Jump to content

Žalba na odluku županijskog suda


Mladen88

Preporučene objave

, Željac047 je napisao:

Samo da se nadovežem na G-mana, ako u tom rješenju nema upute o pravnom lijeku (žalbi), kako navodite (U rjesenju nepise nista u vezi moguce zalbe), radi se o drugostupanjskoj odluci, te Vam ostaje samo izvanredni pravni lijek tj. revizija Vrhovnom sudu ako su ispunjeni uvjeti za istu (čl. 382....ZPP-a)...

ili ustavna tužba Ustavnom sudu RH.

u oba slučaja rokovi za podnošenje ustavne tužbe i revizije su 30 dana.

podnesi i reviziju i ustavnu tužbu.

reviziju možeš podnijeti samo po odvjetniku kao zastupniku . ustavnu tužbu možeš podnijeti sam ali bolje da to odradi stručna osoba. košta ali procijeni šta doniješ ako se tvoji podnesci usvoje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , bovu je napisao:

ili ustavna tužba Ustavnom sudu RH.

u oba slučaja rokovi za podnošenje ustavne tužbe i revizije su 30 dana.

podnesi i reviziju i ustavnu tužbu.

reviziju možeš podnijeti samo po odvjetniku kao zastupniku . ustavnu tužbu možeš podnijeti sam ali bolje da to odradi stručna osoba. košta ali procijeni šta doniješ ako se tvoji podnesci usvoje.

Da, upravo tako..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, G-man je napisao:

Ostaje jedino mogućnost revizije,

 

, Željac047 je napisao:

ostaje samo izvanredni pravni lijek tj. revizija Vrhovnom sudu ako su ispunjeni uvjeti za istu (čl. 382....ZPP-a)...

 

prije 6 sati , bovu je napisao:

podnesi i reviziju

U ostavinskom postupku nisu dopušteni izvanredni pravni lijekovi osim zahtjeva za zaštitu zakonitosti.(čl.190 ZN)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sta sad na kraju mogu podnjeti :)   reviziju ili ustavnu tuzbu ili zahtjev za zastitu zakonitosti.

Kontam da bi presuda pala cim bi vidila vrhovni sud jer je oporuka na osnovu koje je donesena presuda ocito falsificirana. To jedino namjerno nisu vidili korumpirani sudci opcinskog i zupanijskog suda u puli !!!

Samo da kazem da je isti slucaj vec jednom srusen na vrhovnom sudu kada je ta ista oporuka bila samo usmeno izjavljena, ali se nakon presude vrhovnog suda pojavila ista ta usmena lazna oporuka samo ovaj put 3 godine kasnije napismeno.

U konacnici je opcinski tj zupanijski sud prihvatio tu laznu pisanu oporuku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Mladen88 je napisao:

Kontam da bi presuda pala cim bi vidila vrhovni sud jer je oporuka na osnovu koje je donesena presuda ocito falsificirana. To jedino namjerno nisu vidili korumpirani sudci opcinskog i zupanijskog suda u puli !!!

Ako ste tijekom ostavinskog postupka istaknuli prigovor nevaljalosti oporuke,ostaje nepoznanica zbog čega postupak nije prekinut i stranke upućene u parnicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napisana je zalba u kojoj je prigovor o nevaljalosti oporuke ali je zalba odbacena.  Sta znaci ta parnica tocno , da bi ja trebo tuziti osobu koja je napisala laznu oporuku ili sta ?  Znaci mi smo se zalili na presudu opcinskog suda u kojoj je ta lazna oporuka uvazena dabi sad i zupanijki sud isto dosudio. Kontam da su opcinski i zupanijksi sud u puli u istoj zgradi tj stoje jedni iza drugih u slucajevima. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Mladen88 je napisao:

Napisana je zalba u kojoj je prigovor o nevaljalosti oporuke ali je zalba odbacena.  Sta znaci ta parnica tocno , da bi ja trebo tuziti osobu koja je napisala laznu oporuku ili sta ?  Znaci mi smo se zalili na presudu opcinskog suda u kojoj je ta lazna oporuka uvazena dabi sad i zupanijki sud isto dosudio. Kontam da su opcinski i zupanijksi sud u puli u istoj zgradi tj stoje jedni iza drugih u slucajevima. 

Poštovani, Vi nemate osnove tužiti osobu koja je, kako vi kažete, napisala tu "lažnu" oporuku, jer ju je prihvatio i prvostupanjski (Općinski) sud, kao i drugostupanjski (Županijski) sud u žalbenom postupku, tj. odbacio Vašu žalbu i potvrdio presudu Općinskog suda, tako da Vam samo ostaje, kako je već naprijed rečeno, izvanredni pravni lijek Ustavna tužba u roku od 30 dana po donošenju drugostupanjske odluke...

Ovo što navodite da su i Općinski i Županijski sud u istoj zgradi i da stoje jedni iza drugih, zaista nema veze, da je Županijski sud, u žalbenom postupku, utvrdio propust Općinskog suda zasigurno bi poništio prvostupanjsku presudu i vratio prvostupanjskom sudu na ponovno postupanje ili bi je poništio i preinačio sukladno žalbenim navodima.

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
, G-man je napisao:

Evo vam još jednog prijedloga - kaznena prijava za krivotvorenje isprave - oporuke (pod uvjetom da nije nastupila zastara kaznenog progona).

Ovo mi se svida-kaznena prijava za krivotvorenje., pretpostavljam da nije bitno kojem sudu ce se to predati i ovaj rok 30 dana nakon presude zupanisjkog suda?  Koliko dugo vazi ta zastara kaznenog progona, s obzirom da je ta lazna oporuka predana 1995 god (prije 22 god) toliko su dugo slucaj namjerno odugovlacili.  Evo u prilogu je komplet zadnja odluka zupaniskog da se zalba odbija. Sto se tice te lazne oporuke ona navodno nije ni predana u orginalu nego sud ima samo kopiju! (zadnji dokument u prilogu)

Ima li neki odvjetnik zainteresiran za slucaj nek se javi na privat, Hvala.

11.jpg

22.jpg

33.jpg

44.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Matrix je napisao:

Ako ste tijekom ostavinskog postupka istaknuli prigovor nevaljalosti oporuke,ostaje nepoznanica zbog čega postupak nije prekinut i stranka upućena u parnicu

 

, Mladen88 je napisao:

Sta znaci ta parnica tocno , da bi ja trebo tuziti osobu koja je napisala laznu oporuku ili sta ?

Iz obrazloženja drugostupanjskog rješenja je jasno da ste tijekom ostavinskog postupka bili upućeni u parnicu,u kojoj bi tužili oporučnog nasljednika i dokazivali nevaljanost oporuke,a što Vi niste učinili.

 

prije 3 sati , Mladen88 je napisao:

-kaznena prijava za krivotvorenje., pretpostavljam da nije bitno kojem sudu ce se to predati

Nije sudu,več DORH-u ili policiji.

 

prije 3 sati , Mladen88 je napisao:

Koliko dugo vazi ta zastara kaznenog progona,

Iz činjeničnog opisa sam mišljenja da je nastupila zastara kaznenog progona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija