Jump to content

porez na darovni ugovor izmedu bake i unuka


anonimno

Preporučene objave

Ne plaća se porez, ali svjedno morate podnijeti poreznu prijavu u roku od 30 dana od dana sklapanja ugovora te morate priložiti dokaz da se radi o baki i unuku (rodni list unuka, rodni list roditelja čiji je baka roditelj i rodni list bake, a ako je roditelj unuka majka, odnosno ukoliko je promjenila prezime kada se udala, onda treba i njezin vjenčani list).

 

Možda je malo zbrkano, ali morate dokazati da je baka unukova baka...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
  • 7 godina kasnije...
Ne plaća se porez, ali svjedno morate podnijeti poreznu prijavu u roku od 30 dana od dana sklapanja ugovora te morate priložiti dokaz da se radi o baki i unuku (rodni list unuka, rodni list roditelja čiji je baka roditelj i rodni list bake, a ako je roditelj unuka majka, odnosno ukoliko je promjenila prezime kada se udala, onda treba i njezin vjenčani list).

 

Možda je malo zbrkano, ali morate dokazati da je baka unukova baka...

 

Dobar dan,

 

jel ovo stoji još uvijek u 2014.? :)

I može li se igdje na stranicama porezne vidjeti što je sve potrebno donijeti od papirologije? Koliko god tražila ne mogu naći.

A ovo za rodne listove je žalosno, da moram sad zivkati po selima da bi dobila rodni list bake i oca..strašno, tog ima samo kod nas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Dobar dan,

 

jel ovo stoji još uvijek u 2014.? :)

I može li se igdje na stranicama porezne vidjeti što je sve potrebno donijeti od papirologije? Koliko god tražila ne mogu naći.

A ovo za rodne listove je žalosno, da moram sad zivkati po selima da bi dobila rodni list bake i oca..strašno, tog ima samo kod nas.

 

 

Trk na Fina web stranice, ispuniti pristupnicu za ePASS za koga god treba rodni list i ostalo ( besplatno je ), otići na Finu i eto vam rodnih listova iz udobnosti vašeg doma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 godina kasnije...

Poštovanje,

 U našim papirima postoje dva objekta dakle objekt A i B i moja je baka vlasnica toga. Oba objekta su legalizirana, objekt A je legaliziran kao završen objekt, a objekt B kao nezavršen objekt. U objektu B je uređen samo donji kat, te bi u istom uređivala gornji neuređeni kat. Mene zanima ako bi mi mogli malo rasčistiti situaciju oko završetka legaliziranja objekt B. S obzirom da se vodi kao nezavršen objekt, trebali bi uporabnu dozvolu. Kada se traži uporabna dozvola i da li je to nužno da bi objekt B dobio status legalizaciji kao završen objekt?

Isto tako kao što sam već spomenula da je moja baka vlasnica oba objekta, htjela bi se upisati na objekt B odnosno barem na dio tog kata kojeg bi uređivala, a donji kat da bude upisan na brata. Da li je to moguće napraviti darovnim ugovorom s obzirom da smo u krvnom srodstvu i možemo priložiti potvrdu o tome jer nosimo isto prezime. Recimo da darovnim ugovorom baka daruje polovinu kuće meni, a polovinu bratu.

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija