Jump to content

Ovrha


Andy 18

Preporučene objave

Ako se  zaposlis  otvori zaštićeni račun, uzimat će ti četvrtinu plače, više ne smiju. Dječji doplatak ti ne smiju dirati.

Pošalji pismo banki, preporučeno s povratnicom. Traži da se skinu s reda naplate u Fini jer su izgubili aktivnu legitimaciju. Ako to ne naprave, obrati se nadležnom sudu s istim zahtjevom. Ako to ne znaš, uzmi odvjetnika.

Sveu samo ignoriraj.Dok ne ishode ovrsnu ispravu samo reci da dug njima ne priznas. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 37 minuta, Helena1981 Skreblin je napisao:

Andy ne čitaš  što su ti ljudi napisali. Te agencije kupuju nenaplative dugove. Banka te ovrsila ali se nije naplatila jer ništa nemaš. Agencija ako i dobije ovrsnu ispravu neće ti moći ništa što nije mogla i banka. Tvoji strahovi su bezrazložni. Mogu samo čekati da ti nešto naslijedis ili slično. Prestani ih se bojati. Ja smatram da se tih agencija nitko ne treba bojati.

Ni slučajno im ne plaćaj male iznose, time samo priznajes njima dug, priznajes im aktivnu legitimaciju i pomažes da ishode ovrsnu ispravu, s druge  strane time ne bi platila ni kamate. Samo ih ignoriraj,  iz iskustva znam da je to s njima najbolje. Oni znaju da je dug nenaplativ. Budi cool s njima.

Preporučam  Ti da najozbiljnije razmislis o opciji stečaja potrošača.  Znam ljude koji imaju pozitivno iskustvo s time, a bili su u situaciji  kao Ti. Drži  se!

Mozda dok sam sa njima i pricala mozda sam kaj rekla sta i nisam smjela... u biti uplatila im nisam jos nikakav novac... u biti bojim ih se jako... jer me strah da mi ne banu samo tako na vrata .. mozda je njima banka dala ovrsnu ispravu i mogu doc... imam u splitsk9j banci ja otvoren zasticeni racun.. jer tamo sam otvorila svoj racun kad sam dobivala porodiljni ali kad su mi uzeli jedan mj drugi sam otvorila zasticeni racun pa mi je dolazilo.na njega... ja samo mislim da oni mogu dobit tu ovrsnu ispravu kad hocu... a zasto se njima isplati kupovat nenaplativ dug to nemogu razumit nikako?jednom ce me nac i doc sigurno mi doma... i samo.mislim ja da sam u tako velikome dugu... uzasno... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Andy, u tvoj privatni dom moze uci samo onaj koga pustis. Moze samo policija sa sudskim nalogom, bez njega ni oni. Svea nikako ne moze doci kod tebe kuci, niti naplatne agencije to rade. Ti ako ne zelis ne moras s njima pricati ni na telefon.

Bojis ih se bez veze, oni su manje znacajni od banke.

uređeno: od Helena1981 Skreblin
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošalješ im isto što i prije - ne priznaješ dug i tražiš da ti pošalju papire iz kojih ćeš vidjeti o čemu se uopće radi, pa ćete dalje razgovarati.

Ne plaćaš ništa.

Nemoguće je znati hoće li ići u sudski postupak. Imaju na to pravo, ali znaju da se nemaju od čega naplatiti. Vjerojatnije je da će ti i dalje slati ovakve opomene i stvarati ti pritisak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, drot13 je napisao:

Pošalješ im isto što i prije - ne priznaješ dug i tražiš da ti pošalju papire iz kojih ćeš vidjeti o čemu se uopće radi, pa ćete dalje razgovarati.

Ne plaćaš ništa.

Nemoguće je znati hoće li ići u sudski postupak. Imaju na to pravo, ali znaju da se nemaju od čega naplatiti. Vjerojatnije je da će ti i dalje slati ovakve opomene i stvarati ti pritisak.

Mislim uzasno svak9g dana mi valjda nabijaju kamata pa taj ce dug ici dokuda dalekooo????kako cu to vratit i cimeee??????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, kamate rastu. Imaš li za vratiti dug? Ako nemaš, onda nemaš što drugo osim dopisivati se  s njima.

 

Ako ti je to preveliko opterećenje i želiš pregovarati, onda im opiši svoju situaciju (nemaš primanja niti vlasništva, niti je izgledno da ćeš ikad imati), pa se želiš riješiti duga, ali možeš skupiti samo 30000 kuna, pa bi li bili spremni prihvatiti taj iznos i otpisati ostatak. Međutim, nemoguće je znati na koliko bi oni pristali, a početkom pregovora priznaješ dug i gubiš mjesto za manevar (da se tako izrazim).

 

Odluka je samo na tebi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, drot13 je napisao:

Molim te da polako kreneš po temi i pročitaš što ti se pisalo, jer samo pitaš, a ne čitaš odgovore.

Radi se o situaciji u kojoj se (na žalost) nalazi hrpa ljudi (i neki od nas koji ti tu odgovaraju), tako da postoji puno informacija i iskustava, pa nema potrebe za panikom.

Neće ti banuti doma, a što se tiče suda, objašnjeno ti je da se tu ne radi o kaznenom sudu zbog kojeg možeš završiti u zatvoru, nego o običnom ovršnom postupku. banka nije naplaćivala od tebe jer su znali da se nemaju od čega naplatiti, pa su prodali dug. Ovi koji su ga kupili su agresivniji od banke jer im je naplata duga jedina aktivnost, ali neće ti doći doma i raditi probleme, nego će te maltretirati pozivima i porukama s čim se možeš nositi bez problema ako pročitaš što ti je tu napisano.

I ako si već u tolikom psihičkom stresu već u ovoj fazi, možda bi trebala otići do svog liječnika po nešto za smirenje (bez uvrede i zlih misli) jer je ovo tek početak. Oni neće brzo odustati i čeka te još puno poziva i poruka...

 

P.S.: I, ako nisi uhvatila to u prethodnim komentarima, kada te zovu ili pišu, obavezno govoriš samo da nikakav dug ne priznaješ jer ne postoji i da im nemaš što uplatiti. I niti slučajno im nemoj ništa uplaćivati. Slobodno si napiši na papir što ćeš im reći, pa im svaki put kad/ako te zovu to izgovoriš kao papiga i poklopiš slušalicu, a isto tako si napišeš i poruku za mail.

Najbolje bi bilo.kad bi se oni htjrl.nagodit do nekih 30 tisuca kn ovako sve da im platim to je nemoguce... mogu li oni i sami s vremenom slat nagodbe sa manjim iznosom.?jer ovo da im platim je nemoguce... nazalost... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja bi najradr kad bi mogla u nekakvu nagodbu sa njima sta se tice stecaja ne odobravaju svakome to... nazalost... kolko citam o tome...sta mislis na iznos glavnice kolko bi uzeli ? Isto tako mislim da im je u interesu barem nesto da dobiju nego nista a kamate samo rastu i rastu... to moze doci do beskonacnosti i sta sam onda?... a i isto tako ne cjerujem da su oni taj moj dug platili vise od 40 50 tisuca kn?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Andy 18 je napisao:

Znci ja mogu tako njima cjeli zivot dok sam ziva to otplacivati... i dug raste?i sta ako opet oni trazu cjeloukupnu dug da platim pa vise nemogu razmisljati mozak me boli kaos... nemogu vise na to misliti uopce... i sta tako ako se cjelog mog zivota nemogu naplatit??sta se tada desava??

Pa savjet je uglavnom da ne priznate dug i da im ništa ne otplaćujete dobrovoljno! Uz par pametnih poteza ili promjenu Ovršnog zakona u smislu implementiranja apsolutne zastare u ovršnim postupcima što je vrlo realan razvoj stvari imate prilično veliku šansu da se s vremenom spasite od ovrhe! :vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovani pošto sam bio u fini i tražio očevidnik ostao sam šokiran jer se b2 kapital upisao na isto mjesto na kojem je bio adiko bank od prošle godine na očevidniku iz prošle godine nema b2 kapitala na vidiku pa me sad zanima kako je to moguce znaci ostala je ista godina datum i sat  ali drugi ovrhovoditelj stime da su me prošle godine iz b2 kapitala zvali preko 120 puta da uplatim barem 20 kn kad sam trazio od b2 kapitala dokaz duga rekli su mi da oni nisu ovlašteni da mi to dostave i po ocevidniku je jedan dug a oni traze trostruko veči šta da radim molim savijet hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 17 minuta, Harastijosip je napisao:

poštovani pošto sam bio u fini i tražio očevidnik ostao sam šokiran jer se b2 kapital upisao na isto mjesto na kojem je bio adiko bank od prošle godine na očevidniku iz prošle godine nema b2 kapitala na vidiku pa me sad zanima kako je to moguce znaci ostala je ista godina datum i sat  ali drugi ovrhovoditelj stime da su me prošle godine iz b2 kapitala zvali preko 120 puta da uplatim barem 20 kn kad sam trazio od b2 kapitala dokaz duga rekli su mi da oni nisu ovlašteni da mi to dostave i po ocevidniku je jedan dug a oni traze trostruko veči šta da radim molim savijet hvala

Na žalost, zadnjim izmjenama Ovršnog zakona od kolovoza ove godine prilično ispod žita se provukla odredba da novi ovrhovoditelj može stupiti na mjesto ranijeg BEZ OBZIRA na vrijeme kad je ovrha pokrenuta! (Članak 32 i vezano članak 209 Ovršnog zakona) Prema ranijim verzijama zakona to nije bilo moguće ili je vrijedilo samo za postupke koji su kasnije pokrenuti! (izmjene OZ iz rujna 2014.) Očito se još jedanput i to naravno ne slučajno pogodovalo ovršnoj industriji od strane predlagača (vlade i stručnih službi Ministarstva pravosuđa) a Sabor je kao zakonodavac prihvatio bez da su čak i oporbeni zastupnici primijetili podvalu!

Što se tiče visine duga, vi ste dužni samo onaj iznos koji je u očevidniku Fine (glavnica duga na koju Fina računa zatezne kamate) a nikako nemojte prihvatiti ili priznati dug za koji vas iznad toga tereti novi ovrhovoditelj u svojim poslovnim knjigama!:vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
, drot13 je napisao:

Djetetu ti ništa neće učiniti, nije to mafija, samo rade pritisak...

Nemoj paničariti i slušaj što ti tu ljudi govore (Sunčana strana ulice u prvom upisu na temi).

I neće ti doma doći samo tako. Em moraš dobiti i neke papire em mora proći dosta vremena da bi postupak došao u tu fazu.

 

postovanje!danas sam zaprimila od svea ekonomi kopiju ugovora od kreditkoje sam potpisala sa bankom.. da je od zagrebacke banke ustupljen dug njima.svea ekonomi.. sta mi je ciniti dalje.. zaposlena jos nisam imovine nemam..sta da sad uradim dalje sta da odg na taj mail njima?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije se ništa promijenilo. Nema potrebe komunicirati s njima.Pogledaj o  stečaju potrošača jer stvarno dug nije naplativ. Oni mogu vršiti samo psihološki pritisak, ako te budu nagovarali da uplaćujes po nekakvih sto kuna mjesecno nemoj ni slučajno na to pristati. Tako ne bi nikada ništa otplatila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Andy od kada je taj dug? Ministarstvo pravosuđa je sada potvrdilo da se zakon ne može primjenjivati retroaktivno, znači za dugove do rujna 2014 oni ne mogu samoinicijativno ustupiti na mjesto starog ovrhovoditelja. Ako dug ne priznas možda nikada ni neće. Od suda traži da se banka makne s ovrhe na Fini zbog izgubljene aktivne legitimacije jer je dug prodala. Priložit ugovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija