratnicom, na ime i prezime odgovorne osobe. Jedini odgovor koji sam dobila je da je moj upit zaprimljen. Zanima me, koji je zakonski rok za službeni odgovor i da li uopće postoji? Hvala!

  •  
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Službena osoba dužna je, kada zahtijev rješava neposredno, rješenje donijeti i dostaviti ga stranci bez odgode, a najkasnije u roku od 30 dana od dana podnošenja urednog zahtjeva stranke, osim u slučajevima kada se vodi ispitni postupak na zahtjev stranke rješenje se donosi i dostavlja stranci najkasnije u roku od 60 dana od dana podnošenja urednog zahtjeva (čl. 101. st. 1. i 2. ZUP-a)

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nazovite ih telefonom i upitajte ih zašto vam ne odgovaraju i ako se počnu izvrdavati, podsjetite ih na Zakon o pravu na pristup informacijama ili Zakon o upravnom postupku (ovisi kojim povodom ste slali dopis), odnosno ovo što vam je @željac rekao.

uređeno: od hasko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije par mjeseci sam ovdje objavila ovaj post. Nakon toga sam u dotičnu tvrtku, koja je odgovorna za nastalu štetu poslala pismo na koje još čekam odgovor. Vidim da tu ima ljudi koji znaju zakone i voljni su ljudima pomoći savjetom pa sam Vam svima koji su voljni napisati koju o ovoj temi, zahvalna.

"Poštovani. početkom ove godine prilikom izvođenja radova u susjedstvu, od strane jedne tvrtke, njihovom pogreškom došlo je do eksplozije plina u mojoj kući pri čemu je nastala golema materijalna šteta. Usmenim dogovorom obvezali smo se da ćemo stvar riješiti izvan suda, tj. da će oni štetu popraviti i da ćemo dobiti financijsku naknadu za nematerijalnu štetu, a mi ih nećemo tužiti. Tvrtka je u roku od mjesec dana sanirala štetu. Međutim, nakon završetka radova jednostavno su se povukli, odgađaju završni dogovor, o financijskoj naknadi više ne žele razgovarati. Ja ne posjedujem račune ni od jednog aparata tako da mi za njih ne vrijedi ni garancija. Nakon dva mjeseca počele su se javljati pukotine na zidovima. Odmah na početku smo tražili da dovedu statičara ali su odbili. U prvobitnom šoku i strahu od same spoznaje kako smo čudom preživjeli, dosta nam je važnih stvari promaknulo, a sad oni više ne žele razgovarati. Molim Vas da mi savjetujete što da radim. Hvala"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li je pravljen zapisnik o događaju, jer ako je šteta tako velika kao što tvrdite zbog eksplozije, tu je onda bilo posla i za policiju. Imate li svjedoke za sve ovo ? Bez namjere da nekoga reklamiram, ali pozovite medije ako je tako drastično(ekipu "Provjereno" npr.) ili se barem zaprijetite njima. U svakom slučaju, ako smatrate da ste u pravu nastupite vrlo borbeno u zaštiti svojih prava iako mislim , s obzirom na pojašnjenje slučaja, kako ovaj slučaj zaslužuje i upute kompetetnijih sudionika portala za ozbiljnije pravne stvari od benignog slučaja kako je na početku prikazan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Rega Katalenić je napisao:

"Poštovani. početkom ove godine prilikom izvođenja radova u susjedstvu, od strane jedne tvrtke, njihovom pogreškom došlo je do eksplozije plina u mojoj kući pri čemu je nastala golema materijalna šteta. Usmenim dogovorom obvezali smo se da ćemo stvar riješiti izvan suda, tj. da će oni štetu popraviti i da ćemo dobiti financijsku naknadu za nematerijalnu štetu, a mi ih nećemo tužiti. Tvrtka je u roku od mjesec dana sanirala štetu. Međutim, nakon završetka radova jednostavno su se povukli, odgađaju završni dogovor, o financijskoj naknadi više ne žele razgovarati. Ja ne posjedujem račune ni od jednog aparata tako da mi za njih ne vrijedi ni garancija. Nakon dva mjeseca počele su se javljati pukotine na zidovima. Odmah na početku smo tražili da dovedu statičara ali su odbili. U prvobitnom šoku i strahu od same spoznaje kako smo čudom preživjeli, dosta nam je važnih stvari promaknulo, a sad oni više ne žele razgovarati. Molim Vas da mi savjetujete što da radim. Hvala"

Moj iskreni savjet Vam je, s obzirom na navedeno, da se obratite odvjetniku da on izvrši detaljan uvid u svu dokumentaciju (ako je imate vezano za nesretni slučaj, policijski zapisnik isl.), kao i druge činjenice i dokaze, te na temelju nađenog, pokrene sudski postupak radi naknade štete, jer se očito radi o vrlo ozbiljnom slučaju s ozbiljnim posljedicama...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , Željac047 je napisao:

Moj iskreni savjet Vam je, s obzirom na navedeno, da se obratite odvjetniku da on izvrši detaljan uvid u svu dokumentaciju (ako je imate vezano za nesretni slučaj, policijski zapisnik isl.), kao i druge činjenice i dokaze, te na temelju nađenog, pokrene sudski postupak radi naknade štete, jer se očito radi o vrlo ozbiljnom slučaju s ozbiljnim posljedicama...

A može otići i u svoje ODO. Jedan dan u tjednu ODO prima stranke pa neka se raspita o svom slučaju kod njega. To bi mogla biti neka vrsta besplatne pravne pomoći. Odmoći ne može.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Poštovani, 

 

 

 

 

odgovor za moj problem. Ovih dana prije Uskrsa i nakon Uskrsa Načelnik Općine u mjestu Lumbarda sebi i svome rođaku ilegalnim građevinskim radovima povećavaju svoje čestice zemlje sa direktnim ulazom u pomorsko dobro. Dana 06.04.2020.prijavljeni su e-mailom građevinskoj inspekciji u Zagrebu i Splitu, policiji u Korčuli, DORH-u u Korčuli i Dubrovniku, Lučkoj Upravi Korčula. 

Nitko ne reagira i radovi napreduju. Do kada je zakonski rok institucija da odgovore i da nešto poduzme da se obustavi ilegalni građevinski radovi. Hvala Van na odgovoru. 

Srdačan pozdrav, 

Antonije Gregov

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija