Jump to content

Zaustavljen pod utjecejem marihuane


left0101

Preporučene objave

Pozdrav,

nedavno sam vozio motornim vozilom pod utjecajem marihuane i naravno zaustavila me policija. Nikada nisam kaznjen od strane policije bilo u prometu bilo izvan njega i mladi sam vozac te sam prvi puta konzumirao marihuanu. Zaposlen sam.

Sto se tice prometa nisam nista skrivio osim gore navedenoga. Policija obavila svoje (pregledali mene i automobil) kod mene su nasli nekih 0.5g marihuane, odveli me u postaju gdje su me testirali na opojne droge (tester te krv i urin), ja sam suradivao i prihvatio sve njihove metode testiranja i prije toga izjavio da sam konzumirao marihuanu. Testovi su pokazali da sam pozitivan a ja nisam poricao rezultate istih. Na kraju su mi uzeli vozacku dozvolu na 12h. Dobio sam papire tj. potvrde za oduzimanje vozacke, za oduzimanje trave i potvrdu za testiranja.

Za voznju je prekrsajno a za travu je kazneno (iako sam citao na forumu da se od 2013. to vodi kao prekrsajno a ne kazneno djelo)

Znam da cu za travu vjerojatno dobiti onu kaznu izmedu 5 i 20 tisuca kuna i da se na to na kraju mogu zaliti a i smanjiti je kajanjem,prvi puta, necu nikad vise itd.

Za vozacku nemam pojma i zanima me kakav moze biti ishod sto se toga tice.

1. Na koliko ce mi oduzeti vozacku s obzirom da nisam kaznjavan, da sam mladi vozac i da cu na sudu reci da mi je vozacka potrebna za posao?

2. Mogu li se zaliti na oduzimanje vozacke (da mi smanje zabranu upravljanja) isto onako kako se mogu zaliti za novcanu kaznu? I hocu li i za upravljanje dobiti posebnu novcanu kaznu ili samo onu za posjedovanje?

3. Ako mi odrede min. kaznu od 5000 kn je li bolje traziti da platim 2/3 (sto moram naglasiti odmah na sudu, zar ne?) ili mi je bolje zaliti se kasnije da mi smanje kaznu?

Hvala.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 23 minuta, left0101 je napisao:

Za voznju je prekrsajno a za travu je kazneno

Zašto bi za travu bilo kazneno? Koje papire si dobio za travu?

 

Prije 23 minuta, left0101 je napisao:

1. Na koliko ce mi oduzeti vozacku s obzirom da nisam kaznjavan, da sam mladi vozac i da cu na sudu reci da mi je vozacka potrebna za posao?

Moguće je i više od 12 mjeseci, ali s obzirom da je prvi put, možeš proći i bez ikakvog oduzimanja (na sudu), iako je realno očekivati 1-3 mjeseca.

 

Prije 23 minuta, left0101 je napisao:

2. Mogu li se zaliti na oduzimanje vozacke (da mi smanje zabranu upravljanja) isto onako kako se mogu zaliti za novcanu kaznu? I hocu li i za upravljanje dobiti posebnu novcanu kaznu ili samo onu za posjedovanje?

Da, na sve se žališ, pa tako i na trajanje oduzimanja.

Posebna kazna je za posjedovanje, a posebna za upravljanje.

 

Prije 23 minuta, left0101 je napisao:

3. Ako mi odrede min. kaznu od 5000 kn je li bolje traziti da platim 2/3 (sto moram naglasiti odmah na sudu, zar ne?) ili mi je bolje zaliti se kasnije da mi smanje kaznu?

S obzirom na nekažnjavanost i sl., svakako će ti ublažiti kaznu, pa ćeš onda vidjeti isplati li se žaliti ili ne.

 

Prema ovome što pišeš, nisi dobio prekršajne naloge na koje bi se mogao žaliti. Koje papire si točno dobio?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, drot13 je napisao:

Zašto bi za travu bilo kazneno? Koje papire si dobio za travu?

Ne znam da li je kazneno ali tako mi na papiru pise. Pise dolje koji su papiri.

prije 1 sat, drot13 je napisao:

Da, na sve se žališ, pa tako i na trajanje oduzimanja.

Znaci moram se zaliti na svaku posebno ili to ide sve skupa?

prije 1 sat, drot13 je napisao:

Posebna kazna je za posjedovanje, a posebna za upravljanje.

Kolika je ova novcana za upravljanje?

prije 1 sat, drot13 je napisao:

Prema ovome što pišeš, nisi dobio prekršajne naloge na koje bi se mogao žaliti. Koje papire si točno dobio?

Znaci bio u postaji nakon dogadaja i dobio 1. papir o privremenom oduzimanju trave, 2. papir o oduzimanju vozacke na 12 sati i 3. papir za testiranje na opojne droge.

1. za travu, potvrda o privremenom oduzimanju predmeta ( to je i zapisnik sta i u cemu su mi nasli) ćl. 261. st. 2. zakona o kaznenom postupku

2. za vozacku, naredba o određivanju mjere opreza (a to je da su mi uzeli vozacku na 12 sati) na temelju clanka 130. stavka 6. prekrsajnog zakona čl. 295. st. 1.

3. zapisnik o ispitivanju prisutnosti alkohola, opojnih droga ili lijekova u organizmu ( na temelju clanka 158. stavka 5. prekrsajnog zakona)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, left0101 je napisao:

Ne znam da li je kazneno ali tako mi na papiru pise.

Potvrda o privremenom oduzimanju predmeta je univerzalni obrazac, tako da se ne sekiraj što piše, sigurno se radi o prekršaju (trava i to tolika količina).

 

Prije 1 minutu, left0101 je napisao:

Znaci moram se zaliti na svaku posebno ili to ide sve skupa?

Za sada se nemaš na što žaliti. Ako dobiješ prekršajne naloge, onda ćeš pisati žalbu, za svaki posebno. S obzirom da ti nisu odmah dali naloge, možda će podnijeti optužni prijedlog koji ide direktno na sud, pa ćeš dobiti poziv i na ročištu reći svoje. Za to (optužni prijedlog) su ti trebali dati obavijest, ali i ona može stići kasnije poštom, kao i nalozi. Uglavnom, kad dobiješ bilo što, javi se.

 

Prije 1 minutu, left0101 je napisao:

Kolika je ova novcana za upravljanje?

5000-15000 kuna, ali vjerojatnija je oko 2000 kuna (kad ju sud ublaži).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 13 minuta, drot13 je napisao:

Za to (optužni prijedlog) su ti trebali dati obavijest

Znaci posto mi nisu dali obavijest (bar ne jos, ne znam kako ide) vjerojatno ce to biti na sudu a ne ici preko poste?

Prije 20 minuta, drot13 je napisao:

Uglavnom, kad dobiješ bilo što, javi se.

Naravno, povratna informacija od mene ce stici.

Hvala i svaka cast na brzini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još uvijek može i jedno i drugo:

1. - poštom dobiješ prekršajne naloge, na koje se onda žališ, pa sve ide na sud koji donosi konačnu presudu;

2. - poštom dobiješ obavijest, pa od suda dobiješ poziv i odeš na ročište i kažeš svoje (ono što bi pisao u žalbi u 1. situaciji), pa sud donosi presudu.

Uglavnom dok ne dobiješ nešto poštom, ne možemo preciznije znati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija