Jump to content

Autorska prava nakon otkaza


Chevap

Preporučene objave

Poštovanje,

Imam pitanje vezano za autorska prava:

  • dok sam radio kod bivšeg poslodavca koristio sam njegovu fotoopremu za izradu fotografija.
  • radio dizajn za letke, brošure, vizitke, itd...

Nigdje u ugovoru o radu ne piše da je on vlasnik onoga što ja napravim. U ugovoru o radu piše samo koliko moram radit, koja je pozicija itd..

Sad me zanima Vaše mišljenje , da li ja kao autor mogu njmu reći da makne sav fizički i online materijal  te da ga ne može koristiti bez mog dopuštenja. 

Uzmite u obzir da sam bio ko informatičar te da nisam bio ni profi fotograf ni dizajner, nego eto dopalo me i to. Zante ono dobar si pa eto ti posla.

Koliko sam skužia to su moji autorski radovi : 
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2017_06_62_1432.html

uređeno: od Chevap
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jest, u pravu ste da su to Vaša autorska djela, ali... odredbe Zakona o radu govore i o izumima i tehničkim unapređenjima radnika (čl. 98.-100. ZOR), gdje poslodavac praktički ima pravo prvokupa nad izumima i tehničkim unapređenjima koje je radnik izmislio u radu i u vezi s radom, ali se ništa ne govori o autorskim pravima - vi možda imate moralno pravo nad tim djelima, ali ne znam jeste li poslodavcu prepustili komercijalna prava u vezi s iskorištavanjem Vašeg autorskog prava, po američkim serijama znam da je to tamo tako uređeno, kod nas nisam sigurna da postoji takva praksa...

U svakom slučaju, imate pravo tražiti da ih makne, pa vidite što će bivši poslodavac odgovoriti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija