Jump to content

sklapanje braka i ovrha


tomsla1

Preporučene objave

Molim vas za savjet, naime dečko i ja želimo sklopiti bračnu zajednicu. Ja sam privatnik (100% vlasnik), imam nekretninu i ušteđevinu. On je blokiran i mislim da se blokade neće moći brzo riješiti.

Zaposlen je kod mene u firmi, nije i neće biti prijavljen na mojoj adresi jer ima prebivalište u obiteljskoj kući svojih roditelja. Moja nedoumica je da li država ima pravo na ime njegovih dugova teretiti moju imovinu stečenu prije braka? I šta se dešava s imovinom koju steknemo u braku, a bude isključivo na moje ime?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, tomsla1 je napisao:

Moja nedoumica je da li država ima pravo na ime njegovih dugova teretiti moju imovinu stečenu prije braka?

Nema pravo.

Prije 12 minuta, tomsla1 je napisao:

 I šta se dešava s imovinom koju steknemo u braku, a bude isključivo na moje ime?

Teoretski bi mogli ići na utvrđivanje bračne stečevine i njegovog udjela u istoj, ali dosad nisam čuo za takav primjer.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 24 minuta, tomsla1 je napisao:

a što mislite da li pomaže prebračni ugovor ?

Kolokvijalno se zove predbračni, službeno bračni ugovor.

U svakom slučaju vama bi bilo preporučljivo takav ugovor sklopiti, ne samo zbog sadašnjih ovrha vašeg partnera, nego i mogućih budućih zavrzlama. Čini se da on baš i ne zna najbolje baratati 'financijama'.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija