Jump to content

Kazna za parkiranje na nogostupu


NutCoco

Preporučene objave

Zagreb, Krešimirov trg.
Policija mi je ostavila ispod brisača obavijest o počinjenom prekršaju - vozilo parkirano na nogostupu - članak 82., stavka 1. točka 10.

Citiraj

Članak 82.
(1) Vozač ne smije zaustaviti ili parkirati vozilo:
10) na nogostupu i pješačkoj zoni

 


No, u istom članku imamo i stavku 2.
 

Citiraj

(2) Iznimno od stavka 1. ovoga članka, na mjestima iz točke 10. ovoga članka, zaustavljanje je dopušteno ako je za kretanje pješaka ostavljeno najmanje 1,6 m širine na površini za kretanje pješaka, s tim da ta površina ne može biti uz rub kolnika. Pod istim uvjetima može se i parkirati ako je to dopušteno prometnim znakom.


Za pješake je ostavljeno 1,6 m širine koji nisu uz rub kolnika. Evo i fotografija - prva, druga.

Jesam li u prekršaju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...
  • 1 godina kasnije...
, drot13 je napisao:

Ne isplati, samo će potvrditi kaznu.

Najviše se isplati iskoristiti to pravo na plaćanje 1/2 kazne.

Ja sam dobio kaznu radi sličnog slučaja, sam što nisam zagazio na nogostup. Kako me mogu kazniti za parkiranje na nogostupu ako nisam na nogostupu?! 

Jasno je gdje nogostup kao uređena površina završava (uskim rubnim kamenom). Nogostup se ne proteže u beskonačnost. Mislim ne platit kaznu i žalit se na sudu. Pogotovo jer me policija i večina prometnih redara ne kažnjava. Dobijem jednu kaznu godišnje iako gotovo svaki dan parkiram na istom mjestu. Da ima smisla ići do suda? Do sad sam plaćao kazne, al si mislim da ako kojim slučajem dobijem sud mogao bi se pozivat na tu presudu u budućnosti. 

Lp

Juraj

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, drot13 je napisao:

Ako pričamo o sivoj škodi, parkirana je na nogostupu (sve je to nogostup). 

Hvala na odgovoru. 

Inače to je područje uređeno da bude ZETova prodavaonica karata koja ne radi godinama već služi kao wc i njima ne smeta i nije ih briga. Ostali poslovni prostori na toj strani su stavili svoje barijere iza rubnog kamena, ovdje barijere nema. Slika s suprotne strane. 

LP

IMG_20190724_112159.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija