Jump to content

Presuda Upravnog suda????


petar2013

Preporučene objave

Pozdrav svima, nakon dugo vremena.

Molio bih ako netko ima slična iskustva da odgovori:
Podnio sam Tužbu Upravnom sudu zbog ocjene preostale radne sposobnosti, gdje sam proglašen potpuno radno sposobnom osobom.
Nako evo 2 i pol godine Upravni sud je održao ročište na koje sam bio pozvan.
Neki dan mi je stiglo od HZMO središnjice NA ZNANJE (koje šalju područnoj službi mog mjesta stanovanja) o presudi Upravnog suda. U tom dokumentu samo stoji da je Upravni sud presudio: Da se poništava Rješenje Središnje službe u Zagrebu te da se poništava Rješenje Područnog ureda, te da Područni ured postupi u skladu sa navedenom presudom.

Ja Presudu Upravnog suda još nisam zaprimio, iako je donešena tjedan dana poslije ročišta, sada je već proteklo 30 dana.
U kojem roku mi šalju tu presudu? HZMO ju je znači već dobio.
Što sad znači na e-Građani gdje stoji za Središnju službu za moj predmet: Arhiv (Ad acta)?
A isto na e-Građani za Područni ured stoji: Primopredaja spisa u rad (kod xxx xxx, samostalni upravni referent)?

Zahvaljujem se na odgovorima (a i možebitnom savjetu).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , petar2013 je napisao:

Pozdrav svima, nakon dugo vremena.

Molio bih ako netko ima slična iskustva da odgovori:
Podnio sam Tužbu Upravnom sudu zbog ocjene preostale radne sposobnosti, gdje sam proglašen potpuno radno sposobnom osobom.
Nako evo 2 i pol godine Upravni sud je održao ročište na koje sam bio pozvan.
Neki dan mi je stiglo od HZMO središnjice NA ZNANJE (koje šalju područnoj službi mog mjesta stanovanja) o presudi Upravnog suda. U tom dokumentu samo stoji da je Upravni sud presudio: Da se poništava Rješenje Središnje službe u Zagrebu te da se poništava Rješenje Područnog ureda, te da Područni ured postupi u skladu sa navedenom presudom.

Ja Presudu Upravnog suda još nisam zaprimio, iako je donešena tjedan dana poslije ročišta, sada je već proteklo 30 dana.
U kojem roku mi šalju tu presudu? HZMO ju je znači već dobio.
Što sad znači na e-Građani gdje stoji za Središnju službu za moj predmet: Arhiv (Ad acta)?
A isto na e-Građani za Područni ured stoji: Primopredaja spisa u rad (kod xxx xxx, samostalni upravni referent)?

Zahvaljujem se na odgovorima (a i možebitnom savjetu).

Put pod noge i do samostalnog referenta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dodao bih ,nemoj otić od referenta dok ti ne uruči rješenje.

Tak sam ja napravio kad sam išao na Komisiju za procjenu radne sposobnosti tj za mirovinu.

Nakon 3 godine liječenja poslali me na nadležnu Komisiju pri HZMO.

Rješenje o umirovljenju doneseno za  1 mj (telefonski kontaktirao).

Čekao sam oko 6 mjeseci da mi ga dostave.

Zvao 10-tak puta.

Svaki put isto obećanje samo što nisu poslali.

Zadnji put nazvao i rekao im dolazim sam po rješenje (70 km od mojeg prebivališta).

Mislila referentica da se šalim.

Sjeo na bus,došao u HZMO,našao referenticu.

Naravno da se šokirala,da ne kažem težu riječ. !

Rješenje još nije bilo niti napisano,pokazivala mi izračune i kolika će mi biti mirovina i da odem kući da će ga odmah napisati.

Rekao sam došao sam po rješenje i ne idem bez njega .

Čekao sam nekih sat  da ga otkuca i ovjeri.

Uručila mi  i od tada primam mirovinu.

Da sam čekao ne znam da li bi i danas  bio u mirovini.

To je naša Hrvatska za koju smo ginuli i krv proljevali.

Samo čekaju da  nas bude  što manje.

Njima bolje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Problem mi je ta presuda sa Upravnog suda, meni nikako da pošalju a HZMO dobio odavno i već rade valjda nešto po njoj.
Ja koliko vidim iz ovog papira iz središnjice samo to da je Upravni sud poništio i rješenja od središnjice i od poručnog ureda. E sad, kao idu stvari kad Upravni sud poništi Rješenja središnjice i Područnog ureda za Ocjenu preostale radne sposobnosti?
Središnjica stavila sve u Ad Acta (Arhivu), a u područnoj službi piše to što sam naveo.

Ja moram to pismeno od njih tražiti, uvid u predmet, jer... (dosta ljudi to zna ovdje na forumu) kad sam tražio osobno uvid u predmet tako da mogu napisati žalbu na ocjenu prvostupanjske komisije nisu mi to htjeli pokazati niti reći bilo što, poslije su čak vlastitom ministarstvu tvrdili da ja tamo nikad nisam osobno bio niti što tražio (poslije sam dokazao na Upravnom sudu suprotno)... tako, moram to pismeno zahtijevati u kojem je postupku moj predmet, od odlaska tamo... ništa.

Bar da dobijem tu presudu sa Upravnog suda da vidim što su im naložili da urade u svezi mog predmeta, bilo bi mi sve jasnije... hoću li na ponovnu ocjenu preostale radne sposobnosti ili nešto drugo, ovako... opet nemam blage veze što mirovinsko sad mulja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , petar2013 je napisao:

U kojem roku mi šalju tu presudu? HZMO ju je znači već dobio.

Petre, trebali su u roku 15 dana od dana donošenja. Probaj zvrcnit pisarnicu suda.

 

A na pitanje što jedno i drugo znaći, znaš i sam odgovor..pozvati će te na novo vještačenje, vjerovatno opet odbit, pa češ se žalit, pa Središnjica ili odbit ili poništit prvostupanjsko pa opet na ponovljeno vještačenje, pa...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, petar2013 je napisao:

Znači... ponovno u začarani krug.
Imam podebljanu liječničku dokumentaciju u međuvremenu (na žalost), ali... opet ništa od toga, znam već unaprijed.

Sorry.Više bih volio da sam ti mogao nešto ljepše i pametnije napisati, no tako je kako je. Upravo poradi toga ja odustah od tužbe jer oni (sud) ne odlučuju imaš li ili ne pravo na smanjenu radnu sposobnost, mogu ocjeniti jesu li ti povređena određena prava u postupku i poništiti rješenje te poslati na novo vještačenje pa opet sve isponova kao što napisah, no izgubi se 2-3 god.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, upravo tako.
Sad su smislili bolju taktiku, poslije 2,5 godina zovnu te na ročište, sud dobiješ u svoju korist... zašto?, zato da ne tjeraš dalje i da ne bi došao do Europskog suda za ljudska prava, e onda tu država popuši dosta novaca, a ovako ne košta ih ništa, još imaju koristi jer svaki 3-4-ti dan jedan od nas ode.

Evo dvojica prijatelja isto dobili Upravni sud bez problema.
Za jednog poznanika znam da je bio pametniji pa je pokupio neku odštetu za čekanje na suđenje u nerazumnom roku ili tako nešto, imao nešto novaca pa angažirao odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, petar2013 je napisao:

Za jednog poznanika znam da je bio pametniji pa je pokupio neku odštetu za čekanje na suđenje u nerazumnom roku ili tako nešto, imao nešto novaca pa angažirao odvjetnika.

To se može i bez odvjetnika. Bit će da je prošlo više od tri godine pa je podnio zahtjev za zaštitu prava na suđenje u razumnom roku, te je određen neki rok za rješavanje predmeta koji nije ispoštovan. E onda je mogao tražiti isplatu primjerene naknade zbog povrede prava na suđenje u razumnom roku. Samo, i tu su postali pametniji, razvuku ladno predmet pa prije isteka 3 godine donesu odluku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , petar2013 je napisao:

Evo danas zvao pisarnicu, i po obicaju sve kulturno i uljudno, kaze sluzbenica poslano 29.09. i "cudi" se kako jos nije stiglo do mene.

Ocito putuje sa kocijama i starim iznemoglim konjima.

Čekaj do kraja ove sedmice pa ako nema ništa ponovno ih nazovi i pitaj da li su poslali sa povratnicom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Spitfire je napisao:

To se može i bez odvjetnika. Bit će da je prošlo više od tri godine pa je podnio zahtjev za zaštitu prava na suđenje u razumnom roku, te je određen neki rok za rješavanje predmeta koji nije ispoštovan. E onda je mogao tražiti isplatu primjerene naknade zbog povrede prava na suđenje u razumnom roku. Samo, i tu su postali pametniji, razvuku ladno predmet pa prije isteka 3 godine donesu odluku.

Postovani Spitfire,

moj predmet je od 8mj.2013. na Upravnom sudu. Saznao u pisarnici da je 02.10.2017. prosljedjen Visokom us, temeljem moje zalbe na prvostupanjsku presudu na rjesavanje (koja je donesena u 5.mj.2017.) Radi se o policijskom zvanju.

Proslo je vise od tri godine. Kome podnjeti zahtjev za zastitu prava na sudjenje u razumnom roku? Imas li sprancu. Rokovi nisu ispostovani, a i kada ce sada Visoki odgovorit, presudit?

Da li jos cekati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam dobio Rješenje sa Upravnog suda u Zagrebu.
Od moje pošte u selu do moje kuće putovalo je točno 10 (deset) dana, daljina 1,8 km (1800 metara), poštar izjavio da je pismo greškom otišlo u drugo selo do mog koje ima isti naziv ulice... ovo je Divlji zapad.

Dakle, sudac je obrazložio detaljno zbog čega u svim točkama moje tužbe donosi presudu u moju korist, bez prava na žalbu:
- Prvostupanjska u područnom uredu uopće nema obrazloženje zbog čega me odbijaju, takav dokument ne postoji
- Područni ured je lagao da nisam osobno tražio uvid u spise
- Područni ured nije uzeo u obzir 24 dijagnoze od sveukupno 32 (sad već imam 33 dijagnoze)
- Područni ured nije uzeo u obzir mojih 30% HRVI pri ocjeni
- Područni ured je "zagubio" preko 40% dokumentacije iz mog predmeta
- Središnja služba počinila niz propusta iz zakonskih akata
- Središnja služba nije učinila ništa po pitanju nestale dokumentacije i dijagnoza
- Središnja služba je potvrdila bez osnove u zakonu odluku prvostupanjske komisije iako nije imala obrazloženje
itd., itd., itd.

Nalaže se prvostupanjskoj komisiji da ocijeni moju preostalu ili trajnu opću radnu nesposobnost, uzimajući u obzir nalog suda po pitanju bolesti, ozljeda i stručne spreme za koju više nisam sposoban. Upravni sud daje rok od 60 dana da se odluka prvostupanjske komisije preinači u potpunosti.

Evo to je ukratko iz presude. Moralno sam zadovoljan jer sam dokazao ono odavno čak i ovdje izrečeno za ocjene radne sposobnosti:
Gube nam namjerno dokumente, prešućuju naše bolesti i ozljede ili ih preinačuju u beznačajne, lažu gdje god stignu, čak iz ratnog puta znaju stranice istrgnuti i onda tvrde da su tako zaprimili, idu čak do toga da korektur lakom brišu određene rečenice (dokazano sad na sudu), itd.
Previše je mirovina poklonjeno i prodano i sad se traže najljigaviji i najgnusniji načini da se prave invalide odbaci i da umiru bez komadića kruha a kamoli lijeka.
Ovo je sramota za državu za koju smo krv i znoj prolijevali da bi neki drugi "Veliki Hrvati" uživali kao Bogovi.

I sad... čekam što će novo izmisliti u područnoj službi da me opet odj..u. Ovaj put moraju biti izuzetno inovativni, ali poznavajući ih osobno jako dobro, izvesti će to vrlo lako jer ideja i novaca im ne fali, toga imaju za čitav život, osigurali su i praunuke.

Citiraj

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I kada sve zbrojiš kao što je već dosta puta pisano ne isplati se žaliti na upravni sud jer i ako dobiješ u biti nisi dobio ništa,oni te opet vrate na vještačenje i opet te mogu odbiti ili ne odbiti kako žele,već sam pisao davno možda prije 15-tak godina frend mi je dobio riješenje od upravnog za HRV-i i opet su mu na mrovinskom odbili,nemože se sa njima ratovati,oni su bogovi

uređeno: od dalmatino-39
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kod mene je navedeno u obrazloženju presude da više mirovinski ne može upotrijebiti ni jednu činjenicu i obrazloženje koje je već napisao.
Zato sam i rekao da sad moraju doći do nove inovacije (to bi onda trebali patentirati) i čekam da vidim što će sada izmisliti.
Vremena imam, to mi je jedino što imam, i pisanje žalbi i tužbi mi je ionako usput iako znam da ne mogu s tim ništa postići. Ali... u svemu tome ima i neka pouka, čovjek u tome svemu dosta nauči glede zakona i ostalog, tako da i kad predaš tužbu Upravnom sudu ako podebljaš dokumentaciju možeš u međuvremenu na novo vještačenje i nanovo i nanovo.
Sad poslije ove presude objavljujem sve javno, kao i tisak i televiziju, netko će objaviti. Uz to dodajem imena i prezimena te dijagnoze lažnjaka iz svog sela i grada za koje sam 101% siguran da su dobili/kupili nirovine, također objaviti ću i čovjeka koji je izmislio satniju, proglasio se zapovjednikom, izradio pečat i prodavao ratne puteve i izmišljena ranjavanja (a ti ljudi nemaju na sebi nikakve ozljede niti ožiljke).

Inače, dobrog prijatelja su već odbili 4 puta na ocjeni preostale radne sposobnosti sa obrazloženjem da se nije žalio na rješenje, niti poduzeo bilo kakve daljnje radnje u svoju korist, i da je sam time suglasan da je potpuno radno sposobna osoba. Tako je kod njega ispalo da je sam sebe rušio na ocjenama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, bovu je napisao:

put pod nog i do Upravnog suda. traži presudu. možda je vračen na sud zbog nepreuzimanja 

Listopada 13-og

, petar2013 je napisao:

Danas sam dobio Rješenje sa Upravnog suda u Zagrebu.
Od moje pošte u selu do moje kuće putovalo je točno 10 (deset) dana, daljina 1,8 km (1800 metara), poštar izjavio da je pismo greškom otišlo u drugo selo do mog koje ima isti naziv ulice...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Spitfire je napisao:

To se može i bez odvjetnika. Bit će da je prošlo više od tri godine pa je podnio zahtjev za zaštitu prava na suđenje u razumnom roku, te je određen neki rok za rješavanje predmeta koji nije ispoštovan. E onda je mogao tražiti isplatu primjerene naknade zbog povrede prava na suđenje u razumnom roku. Samo, i tu su postali pametniji, razvuku ladno predmet pa prije isteka 3 godine donesu odluku.

to je nekad bilo.toga sada više nema (od Zakona  o sudovima iz 2013).

zahtjev rješava predsjednik suda. 

naknadu ostvariš samo ako sud  ne postupi po rješenju predsjednika suda (u određenom roku) ili ako predsjednik suda ne rješi  u roku po zahtjevu za suđenje u razumnom roku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, bovu je napisao:

to je nekad bilo.toga sada više nema (od Zakona  o sudovima iz 2013).

zahtjev rješava predsjednik suda. 

naknadu ostvariš samo ako sud  ne postupi po rješenju predsjednika suda (u određenom roku) ili ako predsjednik suda ne rješi  u roku po zahtjevu za suđenje u razumnom roku.

Ozbiljno? Ne kužim...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, petar2013 je napisao:

Danas sam dobio Rješenje sa Upravnog suda u Zagrebu.
Od moje pošte u selu do moje kuće putovalo je točno 10 (deset) dana, daljina 1,8 km (1800 metara), poštar izjavio da je pismo greškom otišlo u drugo selo do mog koje ima isti naziv ulice... ovo je Divlji zapad.

Dakle, sudac je obrazložio detaljno zbog čega u svim točkama moje tužbe donosi presudu u moju korist, bez prava na žalbu:
- Prvostupanjska u područnom uredu uopće nema obrazloženje zbog čega me odbijaju, takav dokument ne postoji
- Područni ured je lagao da nisam osobno tražio uvid u spise
- Područni ured nije uzeo u obzir 24 dijagnoze od sveukupno 32 (sad već imam 33 dijagnoze)
- Područni ured nije uzeo u obzir mojih 30% HRVI pri ocjeni
- Područni ured je "zagubio" preko 40% dokumentacije iz mog predmeta
- Središnja služba počinila niz propusta iz zakonskih akata
- Središnja služba nije učinila ništa po pitanju nestale dokumentacije i dijagnoza
- Središnja služba je potvrdila bez osnove u zakonu odluku prvostupanjske komisije iako nije imala obrazloženje
itd., itd., itd.

Nalaže se prvostupanjskoj komisiji da ocijeni moju preostalu ili trajnu opću radnu nesposobnost, uzimajući u obzir nalog suda po pitanju bolesti, ozljeda i stručne spreme za koju više nisam sposoban. Upravni sud daje rok od 60 dana da se odluka prvostupanjske komisije preinači u potpunosti.

Evo to je ukratko iz presude. Moralno sam zadovoljan jer sam dokazao ono odavno čak i ovdje izrečeno za ocjene radne sposobnosti:
Gube nam namjerno dokumente, prešućuju naše bolesti i ozljede ili ih preinačuju u beznačajne, lažu gdje god stignu, čak iz ratnog puta znaju stranice istrgnuti i onda tvrde da su tako zaprimili, idu čak do toga da korektur lakom brišu određene rečenice (dokazano sad na sudu), itd.
Previše je mirovina poklonjeno i prodano i sad se traže najljigaviji i najgnusniji načini da se prave invalide odbaci i da umiru bez komadića kruha a kamoli lijeka.
Ovo je sramota za državu za koju smo krv i znoj prolijevali da bi neki drugi "Veliki Hrvati" uživali kao Bogovi.

I sad... čekam što će novo izmisliti u područnoj službi da me opet odj..u. Ovaj put moraju biti izuzetno inovativni, ali poznavajući ih osobno jako dobro, izvesti će to vrlo lako jer ideja i novaca im ne fali, toga imaju za čitav život, osigurali su i praunuke.

 

Pa iz pročitanog se vidi da te sud nije odbio, nego jednostavno nije mogao donijeti presudu zbog manjkavosti drugih administracija. Ovo bi bio nekakav "žuti karton" institucijama prije suda od samog suda što je dobro za tebe. Osobno sam uvjeren kako će se tvoj problem žurno riješiti i dodao bih samo da bi ti trebao otići u područni ured i mahati im presudom ispred nosa jer sada imaš od suda potvrđenu aljkavost i loš rad područnog ureda tako da mislim kako će se oni htjeti što prije rješiti tvog slučaja tebi u korist.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, petar2013 je napisao:


Sad poslije ove presude objavljujem sve javno, kao i tisak i televiziju, netko će objaviti. Uz to dodajem imena i prezimena te dijagnoze lažnjaka iz svog sela i grada za koje sam 101% siguran da su dobili/kupili nirovine, također objaviti ću i čovjeka koji je izmislio satniju, proglasio se zapovjednikom, izradio pečat i prodavao ratne puteve i izmišljena ranjavanja (a ti ljudi nemaju na sebi nikakve ozljede niti ožiljke).
 

 

Petre, drago mi je da si se vratio ali budi oprezan. Prvo ti riješi svoje probleme pa se onda pokušaj uhvatiti ukoštac s drugima. Ako nešto ne možeš dokazati, moglo bi te debelo koštati, i novaca i živaca. Zdravlja znam da nemaš, pazi se. Mogao bi kopati lisicu, a izaći medvjed. Uostalom i sam sam na ovom pdf-u otvorio jednu takvu sličnu temu ali je neslavno završilo jer više nitko nema volje ni želje propitkivati šta je bilo prije 25 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 19 minuta, hasko je napisao:

Petre, drago mi je da si se vratio ali budi oprezan. Prvo ti riješi svoje probleme pa se onda pokušaj uhvatiti ukoštac s drugima. Ako nešto ne možeš dokazati, moglo bi te debelo koštati, i novaca i živaca. Zdravlja znam da nemaš, pazi se. Mogao bi kopati lisicu, a izaći medvjed. Uostalom i sam sam na ovom pdf-u otvorio jednu takvu sličnu temu ali je neslavno završilo jer više nitko nema volje ni želje propitkivati šta je bilo prije 25 godina.

Upravo tako, oni su zaštićeni ko....da ne kažem na što sam pomislio, smo se Vi nama držite i sve bude u redu...

Sretno Vam..!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, hasko je napisao:

Pa iz pročitanog se vidi da te sud nije odbio, nego jednostavno nije mogao donijeti presudu zbog manjkavosti drugih administracija. Ovo bi bio nekakav "žuti karton" institucijama prije suda od samog suda što je dobro za tebe. Osobno sam uvjeren kako će se tvoj problem žurno riješiti i dodao bih samo da bi ti trebao otići u područni ured i mahati im presudom ispred nosa jer sada imaš od suda potvrđenu aljkavost i loš rad područnog ureda tako da mislim kako će se oni htjeti što prije rješiti tvog slučaja tebi u korist.

Pozdrav Hasko nakon dugo vremena.

Potpuno si u pravu, sutra ionako idem po tablete pa lijepo ponesem presudu i bar da se malo oraspolozim u ovom svemu... otici cu tamo i kako kazes malo, kulturno kao sto sam i do sad radio, mahati sa presudom i traziti odgovornu osobu (to je opce poznato... ta se ne moze pronaci), a usput i napismeno (da opet ne ispadne da nisam osobno bio) napisacu i par rijeci na zamolbi da zahtijevam uvid u predmet.

Bar eto neko zadovoljstvo u ovome cemeru i jadu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, hasko je napisao:

Petre, drago mi je da si se vratio ali budi oprezan. Prvo ti riješi svoje probleme pa se onda pokušaj uhvatiti ukoštac s drugima. Ako nešto ne možeš dokazati, moglo bi te debelo koštati, i novaca i živaca. Zdravlja znam da nemaš, pazi se. Mogao bi kopati lisicu, a izaći medvjed. Uostalom i sam sam na ovom pdf-u otvorio jednu takvu sličnu temu ali je neslavno završilo jer više nitko nema volje ni želje propitkivati šta je bilo prije 25 godina.

Hasko, stvar je u tome da za velik broj ljudi imam dokaze (cak i rodjeni bratic), od dokumenata do ostalog.

Nema teorije ni u ludilu da ja nekoga optuzim bez razloga, ne zanima me sto za nekog kazu rekla-kazala. Za jednog covjeka u selu se govori da je laznjak definitivno i da je izvukao sve sto je mogao od drzave a nigdje nije bio, ali... ja nemam dokaz da on to je i ne zelim ni u kojem slucaju covjeka dovoditi u neugodnost, tko zna u stvarnosti, mozda je prosao gore nego ja ili netko od vas i mozda je zaslusniji od mene. Kazem, nekoga optuziti za takve stvari, moras imati konkretne dokaze... kod mene ne pali ovaj rekao ovo ovaj rekao ono.

Za konkretnu optuzbu najbitniji su materijalni dokazi, drugacije kako kazes mozes zaglibiti u zatvoru a tek o materijalnim odstetama da ne govorim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , petar2013 je napisao:

 

Za konkretnu optuzbu najbitniji su materijalni dokazi, drugacije kako kazes mozes zaglibiti u zatvoru a tek o materijalnim odstetama da ne govorim.

Čak ni to više nije bitno. Nađi svoj mir. Ja se npr. zaje... sa fajfericama... Radiš nešto, svađaš se sa samim sobom ili ostalima, pogađaš... i što je najbitnije ; koristan si i sebi , obitelji i okolini. Želim ti sve najbolje !!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Željac047 je napisao:

Upravo tako, oni su zaštićeni ko....da ne kažem na što sam pomislio, smo se Vi nama držite i sve bude u redu...

Sretno Vam..!

Postovani petar 2013, Zeljac 047, bovu, spitfire, dalmatino-39, buda2, diksi, hasko i ostali kolege.

Zakon o hrvatskim braniteljima Domovinskog rata u prekrsajnim odredbama pise:  cl.145 (NN148/13) toc. (1).....,ako HZMO ne postupi prema odredbi cl. 153,152,154,155 i156, te cl.23 st.6. ovog Zakona, kaznit ce se novcanom kaznom....., a i za prekrsaj iz st. ovog cl. kaznit ce se novcanom kaznom od 5.000,00-15.000,00kn i odgovorna osoba u pravnoj osobi i celnih tijela pravne osobe. itd.

Da li je navedeno ikad sprovedeno u praksi?

Imam dojam da se navedena tijela drze za ruke i kroje nasa krvavo stecena prava u dogovoru i otezanju predmeta i spisa. Kao da pojedinci u izvrsnim tijelima dobivaju naputak o radu.

Volio bi Vasa misljenja i iskustva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Draganec je napisao:

Postovani petar 2013, Zeljac 047, bovu, spitfire, dalmatino-39, buda2, diksi, hasko i ostali kolege.

Zakon o hrvatskim braniteljima Domovinskog rata u prekrsajnim odredbama pise:  cl.145 (NN148/13) toc. (1).....,ako HZMO ne postupi prema odredbi cl. 153,152,154,155 i156, te cl.23 st.6. ovog Zakona, kaznit ce se novcanom kaznom....., a i za prekrsaj iz st. ovog cl. kaznit ce se novcanom kaznom od 5.000,00-15.000,00kn i odgovorna osoba u pravnoj osobi i celnih tijela pravne osobe. itd.

Da li je navedeno ikad sprovedeno u praksi?

Imam dojam da se navedena tijela drze za ruke i kroje nasa krvavo stecena prava u dogovoru i otezanju predmeta i spisa. Kao da pojedinci u izvrsnim tijelima dobivaju naputak o radu.

Volio bi Vasa misljenja i iskustva.

Što se mene tiče (za druge ne znam) moja "papirologija" je uvijek bila odrađena u roku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kod mene je nasuprot tome uvijek sve rađeno sa zakašnjenjem.
Jedino evo Upravni sud je za 2 i pol godine zakazao ročište i pozvao me, a što mi je čudno jer ama baš uvijek svi odlučuju bez mene.

Ja sam valjda poseban slučaj u ovoj državi... Ajd da sam se bar nekome zamjerio, stao na žulj, posvađao, bio nekulturan, tražio nešto što mi ne pripada, ali nisam...
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Draganec je napisao:

Postovani petar 2013, Zeljac 047, bovu, spitfire, dalmatino-39, buda2, diksi, hasko i ostali kolege.

Zakon o hrvatskim braniteljima Domovinskog rata u prekrsajnim odredbama pise:  cl.145 (NN148/13) toc. (1).....,ako HZMO ne postupi prema odredbi cl. 153,152,154,155 i156, te cl.23 st.6. ovog Zakona, kaznit ce se novcanom kaznom....., a i za prekrsaj iz st. ovog cl. kaznit ce se novcanom kaznom od 5.000,00-15.000,00kn i odgovorna osoba u pravnoj osobi i celnih tijela pravne osobe. itd.

Da li je navedeno ikad sprovedeno u praksi?

Imam dojam da se navedena tijela drze za ruke i kroje nasa krvavo stecena prava u dogovoru i otezanju predmeta i spisa. Kao da pojedinci u izvrsnim tijelima dobivaju naputak o radu.

Volio bi Vasa misljenja i iskustva.

Imaš ispravan dojam.
U mom slučaju, da se drži do tih odredaba već bi bila kazna u stotinama tisuća kuna. Evo i Upravni sud je presudio da su sve zakonske odredbe prekršili, i... ništa na kraju.
Sve je to povezano i umreženo kao najčvršća paukova mreža. Ali, da se mi svi bolje držimo zajedno i da još više pomažemo jedan drugome mislim da bi se ta mreža mogla prekinuti bar na jednom mjestu a onda se zna do čega dolazi...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hajd sad budi pametan...
Poslije stanja na e-Građani: Arhiviranje spisa u rok - Rok vještačenje sada stoji da se opet vratilo kod potpuno istog referenta: PRIMOPREDAJA SPISA U RAD - XXXX.XXXX -SAMOSTALNI UPRAVNI REFERENT

Znači putovanje u područnom uredu moga predmeta:
PRIMOPREDAJA SPISA U RAD - XXXX.XXXX -SAMOSTALNI UPRAVNI REFERENT
ARHIVIRANJE SPISA U ROK - ROK VJEŠTAČENJE
PRIMOPREDAJA SPISA U RAD - XXXX.XXXX -SAMOSTALNI UPRAVNI REFERENT

Što sad očekivati?
Jeli bio netko u sličnoj situaciji, tj. da mu je predmet tako "putovao"?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , petar2013 je napisao:

Hajd sad budi pametan...
Poslije stanja na e-Građani: Arhiviranje spisa u rok - Rok vještačenje sada stoji da se opet vratilo kod potpuno istog referenta: PRIMOPREDAJA SPISA U RAD - XXXX.XXXX -SAMOSTALNI UPRAVNI REFERENT

Znači putovanje u područnom uredu moga predmeta:
PRIMOPREDAJA SPISA U RAD - XXXX.XXXX -SAMOSTALNI UPRAVNI REFERENT
ARHIVIRANJE SPISA U ROK - ROK VJEŠTAČENJE
PRIMOPREDAJA SPISA U RAD - XXXX.XXXX -SAMOSTALNI UPRAVNI REFERENT

Što sad očekivati?
Jeli bio netko u sličnoj situaciji, tj. da mu je predmet tako "putovao"?

Imao si predmet "ad acta", a sada je u postupku. Dakle postupaju po nalogu suda. Vjerujem da će ti brzo sve napraviti i to u tvoju korist s obzirom na pojašnjenje suda. Nije isto ako se ti žališ na mrljavost ili ako to dođe od strane suca službeno. Znaju oni dobro da uvijek postoji šansa da to ispliva u medije i prozivaju se svi u tom područnom uredu, bili oni krivi ili ne. Naravno da će voditelja područnog ureda tada nazvati voditelj središnjeg i reći mu kako može biti tako nesposoban i da ne želi prozivanja , jer uvijek ima kandidata za to mjesto koji samo čekaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo poslusao savjet i danas se malo nesluzbeno raspitao uz kavicu... necu javno s kim i kako, ali u podrucnom uredu su jednostavno: SMETENI I SAD GURAJU PREDMET JEDAN DRUGOME.

Problem im je u tome da u presudi stoji nalog da me proglase djelomicno ili potpuno radno nesposobnim, znaci ne mogu me proglasiti potpuno radno sposobnim, ali... sve je moguce, ideja i znanja oni imaju.

Na kraju ovog cirkusa cu napisati sve u pojedinost sto se tocno dogadjalo kad su dobili presudu.

Cekam daljnji rasplet situacije, po presudi ostalo im je jos 2 tjedna vremena, na sto sam ih i pismeno upozorio. Sad sam eto dozivio da i ja mogu njih upozoravati, haha, kud ces vece srece u ovom cirkusu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Molio bih pomoc.

Posto im za nekoliko dana istice rok, tj. Nalog Upravnog suda da rijese Presudu, oni to nisu ucinili a niti budu.

Takodjer, ni na moj pisani Zahtjev u kojem stupnju se nalazi moj predmet i u kojem sam naveo da im izlazi rok od 60 dana da izvrse nalog Upravnog suda, nisu odgovorili.

Molim dakle za pomoc, kome uputiti prituzbu ili sto vec da nisu izvrsili nalog po presudi Upravnog suda?

Direktno Upravnom sudu u Zagrebu, Drzavnom odvjetnistvu ili kome?

Mislim da se sad moze upotrijebiti i ovaj zakonski clanak naveden ovdje u temi: Tko uskrati...

A mislim da bi se mogao povuci i neki clanak iz zakona ili Ustava jer se radi o ocitom i namjernom pokusaju rusenja Ustava i zakona Republike Hrvatske.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Spitfire je napisao:

Ako si siguran da ne budu, kad istekne rok uputi im žalbu prema čl.101 st.3 Zakona o općem upravnom postupku. Možeš je čak i  predati izravno drugostupanjskom tijelu, čl.110 st.2

Hvala Spitfire na direktnom pojašnjenju. Ma nema teorije da oni to naprave na vrijeme. Šlampavi su do boli, jedino kad šalju odbijenice i negativna rješenja onda su express brzi.
Znači direktno žalba njima (Područnom uredu) ili središnjici po ovim točkama Zakona o općem upravnom postupku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Molio bih opet savjet i pomoc.

- Rok za izvrsenje Presude i nalog da me proglase potpuno opce radno nesposobnom osobom ili da daju postotak koliko imam preostalu radnu sposobnost, mirovinskom je zakonski istekao (imali su rok 60 dana)

- U svezi toga saljem Zalbu sredisnjici i podrucnom uredu, kao i tuzbu Drzavnom odvjetnistvu zbog neizvrsenja sudskog naloga

- Ali... Danas sam dobio poziv za vjestacenje u svom gradu za iduci tjedan.

Znaci, cekali su da istekne rok i onda poslali poziv za vjestacenje.

Molim vas ako imate iskustva ili je netko prosao ovo da me uputi: Da li da ja svejedno posaljem Zalbe i Tuzbu?

Cini mi se to logicno jer je rok istekao cak i prije nego je Zavod za vjestacenje ostavio pismo u posti, znaci namjerno izbjegavanje izvrsenja naloga sa strane mirovinskog koji je valjda morao zurno reagirati kod Zavoda jer su u medjuvremenu vrsena vjestacenja tako da se ne mogu izvlaciti da nije ni jedno vjestacenje Zavod napravio (nalaze se u istoj zgradi).

Hvala na svakoj pomoci unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Odazvao sam se vještačenju, odnio novu dokumentaciju, posvađao se sa vještakom zbog toga što je htio uzeti original dokumentaciju (nisam htio ni skenirati ovaj put). Na kraju sam je dao, podeblji sloj, ali sam zahtjevao i na kraju da me se riješi na svaku kopiju koju je sam kopirao je lupio pečat HZMO-a, tako da ne mogu ovaj put sr.ti.
Tražio me Rješenje o postotku HRVI, i to su čak izgubili. Dao sam jer imam par ovjerenih primjeraka.
I dakle, na kraju on meni kaže, što me posebno zbunilo, da on sad šalje predmet vojnoj komisiji, i da ću dobiti rješenje za 2 mjeseca... kakve to sad igre igraju to samo dragi Bog zna.
Kakve veze sad ima vojna komisija sa vještačenjem za ocjenu preostale radne sposobnosti na HZMO-u?
Zbog čega mu je najvažniji dio bio novi nalaz (svježi) psihijatra i psihologa (psihijatar mi dodao još jednu dijagnozu i psiholog još jednu)? Zbunjuje me to jer vojnu invalidnost 30% trajno nemam na osnovu PTSP-a.

Ma briga me, poslao sam Žalbe, Zahtjeve, Tužbe, Molbe itd. na 8 adresa. Više mi je svejedno i ništa ne očekujem. Zato sam ga na kraju razgovora i poslao u MP3.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 21 minuta, petar2013 je napisao:

da on sad šalje predmet vojnoj komisiji, i da ću dobiti rješenje za 2 mjeseca

:neznam:ovako što nisam prošao. No, koliko mi je poznato to rade kada priznaju pogoršanje tj. promjenu omjera rat-mir. I tad bi trebali dati barem prof. inval. mirovinu. Al' ne drži me za riječ.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , petar2013 je napisao:


I dakle, na kraju on meni kaže, što me posebno zbunilo, da on sad šalje predmet vojnoj komisiji, i da ću dobiti rješenje za 2 mjeseca... kakve to sad igre igraju to samo dragi Bog zna.
Kakve veze sad ima vojna komisija sa vještačenjem za ocjenu preostale radne sposobnosti na HZMO-u?
 

Ne znam zašto to rade, no lako je moguće  da ti predmet šalju u VII. komisiju MORH-a (bar se tako nekada zvala) na njihovu procjenu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za sto je sluzila ta komisija?

Nemam vise blage veze sto rade. Pa invalidnost sam dobio 2 godine nakon skidanja iz HV-a. Po tome u profesionalnu ne mogu nikako.

Totalno sam vise poludio....narocito nakon sto je izvadio tanki fascikl sa mojim predmetom, ma nema u njemu desetak papira a ja mu donio punu torbu.

Na kraju nije htio ni gledati moje papire nego je rekao da postupa po sudskom nalogu i da sve salje vojnoj komisiji.

Uzas... kod mene je sve kontra.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , petar2013 je napisao:

Za sto je sluzila ta komisija?

Nemam vise blage veze sto rade. Pa invalidnost sam dobio 2 godine nakon skidanja iz HV-a. Po tome u profesionalnu ne mogu nikako.

Totalno sam vise poludio....narocito nakon sto je izvadio tanki fascikl sa mojim predmetom, ma nema u njemu desetak papira a ja mu donio punu torbu.

Na kraju nije htio ni gledati moje papire nego je rekao da postupa po sudskom nalogu i da sve salje vojnoj komisiji.

Uzas... kod mene je sve kontra.

Netko je zah.... od administracije. Ispada da "kaskas" jednu stepenicu unatrag. Da pametna i bistra osoba uzme predmet i procita, rjeseno bi bilo od prve. Imam dojam da ces sigurno pozitivno biti rijesen i jedini savjet budi strpljiv i prati predmet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , petar2013 je napisao:

Za sto je sluzila ta komisija?

 

 

U stvari to povjerenstvo te časno otpušta iz vojske , šalje te u mirovinu po čl.11 (ili ne, ovisi o procjeni) sa popisom bolesti kojima se umirovljavaš i šalju te na daljnju obradu U MIORH. MIORH tada odlučuje u kakvu mirovinu ideš, opću ili profesionalnu, daju ti omjer i šalju na drugostupanjsko povjerenstvo. U međuvremenu dobivaš akontaciju mirovine. Tako je bilo prije, ne znam sada.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, petar2013 je napisao:

Odazvao sam se vještačenju, odnio novu dokumentaciju, posvađao se sa vještakom zbog toga što je htio uzeti original dokumentaciju (nisam htio ni skenirati ovaj put). Na kraju sam je dao, podeblji sloj, ali sam zahtjevao i na kraju da me se riješi na svaku kopiju koju je sam kopirao je lupio pečat HZMO-a, tako da ne mogu ovaj put sr.ti.
Tražio me Rješenje o postotku HRVI, i to su čak izgubili. Dao sam jer imam par ovjerenih primjeraka.
I dakle, na kraju on meni kaže, što me posebno zbunilo, da on sad šalje predmet vojnoj komisiji, i da ću dobiti rješenje za 2 mjeseca... kakve to sad igre igraju to samo dragi Bog zna.
Kakve veze sad ima vojna komisija sa vještačenjem za ocjenu preostale radne sposobnosti na HZMO-u?
Zbog čega mu je najvažniji dio bio novi nalaz (svježi) psihijatra i psihologa (psihijatar mi dodao još jednu dijagnozu i psiholog još jednu)? Zbunjuje me to jer vojnu invalidnost 30% trajno nemam na osnovu PTSP-a.

Ma briga me, poslao sam Žalbe, Zahtjeve, Tužbe, Molbe itd. na 8 adresa. Više mi je svejedno i ništa ne očekujem. Zato sam ga na kraju razgovora i poslao u MP3.

Ne shvaćam zašto si vještaka "poslao" u 3PM.(ako sam dobro shvatio ).ta on je "taj" koji sve određuje.

prije 10 sati , petar2013 je napisao:

Za sto je sluzila ta komisija?

Nemam vise blage veze sto rade. Pa invalidnost sam dobio 2 godine nakon skidanja iz HV-a. Po tome u profesionalnu ne mogu nikako.

Totalno sam vise poludio....narocito nakon sto je izvadio tanki fascikl sa mojim predmetom, ma nema u njemu desetak papira a ja mu donio punu torbu.

Na kraju nije htio ni gledati moje papire nego je rekao da postupa po sudskom nalogu i da sve salje vojnoj komisiji.

Uzas... kod mene je sve kontra.

 

Po čemu "zaključuješ" da bi trebao dobiti opču ( pročitao sam dosta na forum da sami branitelji određuju kakvu mirovinu trebaju dobiti) ? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne zakljucujem za profesionalnu, mislio sam da to mogu samo djelatne osobe dobiti. Ja to nisam jer su me 1995 razvojacili, casno. Poslije toga sam isao na invalidsku i dobio 30% trajno po osnovi bolesti i ozljeda, koje su se u medjuvremenu strahovito pogorsale i jos  su mi nametnuli PTSP negdje 2003 ili 2004 jer su pronasli u MUP-ovoj papirologiji da je psiholog, policijski, napisao da od ulicnih borbi iskazujem psiholoske probleme. I do sada navalili 4 dijagnoze u svezi toga. Imam bolnicka lijecenja i kontrole redovne i svaki put trazim i pokusavam da mi to skinu ali oni to tumace da pokusavam negirati psihicko oboljenje koje je prisutno u vezi ratnih dogadjanja.

A mislio sam posto stoji u nalogu presude da me ili vrate na posao policajca ili da me proglase opce radno nesposobnom osobom da po tome moraju postupiti.

Medjutim vidim da oni rade sve naopako. Necu se vise zamarati, pricekacu ta dva mjeseca, navodno kako rece vjestak, do rjesenja.

E sad od koga rjesenje, to kod mene ni dragi Bog nezna. Znam jedino, po zadnjim nalazima da ionako i da dobijem mirovinu, tesko da cu je iskoristiti da bar par mjeseci zivim ko covjek.

Uspjeli su u svemu, ja u nicemu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A da, nisam budi2 odgovorio o MP3.

Vjestacenje je bilo rano ujutro u 9, zena me je jedva uspjela probuditi i popio sam tablete ali nisu pocele djelovati a zena mi nema vozacku i jedva sam dosao do tamo. Spavalo mi se jako i bolovi su bili uzasni i vjestak je inzistirao na tome da se sagnem i dodirnem prstima tabane, pao sam i udario u cosak stola. Rekao sam mu prije toga a i dao papire da mi je ostecena jako kraljeznica u donjem djelu i centar za ravnotezu i da mi tablete nisu pocele djelovati.

I poslije toga kad ti kaze: A sto si pokusavao kad znas sto ce se dogoditi, poslao sam ga u MP3. Vidjelo se da mu se zivo fucka, a meni pokraj oka sljiva velicine oraha.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sad je, vidim na e-Građani, predmet u središnjici, opet kod nekog referenta pokraj kojeg stoji MIO (ta skraćenica mi nepoznata)?

Datum stoji, 2 dana poslije vještačemja u Područnom uredu.
Znači opet laži u Područnom uredu, ovaj put za nekakvu vojnu komisiju (dobro, možda su zbilja tamo i poslali).
Opet ringlšpil sa mnom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, petar2013 je napisao:

Pa invalidnost sam dobio 2 godine nakon skidanja iz HV-a. Po tome u profesionalnu ne mogu nikako.

Kako ne bi mogao. Pa imaš 30% vojnog djela, dovoljno za invalidsku profesionalnu.

Prije 45 minuta, petar2013 je napisao:

Opet ringlšpil sa mnom.

Samo mi se ne sekiraj. Mi smo ti ionako php, posljednji hrvatski penzioneri, što će reći da kad svi ostali ostvare neka svoja prava, tek onda dolazi red na nas :zubo:.

Iako mene sve nešto vuće da je ovo tvoje gotova stvar, konačno i baš bi ti želio da je to tako. Ako sam u pravu, dužan si mušule na buzaru :-).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam znao kako ide procedura oko profesionalne i opće. Nisam pravnik.
Spitfire, ti i još neki ljudi sa foruma će te definitivno doći na domjenak a i da se uživo upoznamo. Pomogli ste mi puno, dobio ja ne dobio mirovinu, nekad ljudska riječ više znači nego mirovina, bar sam tako odgojen: Prijatelj se poznaje u nevolji a ne u veselju.

Danas me je supruga nagovorila da odem na psihijatriju, doktorica opće medicine mi je odmah dala uputnicu kad me je vidjela... naime, Sveti Nikola mi je donio poziv za nešto drugo (ima vas sigurno što ste dobijali takve čestitke, tj. pozive) i danas sam pukao, do sada mi se to nije dogodilo tako očito, nakljukali su me tabletama jer ne podnosim injekcije i htjeli da ostanem na psihijatriji ali pošto se bojim zatvorenog prostora pustili su me kući i sad žena pazi.
Lijepa čestitka od države za Božić.

Hvala ti Spitfire na lijepim riječima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Danas sam dobio odgovor od središnjice na žablbu u svezi neizvršenja Presude Upravnog suda.
Odgovorili su mi da mi je predmet na reviziji u Ministarstvu branitelja a predmet je tamo poslao ZOSI, te da zato kasne sa slanjem rješenja pošto je predmet još u rješavanju u Ministarstvu branitelja. Isto mi je odgovorio i Područni ured. I središnjica i područni ured spominju samo preostalu i opću radnu nesposobnost, kako je i presudio Upravni sud i da je po tome ZOSI postupio.
Zna li tko zbog čega je sad predmet na reviziji u Ministarstvu branitelja?
Hvala unaprijed na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Spitfire je napisao:

Petre, trebali su u roku 15 dana od dana donošenja. Probaj zvrcnit pisarnicu suda.

 

A na pitanje što jedno i drugo znaći, znaš i sam odgovor..pozvati će te na novo vještačenje, vjerovatno opet odbit, pa češ se žalit, pa Središnjica ili odbit ili poništit prvostupanjsko pa opet na ponovljeno vještačenje, pa...

 

, petar2013 je napisao:

Pozdrav svima, nakon dugo vremena.

Molio bih ako netko ima slična iskustva da odgovori:
Podnio sam Tužbu Upravnom sudu zbog ocjene preostale radne sposobnosti, gdje sam proglašen potpuno radno sposobnom osobom.
Nako evo 2 i pol godine Upravni sud je održao ročište na koje sam bio pozvan.
Neki dan mi je stiglo od HZMO središnjice NA ZNANJE (koje šalju područnoj službi mog mjesta stanovanja) o presudi Upravnog suda. U tom dokumentu samo stoji da je Upravni sud presudio: Da se poništava Rješenje Središnje službe u Zagrebu te da se poništava Rješenje Područnog ureda, te da Područni ured postupi u skladu sa navedenom presudom.

Ja Presudu Upravnog suda još nisam zaprimio, iako je donešena tjedan dana poslije ročišta, sada je već proteklo 30 dana.
U kojem roku mi šalju tu presudu? HZMO ju je znači već dobio.
Što sad znači na e-Građani gdje stoji za Središnju službu za moj predmet: Arhiv (Ad acta)?
A isto na e-Građani za Područni ured stoji: Primopredaja spisa u rad (kod xxx xxx, samostalni upravni referent)?

Zahvaljujem se na odgovorima (a i možebitnom savjetu).

Petre i ja nakon dugo vremena na Legalisu drago mi je da se kod tebe nešto pokrenulo bitno je da je su riješio pozitivno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav Stubi,

Ma tko to jos zna sto ce biti od togs sto je Upravni presudio.

HZMO je drzava u drzavi. Evo sad mi je ZOSI predao predmet Ministarstvu branitelja na reviziju, e sad sto to znaci nemam pojma jer do sada mi nikada nisu predmet tamo slali nego su me uredno svuda odbijali i to zurno.

Sad su razvukli opet sve i cak promasili rok od 60 dana koji im je zadao Upravni sud te mi odgovorili iz Podrucnog ureda da im je Sredisnjica naredila po tom i tom zakonu da sve rijese u roku 30 dana.

Ovaj put sam poslao na 7 mjesta svu dokumentaciju da se zna kakva se igra igra u mom slucaju gdje je sve kristalno cisto.

Sad ostaje, kad zdravlje dopusti, poslati to isto svim medijima pa mozda netko objavi moj slucaj. Dobro je to sto je "moj" Podrucni ured vjecito po novinama i raznim tuzbama zbog mita, korupcije, zaposljavanja po rodbinskim vezama... pa mozda nekoga zainteresira i moja prica a koja je... ocajna i tragikomedija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Predmet mi je, poslije slanja na reviziju u Ministarstvo branitelja, u Središnjici stavljen Ad Acta?

Nekako je to sve brzo riješeno... znači pušiona i ovaj put. Ili je riješeno žurno zato što sam uputio dopise svima (sa svom dokumentacijom, od početka do kraja), jedino nisam Nadbiskupiji.

Znači, pričekati sada da se netko udostoji u Područnom uredu (naravno poslije 2-3 pritužbe, zamolbe, preklinjanja) poslati Rješenje na moju adresu.

Ionako, poslije ovoga svega, dobio negativno ili pozitivno... odustajem od svega. Jedino dati materijal medijima i za mene osobno stavljam sve Ad Acta. Nemam ja više živaca voziti se na ringlšpilu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , petar2013 je napisao:

Predmet mi je, poslije slanja na reviziju u Ministarstvo branitelja, u Središnjici stavljen Ad Acta?

Nekako je to sve brzo riješeno... znači pušiona i ovaj put. Ili je riješeno žurno zato što sam uputio dopise svima (sa svom dokumentacijom, od početka do kraja), jedino nisam Nadbiskupiji.

Znači, pričekati sada da se netko udostoji u Područnom uredu (naravno poslije 2-3 pritužbe, zamolbe, preklinjanja) poslati Rješenje na moju adresu.

Ionako, poslije ovoga svega, dobio negativno ili pozitivno... odustajem od svega. Jedino dati materijal medijima i za mene osobno stavljam sve Ad Acta. Nemam ja više živaca voziti se na ringlšpilu.

Kako misliš da će Ti mediji pomoći (ako uopće objave nešto) ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , petar2013 je napisao:

Predmet mi je, poslije slanja na reviziju u Ministarstvo branitelja, u Središnjici stavljen Ad Acta?

Nekako je to sve brzo riješeno... znači pušiona i ovaj put.

nisam čitao sve tvoje postove da vidim o čemu se radi..ali evo načelno.......na reviziju min.branitelja ide samo kad ti se priznaje ili povećava dio u svezi rata......što znači da je uvijek bolje da ide ,nego da neide.....odnosno predloženo ti je povoljnije rješenje nego dosad šta si imao.....normalno revizija može prihvatiti ili odbiti....ali još jednom ponavljam ,bolje da je tamo otišlo nego da nije :)

 

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , petar2013 je napisao:

Pa normalno da ne mogu pomoci. Ali bar nek se ova smrad iz podrucnog ureda vuce po novinama (cesti su gosti tamo, uvijek zbog kriminalnih radnji).

Mislim da to medijima nije zanimljivo i da zasigurno, kako i poštovani buda2 piše, nebi o tome napisali niti jednu jedinu riječ...

Imaju oni "važnijih i zanimljivijih" tema, od prava nas Hrvatskih branitelja....

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, petar2013 je napisao:

Biti ce im dobra vijest sa dokumentacijom direktno iz podrucnog ureda... tko, kada, zasto, kako... sve ovjereno njihovim pecatima :-) Poceli se ljudi trgati za radna mjesta, redovi dugacki, pa razocarani poceli "pjevati".

Eh moj Petre,tko ima medije ima sve,nadam se da me razumiješ,ne misliš valda da kod nas postoji neovisno novinarstvo,ne nepostoji jedni su igrači HDZ-a ostali su igrači SDP-a i zato vladaju jedni i drugi koliko vladaju

uređeno: od dalmatino-39
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dalmatino, znam tocno na sto mislis. Neovisno novinarstvo kupis kod nas za kilu janjetine.

Evo jucer zovem onako iz zezancije Sredisnjicu i Podrucni ured da vidim u kojem je stupnju predmet. U Sredisnjici je bio Ad Acta, sad ga ponovno izvukli van, odgovaraju mi da je u Saboru i Vladi :-)

Iz Podrucnog ureda odgovaraju da su od Sredisnjice dobili nalog vec poodavno da predmet rijese po Presudi i da imaju rok 30 dana, te da samo cekaju nekakvo famozno rjesenje iz Ministarstva branitelja i da cu iduci tjedan dobiti od njih Rjesenje :-)

Ne zna ljevica sto radi desnica :-)

Ako vec lazu, bilo bi im dobro da nekako usklade pricu, recimo naprave neku matricu po kojoj ce lagati.

Za deset dana im izlazi i ovaj rok od 30 dana... pa cu vidjeti sto onda bude, tj. da li ce moj predmet slati u UN ili UNESCO.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , petar2013 je napisao:

Dalmatino, znam tocno na sto mislis. Neovisno novinarstvo kupis kod nas za kilu janjetine.

Evo jucer zovem onako iz zezancije Sredisnjicu i Podrucni ured da vidim u kojem je stupnju predmet. U Sredisnjici je bio Ad Acta, sad ga ponovno izvukli van, odgovaraju mi da je u Saboru i Vladi :-)

Iz Podrucnog ureda odgovaraju da su od Sredisnjice dobili nalog vec poodavno da predmet rijese po Presudi i da imaju rok 30 dana, te da samo cekaju nekakvo famozno rjesenje iz Ministarstva branitelja i da cu iduci tjedan dobiti od njih Rjesenje :-)

Ne zna ljevica sto radi desnica :-)

Ako vec lazu, bilo bi im dobro da nekako usklade pricu, recimo naprave neku matricu po kojoj ce lagati.

Za deset dana im izlazi i ovaj rok od 30 dana... pa cu vidjeti sto onda bude, tj. da li ce moj predmet slati u UN ili UNESCO.

Ne znam čemu toliko žzaostatke.ako imaš prihode samo onda čekaš.jednom će rješenje doći.ako će Ti povisiti mirovinu dobit ćeš zaostatke.ja nikad nisam bio nervozan.rješenja sam čekao kakva god bila.više odbijanaca nego pozitive ali dočekao sam.samo bez panike (ako se može,naravno).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam prihode vec 16 godina: 229 kuna mjesecno, zena ne moze dobiti posao isto toliko. Toliko inace traje vrtnja u krug sa mirovinskim.

Prije dok sam mogao raditi i zaradio sam za sebe i obitelj. Jedne lipe od drzave nisam dobio osim onog sitnisa za dionice za 30% HRVI. Ne dobivamo ni poklon  pakete pred izbore.

Vise uopce nisam nervozan u vezi svega... znam da mirovinu moram cekati jos 15 godina, jedino ako i do tada ne promjene zakon. Iako imam sada vec 34 dijagnoze, mene su uzeli na zub i odavno sam se s tim pomirio, kao i dosta prijatelja koji su u jos gorem stanju nego ja.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kod mene je riješeno sve... NAPOKON.
Danas odnio radnu knjižicu i broj tekućeg u područni ured jer zivkaju već 2 dana da im donesem. Žuri im se očito jako jer još nisam ni primio rješenje. Jedinu informaciju koju imam je da sam dobio profesionalnu, a i to je još upitno.
Uglavnom, kad im je istekao rok za izvršenje po nalogu Upravnog suda, poslao sam žalbe, tužbe i molbe na 7 adresa, svi uredno odgovorili da su im poslali dopise i zahtjeve za žurnim rješavanjem mog slučaja uz napomenu da je Upravni sud donio presudu da mogu samo biti vraćen na posao (što je nemoguće) ili da me proglase potpuno radno nesposobnom osobom ili da procjene preostalu radnu sposobnost.

Danas su mi i rekli da će početi isplaćivati trenutno predujam (ili kako se već zove mirovine) jer da čekaju papire o činu i još neke papire, te da će onda početi isplaćivati  normalnu mirovinu.

Tako, slijedom svega: bez žabi, zahtjeva, molbi i tužbi više se ne može napraviti ništa iako je recimo kao kod mene sve kristalno jasno i čisto u svezi bolesti i ozljeda.

Zahvaljujem se od srca, a to iskreno mislim, kolegama ovdje: bovu, dalmatino, Draganec, spitfire, hasko... (oprostite ako sam koga izostavio) na konkretnim savjetima i prije svega moralnoj i ljudskoj podršci.

Čekam još odgovor iz Ministarstva odbrane o 2 godine bolovanja da mi se i to uvede pod neborbeni staž. I naravno čekam da odgovore iz policije o činu.

Kolika će biti mirovina... najvjerovatnije minimalna, jer na mirovinskom po običaju ni sami ne znaju ništa, kao i uvijek.

U principu, još ne znam ništa, samo znam da sam u mirovini...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 51 minuta, petar2013 je napisao:

U principu, još ne znam ništa, samo znam da sam u mirovini...

dok je išlo na reviziju min.branitelja bilo je za očekivat da će koliko.toliko dobro zaavršiti....nema više neizvjesnosti jer oni dobro znaju šta si dobio....ako su rekli profesionalno ,onda je vjerojatno to,osim ako netko nezna čitati rješenje....najbitniji ti je još podatak koliko si dobio u svezi rata,to su ti mogli reči....(a dobio si sigurno dio jer dok traže čin .a on je samo zbog "ratnog" dijela potreban)....

u svakom slučaju  nek naprave predujam jer obračun nekad zna biti brzo,a nekad i ohoho potrajat...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mister-X, hvala na objašnjenju.
Njima na žalost ništa ne mogu vjerovati iz svega ovog što su mi radili. Dovoljno o njima govori činjenica da su "izgubili" papire o ranjavanju.
Pitao sam kakvu sam dobio mirovinu i rekli profesionalnu. Na pitanje u svezi rat-mir sam zaboravio jer su toliko žurili jučer i danas da su me totalno smeli. Samo su ponavljali da moraju što žurnije riješiti situaciju jer im Državno odvjetništvo sjedi za vratom (točno tako izrečeno) u svezi moje kaznene prijave i da im danas izlazi neki rok.
Ma koliko dobio, dobio, jer sam do sad imao samo 229 kn invalidnine i to već ohoho godina od kad sam izašao na vještačenje o ocjeni radne sposobnosti.
Kaže mi kolega da ću dobiti sada i zaostatke od izlaska na vještačenje do danas... tu sam skeptičan. On kaže da je dobio (kod njega se vuklo svega 2 godine do mirovine).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala crny46 na potvrdi toga da ću dobiti zaostatke. I hvala na lijepoj riječi, baš je bila patnja a nažalost što se tiče zdravlja ostaje i dalje.
Kad gledam realno, rađe bi sve mjenjao za zdravlje. Da sam htio mirovinu mogao sam je dobiti davno, bio sam relativno zdrav i nije me to zanimalo iako sam radio na teškim fizičkim poslovima. I onda kad čovjek oboli do kraja kako se kaže, bori se godinama za nešto što ti moralno i zakonski pripada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Spitfire je napisao:

..ma ne sekiraj se, samo neka si ti uspio rješiti..ja ću mušule sutra ionako napravit za ručak, uz njih smijem jednu čašu čistog plavca u tvoje zdravlje..neopisivo mi drago, isto kao da sam i ja sam rješio.. 

Ako nije problem postovani Spitfire nacin pripreme musule. Nikad okusio.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Petre2013 Eto, poslije kise, sunce sija. Obratis pozornost na konacno Rjesenje mirovine, iznos i sam obracun. Administracija im je ... ono. Pisat ce ga mozda vjezbenik i provjera ce se izvrsit prije dostave, ali ipak u tome po mom predmetu u Rjesenju je bilo "zbrda-zdola". Podnio zalbu u zakonskom roku, te zatim Podrucna pa Sredisnja sluzba i nakon 3-4 mj. zaostaci i pravovaljano Rjesenje.

Misljenja sam da ipak to kod tebe nece biti obzirom na sve "drangulije" koje si prosao.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Draganec je napisao:

Ako nije problem postovani Spitfire nacin pripreme musule. Nikad okusio.

Ma zašto bi bio problem.

Kao prvo uputiš se (kao ja jutros) u vel'ki trg. centar gdje ih petkom dobijaju svježe. Prije toga staneš na kofi u kaff gdje radi najljubaznije osoblje na svijetu (pazi, bez toga neće mušule uspjeti :-D). E, kad si to obavio, u centru zemeš par kila dagnji i pravac doma. Očistiš ih  iz vana u hladnoj vodi i gurneš u friž. Bilo bi dobro da ih potopiš u nekoj posudi, pa ako neka ispliva tu bi valjalo bacit jer je moguće da se otovrila i ne bih je baš preporučio za konzumaciju.

E, nakon svega toga, sve je jednostavnije. U veču teču (posudu za kuhanje, lonac ili šerpu) naliješ deci maslinovog ulja (to ti dosta za cca 2 kila dagnji), zagriješ ga i dodaš sitno nasjeckani bijeli luk (3-4 češnja), i pirjaš na špaheru (na štednjaku, šporetu) ništa dugo, čisto da pusti aromu a ne zagori ti. Dodaš dagnje, promješaš, pokopiš i pustiš da se kuha 10 min, u biti dok se ne počnu otvarati. Tad dodaš sitno sjeckani list petrusimula (peršina po naški), deci - deci ipo biloga, koji put promješaš da se sve to prožme i pustiš još par min dok se sve ne otvore. I to je to. :zubo:  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 21 minuta, Draganec je napisao:

Zahvaljujem Spitfire. Raspitat cu se i pogledati. Mislim da cu izgubiti volju. Skupo, a kunica malo. Ipak plavac bi mogo i bez dagnji.

Ma kakvi skupo. Evo mi se rodbina s mora ne može načuditi da su dagnje kod nas u slavoniji jeftinije nego tamo. A umjesto čistog maslinovog može se uzeti i mješavina, ionako je nekima kod nas čisto malko preintezivno. :-)

Što se tiće plavca, svakako, čak ga i dotkori preporučuju čašu dnevno (ipak smo u pdf gdje se koriste roze i plave, pa da ne bi imale čudan učinak :zubo:).

 

Prije 21 minuta, Draganec je napisao:

Malo domace slanine, šaka čvaraka i pola kruha domaceg sa cesnjakom. Domaci uzgoj.??

E da, tko smije..kako bi Škoro rekao, to je slavonska dijeta, masna (kad već ovi drugi imaju mesnu :smijeh2:)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da. Osobe sa povisenim masnocama oprez.

Ali moram naglasit za svog susjeda. Jos malo i 88 ce god. Od kada ga poznajem zaudara po cesnjaku. Kad ide u polje u jednom dzepu krpa slanine, bijele ( za cipele mazat ) u drugom kruh tvrdi da bi mogo cavao zabit i 2 litrena pletenka vina zatvorena baturkom od kukuruze. Kaput i sesir nosi ljeti i zimi od kada ga poznajem i mislim da ima oko 65-70kg. Zdravstveni karton gotovo i nema. Bio kod dr. kad je odsjeko kaziprst kosom pred oko 25 god. 

Tv i politika ga ne zanima..... Kad flaksam travu, dodje ponekad i kaze bolje da uzmem kosu i rucno pokosim vocnjak. Da smo previse razmazeni itd.

Udaljio se od teme...Eto recepta kako za koga.

LP 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Draganec je napisao:

Petre2013 Eto, poslije kise, sunce sija. Obratis pozornost na konacno Rjesenje mirovine, iznos i sam obracun. Administracija im je ... ono. Pisat ce ga mozda vjezbenik i provjera ce se izvrsit prije dostave, ali ipak u tome po mom predmetu u Rjesenju je bilo "zbrda-zdola". Podnio zalbu u zakonskom roku, te zatim Podrucna pa Sredisnja sluzba i nakon 3-4 mj. zaostaci i pravovaljano Rjesenje.

Misljenja sam da ipak to kod tebe nece biti obzirom na sve "drangulije" koje si prosao.

 

Hvala Draganec od srca na dobrom upozorenju. Potpuno si u pravu, na žalost za sve nas, jer većinom namjerno rade "slučajne" greške kod ama baš svega. Posebna im je uživancija omalovažavati branitelje ( da ne upotrijebim bezobraznu riječ).
Obratiti ću dobro pozornost na sve. Nije mi toliko do 50-60 kn više ili manje, nego poslije svih ovih godina stalo mi je do pravde a možda, što sam davno i rekao, pomogne i nekom drugom branitelju. Moj područni ured je najpoznatiji u Hrvatskoj po prevarama i muljažama, što sam i dokazao na Upravnom sudu.
Biti ću i dalje aktivan ovdje na forumu, otvoren za pomoći svakome u pisanju žalbi i ostalog, jer za ovoliko godina križnog puta sve sam sam pisao tako da sam se dobro podučio kako ide sistem "prevari sa lijepim riječima".
Čekam sada da vidim što će iz MUP-a riješiti za čin, te još neke stvari iz MORH-a glede bolovanja od 2 godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Spitfire je napisao:

Ma zašto bi bio problem.

Kao prvo uputiš se (kao ja jutros) u vel'ki trg. centar gdje ih petkom dobijaju svježe. Prije toga staneš na kofi u kaff gdje radi najljubaznije osoblje na svijetu (pazi, bez toga neće mušule uspjeti :-D). E, kad si to obavio, u centru zemeš par kila dagnji i pravac doma. Očistiš ih  iz vana u hladnoj vodi i gurneš u friž. Bilo bi dobro da ih potopiš u nekoj posudi, pa ako neka ispliva tu bi valjalo bacit jer je moguće da se otovrila i ne bih je baš preporučio za konzumaciju.

E, nakon svega toga, sve je jednostavnije. U veču teču (posudu za kuhanje, lonac ili šerpu) naliješ deci maslinovog ulja (to ti dosta za cca 2 kila dagnji), zagriješ ga i dodaš sitno nasjeckani bijeli luk (3-4 češnja), i pirjaš na špaheru (na štednjaku, šporetu) ništa dugo, čisto da pusti aromu a ne zagori ti. Dodaš dagnje, promješaš, pokopiš i pustiš da se kuha 10 min, u biti dok se ne počnu otvarati. Tad dodaš sitno sjeckani list petrusimula (peršina po naški), deci - deci ipo biloga, koji put promješaš da se sve to prožme i pustiš još par min dok se sve ne otvore. I to je to. :zubo:  

Šta je to postao kulinarski show ? ????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , petar2013 je napisao:

Spitfire, svaka čast što si temu okrenuo na vedriji tok. Za mene je sad ljepše čitati o hrani kako se priprema nego pisati tužne priče.

Petre2013 javi kad dobijes zvanje. Bas me zanima koji ce Pravilnik, Uredbu ili vec, primjeniti i iz kojee god. Navodno bi prema novom ZOPHBDR-a za policiju sadasnji ministar Bozinovic trebao donijeti novi Pravilnik, Uredbu 60 dana od dana donosenja, stupanja u NN. Negdje u veljaci, pocetkom po mome.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam od Područnog ureda dobio Rješenje o predujmu mirovine, umirovljen sam profesionalno po članku 15 ZOPHBDR.
Dobro ili loše?
U Rješenju stoji da je prošlo reviziju u Ministarstvu branitelja i da sam dobio omjer 30:70.
Sada Područni ured čeka od MUP-a dokument o činu.
Obračunato je za svaku godinu za predujam, zadnji obračun je 1870 kn.
U staž mi nije uvedeno 2 godine bolovanja u HV-u (pošteda).
Sve što imam staža to je iz rata.

Po vašem, da li se naknadno (dok dobijem dokumente iz ministarstva odbrane) mogu uvesti ove 2 godine na poštedi u staž ili to ide automatizmom?
Imam pravo žalbe u roku 15 dana. Po mome, ne vidim neki poseban razlog žaljenja, iako mi je ovaj omjer rat-mir neshvatljiv, pošto su mi skoro sve bolesti i ozljede iz rata, a ove poslije također posljedica rata.

Vaša mišljenja uvažavam. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, petar2013 je napisao:

Danas sam od Područnog ureda dobio Rješenje o predujmu mirovine, umirovljen sam profesionalno po članku 15 ZOPHBDR.
Dobro ili loše?
U Rješenju stoji da je prošlo reviziju u Ministarstvu branitelja i da sam dobio omjer 30:70.
Sada Područni ured čeka od MUP-a dokument o činu.
Obračunato je za svaku godinu za predujam, zadnji obračun je 1870 kn.
U staž mi nije uvedeno 2 godine bolovanja u HV-u (pošteda).
Sve što imam staža to je iz rata.

Po vašem, da li se naknadno (dok dobijem dokumente iz ministarstva odbrane) mogu uvesti ove 2 godine na poštedi u staž ili to ide automatizmom?
Imam pravo žalbe u roku 15 dana. Po mome, ne vidim neki poseban razlog žaljenja, iako mi je ovaj omjer rat-mir neshvatljiv, pošto su mi skoro sve bolesti i ozljede iz rata, a ove poslije također posljedica rata.

Vaša mišljenja uvažavam. Hvala.

Svi imaju bolesti od posljedica DR.mogao si dobiti i 20 - 80 .to je do vještaka.odradi bolničko (ako imaš ptsp ) i obnova postupka (povečanje omjera i eventualno opća).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
, Draganec je napisao:

Petre2013 javi kad dobijes zvanje. Bas me zanima koji ce Pravilnik, Uredbu ili vec, primjeniti i iz kojee god. Navodno bi prema novom ZOPHBDR-a za policiju sadasnji ministar Bozinovic trebao donijeti novi Pravilnik, Uredbu 60 dana od dana donosenja, stupanja u NN. Negdje u veljaci, pocetkom po mome.

Draganec, nakon što moj predmet i dalje stoji na mrtvoj točci više od 2 mjeseca, poslao sam zahtjev područnom uredu da znam na čemu sam, i dobio odgovor:
- Od MUP-a su dobili Potvrdu o mom zvanju: policijsko zvanje policajac
 (Znači ništa od dva čina gore, što su svi dobili, a ja ne iako sam 30% HRVI trajno. Par kolega je dobilo čak 3 čina gore sa 20% invalidnosti a jedan čak nije invalid HRVI)

Molio bih pomoć od Profa, Bude, Spitfirea, Drota i ostalih upućenih u problematiku: Da li se mogu kome žaliti, zamoliti ili sl.?
Mislim da se radi o tome da područni ured nije MUP-u ni predočio papire da sam HRVI 30% trajno, ili su opet neke igre u svezi mog predmeta.

Zahvaljujem vam se na pomoći.

P.S. Trenutno, nakon par dana od kada sam predao zahtjev za uvid u predmet u područni ured Središnica je stavila predmet Ad Acta, po tko zna koji put. To sve govori u prilog tome da se odugovlači i mulja i dalje i da se i dalje ne poštuju zakoni Republike Hrvatske.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Novi sam ovdje i sve pozdravljam i tako čitam Petra i drago mi je sto je pravda pobjedila a i ja imam pitanje ako mi ko moze odgovoriti¸¸¸40 posto vojni dio i 30 posto rvi na ptsp.moj slučaj sa upravnim sudom je bio jako čudan poslije odbijenice od komisije odmah sam poslao na upravni sud i u roku 30 dana dobijem poziv za Osijek i jos sam pravnicu imao ali to je posebna priča  samo ukratko moj slučaj je trajao 10 minuta naravno odbijenica uz obrazlozenje da nema pogorsanja ptsp a kronični hepatitis c nije u progresiji iako je na svakom nalazu bilo jetra 3 puta povisena i sta ču gotovo je iako gubim snagu i 2015 me zovu na pregled jer im je nesto bilo sumnjivo i da ciroza jetre a hepatitis sam na svoje insistiranje trazio i 2004 kronični c e sad sam ja predao ima 8 mjeseci u mirovinsko i sa pozurnicom od hvidre a gospoda na moje pitanje koliko bi trebao čekati ona se vadi nema doktora pa ovo pa ono pa jedno godina mozda malo vise i sad i ja razmisljam na Strasburg zalbu zbog odbijenice upravno suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija