Jump to content

Prednost pri zaposljavanju na na natjecaj


Burgerica

Preporučene objave

Postovani

Zanima me da li osoba koja je dijete poginulig branitelja ostvaruje prednost  pri zaposljavanju na natjecaju u skoli,a nema nastavnicki smjer(radi se o oš,ucitelj predmetne nastave)ukoliko polozi psiholos..pedagoske kompetencije,s obzirom na clanak 105.zakona odgoja i obraz u osnov sk.koji kaze da osoba koja ima nastavnicki smjer dolazi prva u obzir,a onda tek ostali..ustvari zanima me ako polozi pedagoske kompetencije i ima potvrdu kao dijete poginul branitelja ako se na natjecaj javi i osoba koja ima nastavnicki smjer.tko ima prednost?odvoje udovoljavaju uvjetima natjecaja

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prednost pri zapošljavanju ostvaruje se onda kada postoje dvoje (ili više) kandidata, koji su jednaki po svim drugim parametrima (uvjetima) natječaja, i tu onda prednost bude "jezičac na vagi".

Dakle, ne radi se o automatizmu, osim ako tako neki propis izrijekom ne propisuje, primjerice osobe s invaliditetom ili slično.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trebali biste po svim relevantnim faktorima biti posve jednaki sa drugim kandidatom/-ima, dakle po rezultatima ostvarenim na pismenom testiranju, usmenom razgovoru, eventualnom psihološkom testiranju, i tek ako je takva situacija, prednost nastupa i vas izdvaja kao kandidata kojeg će se zaposliti prije drugog/-ih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani

U prosvjeti nema testiranja..testova itd...mene zanima da li osoba sa potvrdom hrv branitelja ima prednost za ucitelja predmetne nastave (oš)na natjec a nema nastavnicki smjer,(prevoditljski i polozene pedagoske kompet)od osobe koja ima ima nastavnicki smjer?p.s.ako ima netko tko radi u sk(tajnica)

Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija