Jump to content

Ovrha na alimentaciji


Stipe0807

Preporučene objave

Pitao sam odvjetnika jednog,pa mi govori da mi treba rješenje o ovrsi po kojoj je ovrha podignuta,dakako riječ je o zaostalom djelu koji sam podmirio i platio masne kamate, nadalje ja samo moram biti uredan svaki mjesec,a ona to ne zelim skinut jer joj je tako sigurno, ako nemam riješenje o ovrsi,ono mora biti na sudu zar ne ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Stipe0807 je napisao:

Pitao sam odvjetnika jednog,pa mi govori da mi treba rješenje o ovrsi po kojoj je ovrha podignuta,dakako riječ je o zaostalom djelu koji sam podmirio i platio masne kamate, nadalje ja samo moram biti uredan svaki mjesec,a ona to ne zelim skinut jer joj je tako sigurno, ako nemam riješenje o ovrsi,ono mora biti na sudu zar ne ?

tužbom traži vračanje onog što je več plaćeno (stjecanje vez osnova).

tužbu podnosiš protiv djeteta (ime), zastupani po majci (ime) .

rješenje o ovrsi si trebao dobiti. ako nisi dobio rješenje ono nije pravomoćno i nisu ti po tom rješenju smijeli oduzimati sredstva sa računa . pismeno od suda traži dostavu rješenja  (traži uvid u predmet da vidiš kom su rješenje uručili).

kad primiš rješenje podnesi žalbu s obrazloženjem da je dug plaćen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

rijesenje je pravomocno i pise u njemu da sam ja duzan placati alimentaciju do djetetove 18 godine ili kraja skolovanja ...., ali radi toga ja cu jos 10 god placati naknade fini , biuti 10 godina blokiran , nemam dugova po alimentaciji i nudio sam rjesenje da napravim trajni nalog i sada nemam para za odvjetnika ali mislim da postoji rijesenje da ja nemam ovrhe jer mene to koci za bilo kakav kredit kada sam u blokadi 3 dana u mjesecu .....i sada se desilo da sam dobio placu ....13 -og u mjesecu ,a ovrha ide sudski na naplatu 10-og  , 13.10.2017 petak ...eto ja cu tek u utorak 16-og dobiti svoju placu , sve dugove sa zateznom kamatom sam platio i sada ostaje alimentacija koja dolazi shodno svaki mjesec koja mi se uredno skida ali preko Fine ! sta da ja tu radim !?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, Vama je doneseno rješenje o ovrsi temeljem neplaćenih iznosa uzdržavanja, imao sam takav slučaj, ali se isto odnosi i na redovna mjesečna davanja, tako da će to biti "malo teže skinuti", jedino da sudskim putem probate tražiti ukidanje tog rješenja, ali, iskreno, to ćete jako teško uspijeti sve dok postoje Vaše obaveza plaćanja uzdržavanja za dijete...

Ipak bi Vam bilo najbolje angažirati odvjetnika koji bi Vam to, vjerujem, najbolje riješio...

Ponavljam, imao sam takav slučaj, ali ništa nisam uspio riješiti sve dok nisu prestali osnovi plaćanja uzdržavanja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija