Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

Shockre

Pravo na godisnji odmor

Preporučene objave

Poštovanje svima!

Brljao sam po legalisu dosta, i nisam nasao temu sa informacijom koliko dana godisnjeg pripada pojedincu.Naime, tražio sam okolo po raznim stranicama i informacije su dvojake.Usao sam u 7. mj ove godine u 20. godinu radnog staza , nemam djece...interesira me koliko dana godisnjeg odmora mi pripada sa ovim faktima.Zahvaljujem puno na informaciji.Eh, da...zaboravih dodati da je privatna firma.hvala unaprijed.

Uređeno od Shockre

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Prema Zakonu o radu, pod uvjetom da do 15/12 ove godine nećete prekinuti radni odnos, pripada vam pravo na 4 tjedna GO-a za 2017. (20 ili 24 dana ovisno o tjednom radnom vremenu).

To je zakon, a da li vam po osnovi radnog staža ili nekog drugog faktora pripadaju dodatni dano GO-a, to vam ovisi o tome ime li poslodavac donesen Pravilnik o radu, ili je vezan kakvim Kolektivnim ugovorom ili pak u samom ugovoru o radu stoji štogod vezano za te dodatke.

Podijeli ovu objavu

Ugovor imam i u njemu pise da dobijam 2 dana na svakih 5 godina radnog staza.Eh , sada mi nije jasno  je li to odredjeno ugovorom o radu , ili  zakonom o radu.Malo su u diskrepanciji.Naime, u zakonu o radu nisam nasao  nigdje da se spominje ovo sto ja imam u ugovoru.Hvala

Podijeli ovu objavu

Toga u Zakonu o radu ni nema, jer on postavlja minimum ispod kojeg se ne smije, a sve iznad toga je stvar dogovora radnika i poslodavca.

Po ovome, dakle imate 4 tjedna po Zakonu o radu i 8 dana na staž.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad