Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

Rega Katalenić

Zakonski rok za odgovor

Preporučene objave

Poštovani,

dana 3.8. 2017. godine sam poslala dopis (upit, pritužbu) u jednu ustanovu (komunalno poduzeće u vlasništvu grada ili županije), preporučenim pismom s povratnicom, na ime i prezime odgovorne osobe. Jedini odgovor koji sam dobila je da je moj upit zaprimljen. Zanima me, koji je zakonski rok za službeni odgovor i da li uopće postoji? Hvala!

  •  

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Službena osoba dužna je, kada zahtijev rješava neposredno, rješenje donijeti i dostaviti ga stranci bez odgode, a najkasnije u roku od 30 dana od dana podnošenja urednog zahtjeva stranke, osim u slučajevima kada se vodi ispitni postupak na zahtjev stranke rješenje se donosi i dostavlja stranci najkasnije u roku od 60 dana od dana podnošenja urednog zahtjeva (čl. 101. st. 1. i 2. ZUP-a)

Uređeno od Željac047

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama
Prije 47 minuta, Rega Katalenić je napisao:

Puno hvala! Što ako ne dobijem odgovor?

Pišite požurnicu, pa čak možete pisati i "Šutnju administracije", no prije svega požurnicu u kojoj se pozovete na zakonski rok u kojem se mora donijeti  riješenje (kako sam Vam naveo u prvom postu)...

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Nazovite ih telefonom i upitajte ih zašto vam ne odgovaraju i ako se počnu izvrdavati, podsjetite ih na Zakon o pravu na pristup informacijama ili Zakon o upravnom postupku (ovisi kojim povodom ste slali dopis), odnosno ovo što vam je @željac rekao.

Uređeno od hasko

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Prije par mjeseci sam ovdje objavila ovaj post. Nakon toga sam u dotičnu tvrtku, koja je odgovorna za nastalu štetu poslala pismo na koje još čekam odgovor. Vidim da tu ima ljudi koji znaju zakone i voljni su ljudima pomoći savjetom pa sam Vam svima koji su voljni napisati koju o ovoj temi, zahvalna.

"Poštovani. početkom ove godine prilikom izvođenja radova u susjedstvu, od strane jedne tvrtke, njihovom pogreškom došlo je do eksplozije plina u mojoj kući pri čemu je nastala golema materijalna šteta. Usmenim dogovorom obvezali smo se da ćemo stvar riješiti izvan suda, tj. da će oni štetu popraviti i da ćemo dobiti financijsku naknadu za nematerijalnu štetu, a mi ih nećemo tužiti. Tvrtka je u roku od mjesec dana sanirala štetu. Međutim, nakon završetka radova jednostavno su se povukli, odgađaju završni dogovor, o financijskoj naknadi više ne žele razgovarati. Ja ne posjedujem račune ni od jednog aparata tako da mi za njih ne vrijedi ni garancija. Nakon dva mjeseca počele su se javljati pukotine na zidovima. Odmah na početku smo tražili da dovedu statičara ali su odbili. U prvobitnom šoku i strahu od same spoznaje kako smo čudom preživjeli, dosta nam je važnih stvari promaknulo, a sad oni više ne žele razgovarati. Molim Vas da mi savjetujete što da radim. Hvala"

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Da li je pravljen zapisnik o događaju, jer ako je šteta tako velika kao što tvrdite zbog eksplozije, tu je onda bilo posla i za policiju. Imate li svjedoke za sve ovo ? Bez namjere da nekoga reklamiram, ali pozovite medije ako je tako drastično(ekipu "Provjereno" npr.) ili se barem zaprijetite njima. U svakom slučaju, ako smatrate da ste u pravu nastupite vrlo borbeno u zaštiti svojih prava iako mislim , s obzirom na pojašnjenje slučaja, kako ovaj slučaj zaslužuje i upute kompetetnijih sudionika portala za ozbiljnije pravne stvari od benignog slučaja kako je na početku prikazan.

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama
prije 2 sati , Rega Katalenić je napisao:

"Poštovani. početkom ove godine prilikom izvođenja radova u susjedstvu, od strane jedne tvrtke, njihovom pogreškom došlo je do eksplozije plina u mojoj kući pri čemu je nastala golema materijalna šteta. Usmenim dogovorom obvezali smo se da ćemo stvar riješiti izvan suda, tj. da će oni štetu popraviti i da ćemo dobiti financijsku naknadu za nematerijalnu štetu, a mi ih nećemo tužiti. Tvrtka je u roku od mjesec dana sanirala štetu. Međutim, nakon završetka radova jednostavno su se povukli, odgađaju završni dogovor, o financijskoj naknadi više ne žele razgovarati. Ja ne posjedujem račune ni od jednog aparata tako da mi za njih ne vrijedi ni garancija. Nakon dva mjeseca počele su se javljati pukotine na zidovima. Odmah na početku smo tražili da dovedu statičara ali su odbili. U prvobitnom šoku i strahu od same spoznaje kako smo čudom preživjeli, dosta nam je važnih stvari promaknulo, a sad oni više ne žele razgovarati. Molim Vas da mi savjetujete što da radim. Hvala"

Moj iskreni savjet Vam je, s obzirom na navedeno, da se obratite odvjetniku da on izvrši detaljan uvid u svu dokumentaciju (ako je imate vezano za nesretni slučaj, policijski zapisnik isl.), kao i druge činjenice i dokaze, te na temelju nađenog, pokrene sudski postupak radi naknade štete, jer se očito radi o vrlo ozbiljnom slučaju s ozbiljnim posljedicama...

Uređeno od Željac047

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama
prije 17 sati , Željac047 je napisao:

Moj iskreni savjet Vam je, s obzirom na navedeno, da se obratite odvjetniku da on izvrši detaljan uvid u svu dokumentaciju (ako je imate vezano za nesretni slučaj, policijski zapisnik isl.), kao i druge činjenice i dokaze, te na temelju nađenog, pokrene sudski postupak radi naknade štete, jer se očito radi o vrlo ozbiljnom slučaju s ozbiljnim posljedicama...

A može otići i u svoje ODO. Jedan dan u tjednu ODO prima stranke pa neka se raspita o svom slučaju kod njega. To bi mogla biti neka vrsta besplatne pravne pomoći. Odmoći ne može.

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama
prije 1 sat, hasko je napisao:

A može otići i u svoje ODO. Jedan dan u tjednu ODO prima stranke pa neka se raspita o svom slučaju kod njega. To bi mogla biti neka vrsta besplatne pravne pomoći. Odmoći ne može.

Da, u potpunosti se slažem...:palac:

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad




×