Jump to content

Odgoda oduzimanja vozacke dozvole


aaa777

Preporučene objave

Pozdrav

Prosle godine u 9.mjesec ucinio sam prekrsaj na koji sam dobio kaznu oduzimanja vozacke dozvole 6 mjeseci te odredenu svotu novca i na to sam se imao mogucnost zaliti sto sam i ucinio te sam jucer tek primio presudu u kojoj pise da je zalba uvazena te da mi je kazna oduzimanja umanjena  na 2 mjeseca te je novcana kazna takoder umanjena. Na papiru pise da je presuda donijeta u sijecnju 2017. godine (prekrsaj je bio u 9. mjesecu 2016.godine)

Novcanu kaznu namjeravam platiti no oduzimanje je doslo u nezgodnom trenutku zbog toga sto sam prije nekoliko mjeseci dobio  posao vozaca

Zanima me je li moguce  oduzimanje odgodit jer namjeravam radit dok mi obveze na fakultetu dopustaju (mjesec,dva),a i usto trebam novaca za platiti novcanu kaznu za pocinjeni prekrsaj.

 

 

 

 

 

 

uređeno: od aaa777
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, zaštitnu mjeru nije moguće odgoditi, kad dođe, dođe.

Sad, jedino je pitanje kad će presuda doći na policiju i kad će ti poslati obavijest, a tu možda i prođe mjesec - dva, ovisno o gužvi u postaji. Prvo će ti slati poštom, pa možeš izbjeći preuzimanje (poštar te ne zatekne, ne odeš na poštu s onim žutim papirićem koji ti donese...). Onda će ti obavijest donijeti policajci, a to se ne da izbjeći. Uglavnom, jedino tako možeš to bar malo otegnuti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaci trebam dobiti jos jedan papir na kucnu adresu? To je isto preporucena posta koju moram potpisati?

 

Na papiru od suda(na presudi) pise:"Zastitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije pocima teci sljedecim danom kada je okr.nadlezno tijelo uredno dostavilo obavijest o upisu izrecene mjere u evidenciju izdanih vozackih dozvola"

Jel se pod ovom recenicom misli na tu obavijest policije o kojoj mi vi govorite ? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 13 minuta, aaa777 je napisao:

Znaci trebam dobiti jos jedan papir na kucnu adresu? To je isto preporucena posta koju moram potpisati?

Da i da, dođe u plavoj koverti od policije, preporučeno.

Prije 13 minuta, aaa777 je napisao:

Jel se pod ovom recenicom misli na tu obavijest policije o kojoj mi vi govorite ? 

Da, to je to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma samo pitaj, nema problema.:palac:

Da, normalno voziš dok ne primiš obavijest od policije. Ako te zaustave, njima će pisati da imaš zabranu, ali da još nije počela jer ti obavijest nije uručena.

Obavijest dođe puno brže, ovisno o kojoj policijskoj upravi/postaji se radi (i gužvi koju imaju), ali najčešće bude za tjedan do mjesec dana (rijetko kad duže od mjeseca). Nemoguće je unaprijed reći. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Unutra sam dobio 2 uplatnice jednu od 700 kn drugu praznu.

Drugi papir tj 2 na prvom pise "u ime republike Hr presuda" uglavnom da je 10.sijecnja 2017. godine sud presudio

1. prihvaca se prigovor xy(mene), te se izrice kazna od 2000 kn te zabrana upravljanja B kategorijom 2 mjeseca

2. Ono sa 2/3 kazne u roku od 30 dana

3. pausalne svote izdavanja prekrsajnog naloga od 200 kn

4.Duzan sam uplatiti 200 kn u roku od30 dana od primitka ove presude

 

Na sljedece 2 stranice je obrazlozenje u kojima se spominju prekrsajni nalozi PU xy grada 

 

Na kraju svega je pecat prekrsajnog suda u mom gradu

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ništa od ovoga u presudi ne odgovara toj uplatnici. Uplatnice su 2 jer se posebno plaća kazna, a posebno trošak postupka i na svakoj od njih ti piše razlog plaćanja. Ova za kaznu bi ti trebala biti prazna, tako da si sam izračunaš i upišeš 2/3, a na drugoj za troškove postupka bi trebalo odmah pisati tih 200 kuna koje se navode u presudi. Da ne fulaš, nazoveš sud (ili odeš), tražiš odjel za izvršenje prekršajnih sankcija, pa neka ti provjere.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , aaa777 je napisao:

Unutra sam dobio 2 uplatnice jednu od 700 kn drugu praznu.

3. pausalne svote izdavanja prekrsajnog naloga od 200 kn

4.Duzan sam uplatiti 200 kn u roku od30 dana od primitka ove presude

 

 

Bit će da je greška kod pisanja.Izdavanje prekršajnog naloga je 500 kn + 200 =700 kn

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2012_09_100_2216.html

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , NEVOLJA123 je napisao:

Koliko mogu ocekivati kaznu za ponovljeni prekrsaj...konkretno alk u pitanju..u zadnjih 6 mj dva puta...koliko bez vozace?

Odgovorio sam ti na onoj drugoj temi.6 mjeseci će bit prijedlog.Ovako sa sa navođenjem 2x alkohol nitko ne zna ništa jer se gleda koloiko je alkohola bilo koji put (0.5-1,1-1.5 i više od 1.5) i onda se određuje (traži).

Traži se za 0.5-1 (za 1.put=1mj,2x=3mj,3x6mj)

1.00-1,5 (3-6-9 mj)

preko 1.5 (6,9,12 mj)

Ako ide optužni prijedlog mogu tražit i veću novčanu i veću mjeru.

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije možda isti slučaj, ali ima poveznica, pa ako netko može pomoći bio bi zahvalan.

Prije cca 3 godine sam prošao kroz crveno i policija me je zaustavila i odmah sam potpisao zapisnik i kaznu od 2000kn i 3 mjeseca zabrane vožnje, nisam bio upućen i očekivao sam poziv na sud ili bilo što međutim nakon nekoliko mjeseci FINA mi je naplatila s računa kaznu i mislio sam da od tad teče ta kazna od 3 mjeseca i nisam vozio ta 3 mjeseca poslije i mislio sam da je to to. Jutros mi je bila policija da mi uruči obavijest o zabrani vožnje (nije me bilo doma, a roditeljima nisu ništa ostavili). Zanima me postoji li zakonski rok u kojem se mora odraditi ta kazna ili to može i ovako nakon 3 godine. (nisam siguran kojeg je datuma bilo jer sam prije pola godine bacio zapisnik kad sam spremao stan...)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Pozdrav,

imam pitanje pa ako itko zna ista vise o ovome puno bi pomoglo...

 

prije godinu dana decka su kaznili sa oduzimanjem vozacke na 3mj zbog voznje u pijanom stanju. Isto se dogodilo i ove godine gdje mu je kazna napisana na 6 mj i novcana kazna od 3000kn. Zapisnik mu je oba puta predan u ruke. No kada je bila prva kazna dobio je doma postu sa presudom. Ovoga puta to nije bio slucaj, sto je rezultiralo da su ga zaustavili policajci (redovna kontrola) te ga priveli i sada ceka sud jer je vozio pod zabranom za koju nije znao jer nije dobio obavijest,

Da li ima ikakvog smisla zaliti se na ista posto realno on nije po nicemu znao da je kazna stupila na snagu...

 

lp

 

uređeno: od Tillariy
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Tillariy je napisao:

Zapisnik mu je oba puta predan u ruke. No kada je bila prva kazna dobio je doma postu sa presudom.

Ovoga puta to nije bio slucaj, sto je rezultiralo da su ga zaustavili policajci (redovna kontrola) te ga priveli i sada ceka sud jer je vozio pod zabranom za koju nije znao jer nije dobio obavijest,

Da li ima ikakvog smisla zaliti se na ista posto realno on nije po nicemu znao da je kazna stupila na snagu...

Prvi put je dobio obavijest o početku zaštitne mjere.

Sad je na ruke dobio prekršajni nalog na koji se nije žalio nego je platio kaznu u roku 8 dana?

Ako je tako mjera je automatski počela kad je nalog postao izvršan.To je novost od početka godine.

Naravno da će sad objasnit na sudu da je mislio da će opet dobit obavijest kao i prošle godine a kakav će bit rezultat ne zna još nitko.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

U biti teče od izvršnosti presude, no problem je u tome što taj datum nigdje nije brojčano fiksno određen (jer ima više mogućih vremenskih momenata kada nastupa), stoga vam ne gine redovito kontrolirati važenje.

U budućnosti vidim potrebu za zakonskom izmjenom trenutnog rješenja, jer je pravno nesigurna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 mjeseci kasnije...

Pozdrav, 

Na kućnu adresu stigla mi je presuda ali ne znam kada stupa na snagu kazna od trajanju od 2 mjeseca bez upravljanja B kategorijom. 

Zanima me jel stize obavijest kuci na kucnu adresu o zabrani kada nastupa kazna za upravljanje ko prije ili sad se prati putem mupa na web stranici status vozačke? 

Hvala ako netko moze odgovoriti 😀

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija