Jump to content

Rad u inozemstvu i ovrha


zelezna

Preporučene objave

Nije koliko ja znam, opomene ne dobivam sve ide preko fine (za sve što su mogle biti pokrenute ovrhe vec su pokrenute), blokirana sam vec 3 godine, uzimaju mi 1/4 plaće, zato me i zanima informacija sta se desava s ovrhama ako odem u inozemstvo raditi (mislim dugovanja nece pobjeci ali me zanima da li ce mi i tamo blokirati racune). I da imam auto, nekretnine ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , zelezna je napisao:

Poštovani,

moje pitanje je sljedeće. Trenutno radim u Hrvatskoj naravno da imam blokirani račun jučer sam dobila sam posao u Austriji, s obzirom da imam ovrhu u Hrvatskoj da li će se ista moći provoditi i tamo, i na koji nacin?

 

Hvala Vam unaprijed na odgovorima.


 

Teoretski vas mogu ovršiti u inozemstvu korištenjem instituta "europskog ovršnog naloga", ali to nije baš čest slučaj! Budući da je Europski sud proglasio javno bilježničke ovrhe u Hrvatskoj nezakonitim one se na prostoru drugih zemalja EU neće moći provoditi! Druga je stvar sa sudskim ovrhama koje putem navedenog instituta mogu biti provedene ali ovrhovoditelj mora imati potrebne informacije o zemlji vašeg boravišta i rada koje mu vi naravno nećete dati! Ako i dođe do ovrhe to će morati biti prema zakonima zemlje u kojoj boravite!:svorc:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a šta ako se ovrha u Hrvatskoj dogodi dok ste u Inozemstvu po zakonu zemle u kojoj boravite ?

recimo- nalazite se u Soveniji- istovremeno

netko Vam nezakonito blokira sve račune i telefonske linije u Hrvatskoj po Slovenskim zakonima?

ja sam bila u Hrvatsku ambasadu po pomoć, jedino tko je pomogao bio je securety u ambasadi.

Hrvatska Vlada je zahtijelava da članovi moje obitelji uplate novac na račun ambasade- kako bih se mogla vratiti u Hrvatsku riješiti problem blokade

uređeno: od sjboxoffice
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Sunčana strana ulice je napisao:

 ovrhovoditelj mora imati potrebne informacije o zemlji vašeg boravišta i rada koje mu vi naravno nećete dati! Ako i dođe do ovrhe to će morati biti prema zakonima zemlje u kojoj boravite!:svorc:

oprostite, dal je ovo u skladu sa zakonom ili je ovo biježanje od zakona?

zašto je netko u ovakvoj situaciji savijetovan na se krije od ovršitelja?

dali - kriti se od ovršitelja- znaći i izmicati ruci zakona?

u mom slučaju, ovršitelj je prevršio svaku ustavnu odredbu o pravu na pošteno suđenje

ne želim se sakrivati od njega dok pokušavam- bilo gdje u svijetu- prehranit samo sebe

pa ja čak nemam ni obitelj

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni su u slučaju ovrhe u Inozemstvu rekli

da sam bila onesposobljena koristiti svoj inozemni račun

jer banka- dakle- odgovorna pravna osoba za isti

nije imala informacije, gdje se ja nalazim- kad su me vidjeli, odblokirali su mi račun

oni nisu obavezni pitati MUP HR podatke o Prebivalištu nit se radi o dugovanju, adi se o raspolaganju

 

dakle- što ako europski ovršni nalog ide pre nacionalnog?

jeli to teoretski moguće?

i šta ako je sud u Hrvatskoj u ovršnom postupku prekršio svaku ustavnu odredbu (Ustav RH iz 1991ve) o pravima građana na prebivalište - odnosno- pismenu dostavu u svrhu pravednog suđenja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , sjboxoffice je napisao:

oprostite, dal je ovo u skladu sa zakonom ili je ovo biježanje od zakona?

zašto je netko u ovakvoj situaciji savijetovan na se krije od ovršitelja?

dali - kriti se od ovršitelja- znaći i izmicati ruci zakona?

Zašto mislite da biste ovrhovoditelju morali olakšavati situaciju na taj način da sebe dovodite u teži položaj? U svojoj zaštiti imate pravo koristiti sve zakonske mogućnosti a naravno i rupe u zakonu! Zar mislite da ovrhovoditelj uvijek postupa etično? Čitajte na ovom forumu kakvim se sve prljavštinama i psihološkom manipulacijom služe tako da ljude dovode do razmišljanja o suicidu! I Robin Hood nije postupao u skladu sa tada važećim zakonom a ni Oskar Schindler! Mislite li da su trebali???:confused:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slušajte

u jednom trenutku u životu

svi prisutni se moraju dogovoriti

gdje ja živim

 

ja konstantno pokušavam uskladiti boravište s postupkom

al jednostavno- to konstantn izaziva neracionalne probleme i kao da stalno moram živim u nekakvoj ilegali jer se netko negdje ozbiljno zabunio.

mislim- rješavajući slučaj te ovrhe za telefon- ja jednostavno nisam mogla ne prepisati ustav od početka do kraja

i priložiti sudu kao dokaz svoje nedužnosti

dakle-ja nemam problema sa zakonom

več sa kriminalcima koji me neprestalno matretiraju izničeg. vi nei ste vjerovali šta se dogodi u jednom danu u kom stigne obavjest o blokadi s fine u inbox e građani. maltene i prodavać u samoposluzi ujeda- a to je protuzakonito, znate

i po konvenciji o ljudskim pravima ne bi smjelo biti izvedivo, zbog toga mi je jako važno da svi u mom postupku znamo gdje ja živim.

razumjete?

 

Ovršitelj je kriminalac- a ja sam oštečena

koliko sam do sad posla izgubila zbog postupanja ovršitelja?

vidim- da su stvari krenule u smjeru

da se još jednom to dogodi- ali moje mjesto boravka ovaj put dokazuje

da je ovršitelj totalno zabrijo- u mnogo smjerova

a pokušaj ovrhe nadamnom je samo financijska metoda kojom obmanu identiteta sakriva godinama

uređeno: od sjboxoffice
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, sjboxoffice je napisao:

slušajte

u jednom trenutku u životu

svi prisutni se moraju dogovoriti

gdje ja živim

 

ja konstantno pokušavam uskladiti boravište s postupkom

al jednostavno- to konstantn izaziva neracionalne probleme i kao da stalno moram živim u nekakvoj ilegali jer se netko negdje ozbiljno zabunio.

mislim- rješavajući slučaj te ovrhe za telefon- ja jednostavno nisam mogla ne prepisati ustav od početka do kraja

i priložiti sudu kao dokaz svoje nedužnosti

dakle-ja nemam problema sa zakonom

več sa kriminalcima koji me neprestalno matretiraju izničeg. vi nei ste vjerovali šta se dogodi u jednom danu u kom stigne obavjest o blokadi s fine u inbox e građani. maltene i prodavać u samoposluzi ujeda- a to je protuzakonito, znate

i po konvenciji o ljudskim pravima ne bi smjelo biti izvedivo, zbog toga mi je jako važno da svi u mom postupku znamo gdje ja živim.

razumjete?

Vi imate svoju životnu situaciju i svoje svjetonazore! Ne mogu vam dati nikakav savjet jer razmišljamo potpuno drugačije, ali možda će netko drugi! Naravno da treba poštovati zakone a naročito ako su u skladu sa poštivanjem ljudskih prava i sloboda pa ne diskriminiraju nikoga! Ipak ne živimo u Disneylandu pa dozvolite da svatko može izabrati svoj način borbe i ponašanja!:vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam sličan problem, naime,imam kredit u zabi od preko 30000 EUR koji je podgnut,mislim,2009 god,plaćao sam ga 2 god dok nisam ostao bez posla...račun blokiran,radio na crno pa nešto i na prijavu ugl.do 2014 nikako na zelenu granu što se zaposlenja tiče,2014 odlazim u Njemačku i tu sam evo sve do danas,uredno radim i primam plaću koja je dovoljna da platim stan,režije i prehranim svojih 2 male djece..nitko iz banke me za to sve vrijeme nije pitao ni zašto,čak sam sam otišao u banku da pitam postoji li mogućnost da se dogovorimo oko otplate,rekli su da je jedina mogućnost da dignem kredit u Njemačkoj pa da vratim ovaj u zabi, problem je u tome što tu radim na ugovor i nijedna banka neće dati kredit bez ugovora o stalnom zaposlenju,to sam rekao i gospodji zabi i da mi fali još koji mjesec da dobijem ugovor za stalno ona je rekla ok nema problema,ja ostavio kontakt podatke da bi nakon mjesec dana došla obavijest da su prodali moj dug nekoj agenciji i da sam dužan njima...ovi poslali neku cifru 450000 kn da sam im dužan...e sad...pitanje kako i šta napravit..ako netko ima kakav dobar savjet..bio bih zahvalan

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Jure2010 je napisao:

Imam sličan problem, naime,imam kredit u zabi od preko 30000 EUR koji je podgnut,mislim,2009 god,plaćao sam ga 2 god dok nisam ostao bez posla...račun blokiran,radio na crno pa nešto i na prijavu ugl.do 2014 nikako na zelenu granu što se zaposlenja tiče,2014 odlazim u Njemačku i tu sam evo sve do danas,uredno radim i primam plaću koja je dovoljna da platim stan,režije i prehranim svojih 2 male djece..nitko iz banke me za to sve vrijeme nije pitao ni zašto,čak sam sam otišao u banku da pitam postoji li mogućnost da se dogovorimo oko otplate,rekli su da je jedina mogućnost da dignem kredit u Njemačkoj pa da vratim ovaj u zabi, problem je u tome što tu radim na ugovor i nijedna banka neće dati kredit bez ugovora o stalnom zaposlenju,to sam rekao i gospodji zabi i da mi fali još koji mjesec da dobijem ugovor za stalno ona je rekla ok nema problema,ja ostavio kontakt podatke da bi nakon mjesec dana došla obavijest da su prodali moj dug nekoj agenciji i da sam dužan njima...ovi poslali neku cifru 450000 kn da sam im dužan...e sad...pitanje kako i šta napravit..ako netko ima kakav dobar savjet..bio bih zahvalan

 

Jure2010, po mojem mišljenju najvažnije je da nespretno ne priznaš takav preuveličani dug! Kako ti je Drot13 napisao prouči teme u kojima je pisano o tome, a najgore je ako reagiraš ishitreno! Budući da su ustupili (prodali) dug sa ZAB-om više nemaš o čemu razgovarati, a na tvom mjestu ja ne bih za sad razgovarao ni sa otkupiteljem duga! Da li imaš prijavljeno prebivalište u HR ili u Njemačkoj? To je važno kako ti ne bi ovrhu slali na hrvatsku adresu, pa bi mogla postati pravomoćnom a da ti to ne znaš!:ideja::confused:

uređeno: od Sunčana strana ulice
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U Hrvatskoj sam prijavio privremeni odlazak iz države..međutim postoji ta stara adresa stanovanja na kojoj godinama niko ne živi,šalju oni te svoje dopise na tu adresu iako već 3 god ne živim u Hrvatskoj a po svemu sudeći neću nikad ni zivit,u Hrvatskoj trenutno nemam imovine a kako je krenulo potruditi ću se da i nemam ubuduće,barem ne na svoje ime...zanima me mogu li mi ovdje sjesti na placu i ovršiti me???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
, Jure2010 je napisao:

problem je u tome što tu radim na ugovor i nijedna banka neće dati kredit bez ugovora o stalnom zaposlenju,

Eto, samo bih komentirao vaš navod, citat treba proslijediti svim bankama u HR jer koliko pratim ovaj forum tu su ljudi bili(jesu) sudužnici, korisnici kredita bez primanja i posla. 

Ovdje banke olako daju novac bez da ispituju rizik s namjerom zarađivanja preko ovrha zajedno sa jb, odvjetničkim uredima.. 

Na vašem mjestu, ja bih se koncentrirao na život u D, koliko mi je poznato da jb-isprava nije dovoljna za pokretanje europskog ovršnog naloga.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...
, Jure2010 je napisao:

Znači ove lihvare na ignore pa čekat što će se dogoditi...

Pozz svima evo prije par dana sam poštom u Hrvatskoj dobio posebnu ponudu za otpis 35 % duga od svea ekonomy,s njima do sad nisam imao nikakvu komunikaciju pa me zanima zna li netko možda kako se postaviti sad prema njima..kako im odgovoriti ako bih prihvatio tu ponudu a da me ne preveslaju na neku foru, unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Dobar dan, zanima me ovdje u Hrvatskoj imam alimentaciju redovnu još mjesec dana koju uredno plaćam i imam ovrhu nad alimentacijom gdje mi je naravno blokiran račun e sad samim time me zanima kako sam dobio ponudu otic radit u inozemstvo i zivjet kako I na koji način je to regulirano vani i šta se desava s time.. Kakve posljedice mogu imat.. Molio bih nekoga da mi pojasni tj. Objasni i naravno ako imate pitanja tu sam.. Lijep pozdrav. 😀 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Mario48 je napisao:

zanima me ovdje u Hrvatskoj imam alimentaciju redovnu još mjesec dana koju uredno plaćam i imam ovrhu nad alimentacijom gdje mi je naravno blokiran račun e sad samim time me zanima kako sam dobio ponudu otic radit u inozemstvo i zivjet kako I na koji način je to regulirano vani i šta se desava s time..

Možete li malo pojasniti...dio alimentacije plaćate redovno, a dio plaćate prisilno? Ako je tako, koji dio i na osnovu čega plaćate prisilnim putem? Je li u pitanju ovrha na računima ili na plaći?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao prvo hvala Vam na javljanju odgovoru i postavljenim pitanju. No ovako znači radi se o tome da imam dvoje djece koji su punoljetni. I samim time kako je starija prešla i završila školu i nije nastavila školovanje prestao sam plaćat za nju zatim je ostao mali koji je nastavio fax i za njega plaćam to sad govorim o redovnoj alimentaciji koju mi uzimaju na plaći kao adm. Zabranu.. Druga stvar se radi o tome to je već duga priča uglavnom imam ovrhu na plaći zbog neplaćanja alimentacije a plaćao sam s time kaj je to bilo unazad 10g. Imao sam za njih oboje puno veći iznos Al za jedno djete sam dobio sud a za drugo nisam jednostavno nisu uzeli neke stvari u obzir a slučaj kao takav je identičan posve ista stvar.. Tako da mi uzimaju a plaći 1/3 i pošto se radi o alimentaciji ostane mi za život samo 1416kn..dok.godne otplatim taj dug koji je napravljen greškom mog odvjetnika u ono vrijeme 2005g i sad ja ispastam zbog toga.. Eto.. I oprostite na greškama u pisanju više sam verbalni tip nego kaj volim pisat. Hvala na razumijevanju. 😀 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da  odlazak u zemlju EU.. Mene zanima šta se desava s time svime sa mojim odlaskom iz Hr. Znaci ništa drugo. Imam alimentaciju koju uredno plaćam. Imam ovrhu koju mi uzimaju imam kreditu banci koji mi uzimaju na plaću šta je sa time svime kad odem.. I sa njima se ne želim ništa dogovarat.. Ne zanima me jer znam zašto govorim o priv. St arima koje su me užasno raZocarale. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, Mario48 je napisao:

Mene zanima šta se desava s time svime sa mojim odlaskom iz Hr. Znaci ništa drugo.

Odlaskom iz RH, Vi ste i dalje obvezni podmirivati svoje obveze. Ukoliko ih ne budete podmirivali dobrovoljno, postoji mogućnost provedbe ovrhe, a koja ne mora biti samo na plaći (koja će u ovom slučaj u RH biti nemoguća), pa postoji mogućnost provedbe ovrhe na bilo kojem predmetu kojega ovrhovoditelj izabere, kao npr. nekretnine, pokretnine, auto. Ako u RH ne bude ovakvih predmeta koji su u Vašem vlasništvu ili suvlasništvu, tada oni mogu provesti i ovrhu u inozemstvu s obzirom da idete u zemlju koja je članica EU. I naravno, cijelo ovo vrijeme postoji opasnost od kaznene prijave zbog neplaćanja alimentacije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok sve mi je jasno nego radi se o dvije stvari jedna je alimentacija redovna koja sad izlazi za mjesec dana i nju više nemam I ovrha nad alimentacijom. To je druga stvar i kako će neko. Znat gdje sam ja i gdje živim ako nikome neću niti želim rec jer je. To moja stvar šta u tom slučaju jer za pokretanje. Neke inoz. Ovrhe je potrebna adresa i svi podaci za to za koji niko neće imat uvid i treće nemam apsolutno ništa pod sobom baš ništa niti stan auto kuću baš ništa nemam.. Za šta se mogu kacit ili mi uzet.. Imam samo kofer i to je to.. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, Mario48 je napisao:

radi se o dvije stvari jedna je alimentacija redovna koja sad izlazi za mjesec dana i nju više nemam

Temeljem čega prestaje?

Prije 2 minuta, Mario48 je napisao:

To je druga stvar i kako će neko. Znat gdje sam ja i gdje živim ako nikome neću niti želim rec jer je. To moja stvar šta u tom slučaju jer za pokretanje. Neke inoz. Ovrhe je potrebna adresa i svi podaci za to za koji niko neće imat uvid i treće nemam apsolutno ništa pod sobom baš ništa niti stan auto kuću baš ništa nemam..

Ovo što ste naveli može samo izazvati na podnošenje kaznene prijave, a u inozemstvu Vas prije ili poslije budu našli. Naravno, za to vrijeme na taj stari dug će Vam još ići i kamate i troškovi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Poštovani,

Zivim u njemačkoj,prebivaliste hr,boravište njemačko. Duzna sam Eos matrix. Za taj dug javila mi se Fina za provedbu jednostavnog postupka stečaja potrošača. Sto mi je najbolje činiti? Dati im njemačku adresu ili ostavit hr i ne suglasiti se sa time? Postoji li mogućnost da me blokiraju ovdje?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 minuta, Ninky je napisao:

Za taj dug javila mi se Fina za provedbu jednostavnog postupka stečaja potrošača. Sto mi je najbolje činiti? Dati im njemačku adresu ili ostavit hr i ne suglasiti se sa time?

A zašto se ne bih suglasili?

Dapače, odgovorite potvrdno da ste suglasni, a adrese ne trebate posebno navoditi.

I da, postoji mogućnost da Vas tamo ovrše.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Ninky je napisao:

Dali to znaci da postoji mogućnost da ce mi se otpisat dug?

Tako je.

prije 15 sati , Ninky je napisao:

Moram li navesti u tome da imam plaću koju zarađuje u njemačkoj ili je to samo za hrvatsku?

Dužni ste dati istinite podatke. Ukoliko ne dostavite popis svoje imovine, smatra se da nemate nikakve imovine, ali to ne znači da sud po službenoj dužnosti neće pribaviti podatke o Vašoj imovini.

prije 15 sati , Ninky je napisao:

Molim vas da mi objasnite taj postupak,jer ne znam sta dalje a da je najbolje za mene

Svakako se očitujte da ste suglasni. FINA-a potom dokumentaciju šalje na sud, a koji donosi odluku da li su ispunjeni uvjeti za Vaše oslobađanje od obveza. Nemate što izgubiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Ninky je napisao:

Dali to znaci da postoji mogućnost da ce mi se otpisat dug? Moram li navesti u tome da imam plaću koju zarađuje u njemačkoj ili je to samo za hrvatsku? Molim vas da mi objasnite taj postupak,jer ne znam sta dalje a da je najbolje za mene

Najbolje za vas je da ignorirate poziv za očitovanje o jednostavnom stečaju potrošača. U tom slučaju sud presumira da ste suglasni sa stečajem i stečaj će se provesti a dugovi će vam biti otpisani. Postupak će se provesti bez ikakvog vašeg sudjelovanja i to u vašu korist! 

Eos kao vjerovnik treba DOKAZATI da ste nepošten potrošač, a to će biti teško ukoliko nema nikakvih podataka o vama!

Dakle, NE JAVLJAJTE SE NI EOSU! Ne komunicirajte s njima! 🙂

https://www.fina.hr/jednostavni-postupak-stecaja-potrosaca

uređeno: od Sunčana strana ulice
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Sunčana strana ulice je napisao:

Najbolje za vas je da ignorirate poziv za očitovanje o jednostavnom stečaju potrošača. U tom slučaju sud presumira da ste suglasni sa stečajem i stečaj će se provesti a dugovi će vam biti otpisani. Postupak će se provesti bez ikakvog vašeg sudjelovanja i to u vašu korist! 

Eos kao vjerovnik treba DOKAZATI da ste nepošten potrošač, a to će biti teško ukoliko nema nikakvih podataka o vama!

Dakle, NE JAVLJAJTE SE NI EOSU! Ne komunicirajte s njima! 🙂

Sve navedeno je netočno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Sunčana strana ulice je napisao:

Najbolje za vas je da ignorirate poziv za očitovanje o jednostavnom stečaju potrošača. U tom slučaju sud presumira da ste suglasni sa stečajem i stečaj će se provesti a dugovi će vam biti otpisani.

Ovo je netočno, jer se sa ignoriranjem poziva gubi mogućnost oslobađanja od obveze plaćanja onih osnova koje nisu evidentirane u Očevidniku redoslijeda osnova za plaćanje zato što su vjerovnici povukli prijedlog za ovrhu, odnosno zahtjev za izravnu naplatu.

Vjerovnici su ovo masovno radili, a ovršenici su masovno ignorirali pozive za očitovanje, pa su izgubili mogućnost oslobađanja od ovakvih obveza i to isključivo zbog svoje pasivnosti u postupku.

prije 12 sati , Sunčana strana ulice je napisao:

Postupak će se provesti bez ikakvog vašeg sudjelovanja i to u vašu korist! 

Ovo je i više nego neozbiljno za tvrditi, jer ne završavaju svi postupci u korist ovršenika. Da je ovako kako navodite, onda ne bih trebalo ni provoditi postupak.

prije 12 sati , Sunčana strana ulice je napisao:

Eos kao vjerovnik treba DOKAZATI da ste nepošten potrošač, a to će biti teško ukoliko nema nikakvih podataka o vama!

Također, netočno. Sud je taj koji je dužan utvrditi vrijednost potrošačeve imovine, kao i raspolaganja imovinom koja je potrošač poduzeo u posljednje 3 godine prije otvaranja jednostavnog postupka stečaja potrošača. Do ovih podataka sud dolazi putem FINA-e, Ministarstva financija, Porezne uprave...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

https://www.pravnikhr.com/portal-pravnikhr/sudska-praksa-zakon-o-stecaju-potrosaca-ukoliko-vjerovnik-tvrdi-da-potrosac-ima-imovine-to-treba-potkrijepiti-dokazima

https://www.pravnikhr.com/apps/search?q=jednostavni+stečaj+potrošača

 

Dakle, Borbena7, očito nemate monopol na znanje! Na kopiranim linkovima je sve objašnjeno, uključivo i sudska praksa!

Vjerovnik MORA dokazati da je potrošač nepošten jer se takva presumpcija ne uzima u obzir 😉

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 51 minuta, Sunčana strana ulice je napisao:

Dakle, Borbena7, očito nemate monopol na znanje! Na kopiranim linkovima je sve objašnjeno, uključivo i sudska praksa!

Dovoljno ste dugo na ovom forumu da bi trebali znati pravila ponašanja, način komuniciranja i komentiranja...

prije 51 minuta, Sunčana strana ulice je napisao:

Vjerovnik MORA dokazati da je potrošač nepošten jer se takva presumpcija ne uzima u obzir 😉

Bez obzira na ponašanje vjerovnika, sud je po službenoj dužnosti dužan utvrditi vrijednost potrošačeve imovine, kako sam naprijed i navela, sve sukladno čl. 79. f. st. 2. i 3. ZSP-a, a koji se spominje i u navedenim linkovima.

Nadalje, sud doslovno jednim klikom zatraži od FINA-e podatke o potrošačevoj imovini, te mu FINA-a dostavlja:

1. Evidenciju svih dohodaka i primitaka potrošača (EDIP);

2. Evidenciju sa FINA-e - založna prava, potvrde o blokadi, jedinstveni registar računa i očevidnik o redoslijedu plaćanja;

3. Evidenciju sa MUP-a o svim vozilima potrošača;

4. Čak i evidenciju HACZ/CCAA o zakoplovima;

5. Evidenciju Visokog trgovačkog suda o udjelima potrošača;

6. Evidenciju Središnjeg klirinškog depozitarnog društva o vrijednosnim papirima i obračunatim dividendama potrošača i

7. Evidenciju Ministarstva pomorstva, prometa i infrastrukture o plovilima potrošač.

Tako da se vjerovnik uopće ne mora truditi dokazivati imovinski status potrošača, jer je sud po službenoj dužnosti obvezan sve pribaviti i to jednim potezom za par sati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Dovoljno ste dugo na ovom forumu da bi trebali znati pravila ponašanja, način komuniciranja i komentiranja...

Bez obzira na ponašanje vjerovnika, sud je po službenoj dužnosti dužan utvrditi vrijednost potrošačeve imovine, kako sam naprijed i navela, sve sukladno čl. 79. f. st. 2. i 3. ZSP-a, a koji se spominje i u navedenim linkovima.

Nadalje, sud doslovno jednim klikom zatraži od FINA-e podatke o potrošačevoj imovini, te mu FINA-a dostavlja:

1. Evidenciju svih dohodaka i primitaka potrošača (EDIP);

2. Evidenciju sa FINA-e - založna prava, potvrde o blokadi, jedinstveni registar računa i očevidnik o redoslijedu plaćanja;

3. Evidenciju sa MUP-a o svim vozilima potrošača;

4. Čak i evidenciju HACZ/CCAA o zakoplovima;

5. Evidenciju Visokog trgovačkog suda o udjelima potrošača;

6. Evidenciju Središnjeg klirinškog depozitarnog društva o vrijednosnim papirima i obračunatim dividendama potrošača i

7. Evidenciju Ministarstva pomorstva, prometa i infrastrukture o plovilima potrošač.

Tako da se vjerovnik uopće ne mora truditi dokazivati imovinski status potrošača, jer je sud po službenoj dužnosti obvezan sve pribaviti i to jednim potezom za par sati.

Ipak u konkretnom slučaju radi se o osobi koja je u inozemstvu, a pretpostavljam da nema imovine u Hrvatskoj koja je podložna unovčenju u postupku JSP! EOS u pravilu podnosi žalbu sa presumpcijom da je nemoguće da potrošač nema imovine i da je NEPOŠTEN ali to ničim ne dokazuje! Sudska praksa u tom slučaju zauzima stajalište da vjerovnik mora dokazati svoje tvrdnje, i to nema veze sa utvrđenjima suda koje ste gore naveli! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 minuta, Sunčana strana ulice je napisao:

Ipak u konkretnom slučaju radi se o osobi koja je u inozemstvu, a pretpostavljam da nema imovine u Hrvatskoj koja je podložna unovčenju u postupku JSP!

I sami ste rekli da u ovom postupku nema prostora za presumpciju. Tako da je sud dužan utvrditi vrijednost potrošačeve imovine, nema prostora za nikakve pretpostavke.

prije 17 minuta, Sunčana strana ulice je napisao:

EOS u pravilu podnosi žalbu sa presumpcijom da je nemoguće da potrošač nema imovine i da je NEPOŠTEN ali to ničim ne dokazuje!

I kada ništa ne dokaže, sud ionako mora sam zatražiti podatke od FINA-e i utvrditi raspolaže li potrošač sa kakvom imovinom.

prije 17 minuta, Sunčana strana ulice je napisao:

Sudska praksa u tom slučaju zauzima stajalište da vjerovnik mora dokazati svoje tvrdnje, i to nema veze sa utvrđenjima suda koje ste gore naveli! 

Ovo je netočno. Naravno da vjerovnik mora dokazivati ono što tvrdi u postupku, ali bez obzira na njegovu uspješnost u tome, zakon jasno kaže da je i sud po službenoj dužnosti dužan utvrditi vrijednost potrošačeve imovine. Pogledajte čl. 79. f. st. 2. Zakona o stečaju potrošača. I naravno da su ova utvrđivanja povezan, pa ona su predmet spora!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Podrav,zanima me dali mogu sjesti na racun u inozemstvu?

Radio sam za hrvatsku firmu po terenu,njemačka,poljska,rumunjska,švedska itd..

E sad,u 8mj ove godine sam dobio posao u austriji,pa me zanima dali mogu sjesti ovdje?

Nisam još dobio papire za ovrhu,ali sam vidio uvidom u E-građane..

Naime,imao sam prometnu prosle godine i dobio sam 80.000kn od triglav osiguranja..

A i imam dinners klub 30.000kn za podmirit

Oba dvoje blokada na hrvatski račun

Do sad su mi skidali 1/3 place,ali ppsto sam sad vani vise nemaju sta

Tu imam prijavu i prebivaliste

Dali moguce da kroz godinu dana sjednu ovdje na racun?

 

prije 1 minutu, David2323 je napisao:

Podrav,zanima me dali mogu sjesti na racun u inozemstvu?

Radio sam za hrvatsku firmu po terenu,njemačka,poljska,rumunjska,švedska itd..

E sad,u 8mj ove godine sam dobio posao u austriji,pa me zanima dali mogu sjesti ovdje?

Nisam još dobio papire za ovrhu,ali sam vidio uvidom u E-građane..

Naime,imao sam prometnu prosle godine i dobio sam 80.000kn od triglav osiguranja..

A i imam dinners klub 30.000kn za podmirit

Oba dvoje blokada na hrvatski račun

Do sad su mi skidali 1/3 place,ali ppsto sam sad vani vise nemaju sta

Tu imam prijavu i prebivaliste

Dali moguce da kroz godinu dana sjednu ovdje na racun?

 

Jos samo da napisem

Nemmam imovine,htio sam tu mjesecno slati po 1000e

Ili ako je moguce sa stalnim ugovorom podici kredit i otplatit to..

Citao sam po portalima da morajj preko Eu suda,a sad?

Dali im se isplati za 110.000kn preko suda u eu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Rad u inozemstvu i ovrha
prije 13 sati , kira je napisao:

Kako se naplaćuje ovrha primjerice u Njemačkoj, ako je osoba tamo na prijavi s adresom, dakle boravkom

U Njemačkoj se pri nadležnom sudu podnosi zahtjev za izdavanje platnog naloga putem obrasca, a uz njega se prilažu isprave na kojima se temelji predmetno potraživanje. Ako sud izda traženi platni nalog, dostavlja ga tuženiku koji u roku od 2. tjedna može uložiti prigovor. Ako tuženik ne koristi prigovor, sud će na zahtjev izdati ovršni nalog.

prije 13 sati , kira je napisao:

i od kojih primanja, primjerice socijalnih i inih naknada

Između ostalog i zapljenom primitaka od rada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

Pozdrav...radim i živim u Njemačkoj...uredno prijavljen...prebivalište mi je u Hr....zanima me da i ako dođe do prisline naplate duga  koji mi je ostao u Hr putem ovrhe...da li ću biti prije obavješten....eos matrix preuzeo kredit od RBA koji nisam mogao plaćati...plaćao sam uredno 5 god al poslje osto bez posla i stigla ovrha......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Borbena7, nije baš tako jednostavno. Europski ovršni nalog odnosi se isključivo na nesporne tražbine. (Osim ako pričate o nečem drugom, u tom slučaju isprika.) Postojanje pravomoćne sudske presude iz RH ne znači da je riječ o nespornoj tražbini.

Citiraj

Uredbom se vjerovnik koristiti kad ima namjeru tražiti prisilno izvršenje presude iz postupaka u kojem je njegova novčana tražbina neosporena, dužnik je nije osporio odnosno glede sudske nagodbe ili autentične javne isprave u kojoj je tražbina nesporna, koju je dužnik izričito priznao.

Na zahtjev vjerovnika, sud države koji je donio sudsku odluku, sudsku nagodbu, odnosno javnu ispravu kao ovršnu ispravu, ako su ispunjene opće i posebne pretpostavke iz Uredbe, bez mogućnosti saslušanja dužnika, na standardiziranom obrascu koji su jednaki na svim jezicima EU, izdat će potvrdu o ovršnosti, europski ovršni nalog.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Poštovani evo jedno intrigantno pitanje. Sto ako mi je blokiran račun u Hrvatskoj, imam boravište u Njemačkoj, a radim u Nizozemskoj i primam placu na revolut online banku? 

I k svemu tome se još odjavim Iz njemačke i nema me nigdje?

I trebao bih kroz godinu dana doc do velikih svota novaca. Mogu li ih pohraniti u Švicarskoj na temelju bankarske tajne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija