Jump to content

Novi J.d.o.o. - Internet dijelatnosti- pomoć


cikatuna

Preporučene objave

Pozdrav ekipa,

naime kao što naslov teme kaže htio bih otvoriti j.d.o.o. sam kao jedinstveni direktor.

Malo sam se raspitivao u realnom životu među prijateljima no zbog njihove nestručnosti oko poslovanja sa internet prodajom nisam baš dobivao konkretne odgovore pa mi je jedini način da dođem do informacija na internetu. Naime htio bih otvoriti svoj web shop zajedno sa news portalom odnosno vijestima , ujedno bi uz sve to otvorio i balkanski dio stranice na kojoj će mladi ljudi moći jednostavno prodavati svoje znanje , tipa izrada graficikih logo stvari, izrada raznih legalnih papira, izrada web stranica itd, na istoj stranici bi ljudi koji trebaju te usluge se mogli registiriati i kupiti od tog doticnog programera njegovu uslugu. stranica bi bila pravi escrow system, odnosno posrednik uz neku minimalnu proviziju koju bi kupac placao - tipa 10 kuna na iznos od 1000 kuna.

Naime zanima me i mogu li ja firmu registrirati na svoj stan u mom slučaju tatin stan te kakve su regulative tu , što bih od nameta morao plaćati te koliko kvadrata bih morao minimalno "iznajmiti" od tate kako bi bilo moguće otvaranje firme.

Naime svi smo mi čuli za internet valutu bitcoin. Jedan dio firme bih se bavio sa prodajom i kupnjom istog, naime stranica bi radila tako što bi vi došli kupiti bitcoin , ja bih ga došao prodati na istu stranicu i firma bi uzimala 15% od obojice, tj osoba A bi kupila 1 bitcoin, osoba B bi htjela prodati 1 bitcoin, mi smo tu kako bi osigurali da nijedna strana neće biti prevarena i od oboje bi uzeli 15% . Sad mene zanima koje bi minimalne uvjete morao imati kako bi mogao dignuti u život jednu takvu firmu koja će imati više djelatnosti za obavljanje koje sam naveo gore.

U fazi sam i učenja android programiranja , pa planiram ukoliko to savladam kako spada, programirati razne android igrice te i na njima napraviti razne shopove i naplacivati neke stvari u igrici . pa me zanima mogu li to učiniti sa već postojećom firmom gore navedenom (ukoliko ikad bude postojeća)

Uz sve to otvorio bih i jedan forum vezan za bitcoine na kojem bi također uzimao neki x dio novca za bolja unaprijedenja korisnika na samom forumu.

U ovoj temi me najviše zanima koji su uvjeti da bih mogao otvoriti jednu takvu it firmu, može li firma biti sa sjedistem u mom stanu , jer nazalost nemam nikakav drugi prostor u koji bi mogao staviti firmu,ali firma će svakako biti bazirana na online poslovanja pa nam fizicki objekt i nije toliko važan.

kakve su regulative sa bitcoinom, kako ga prikazivati u knjigama? moram li plaćati pdv po pojedinačnim transakcijama ili pdv mogu platiti kada isplatim sve bitcoine zaradite od firme na firmin račun i onda to prikazat kao + zaradu ili moram svakom korisniku koji dođe i razmjeni coine nebitno proda ili kupi s nekim ja izdati račun ili ja nisam dužan izdati račun jer sam samo posrednik u toj prodaji ?

Mora li firma kupovati bitcoin koji misli prodavati od legalne druge firme ili se to može učiniti od obične fizičke osobe?

moram li plaćati pdv za svaki kupljen bitcoin ili to još nije potrebno, vrlo mi je bitno jer ako kupim 1 bitcoin po 4800$ i platim na njega 25% pdva , tko će ga kupiti od mene za 25% veću cijenu od 4800$ ,a ja sam već imao gubitke što sam ga uopće kupio?

Moram li izdavati račune svake sekunde nakon prodaje bitcoina sa slanjem na mail ili se to može na neki drugi način obaviti?

Mogu li ja kao direktor ukoliko radim u nekoj drugoj firmi koja plaća doprinose za mene isplatit sebi minimalnu plaću od 5000 hrk i ukoliko firma loše posluje vratiti te novce nazad u firmu kako bi maknio mogućnosti u zaduživanju firme ? (dug je zao drug)

Mogu li ja kao direktor voditi sam svoje knjige ukoliko to naučim bez obzira što nemam ekonomsku školu ?

Unaprijed vam hvala svima koji budu odvojili vremena .

Vec postoji jedna takva firma za razmjenu bitcoina. http://electrocoin.hr/ - oni su sve to prošli što mene tek čeka...

Moje zvanje je Elektrotehničar.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Takvo tj. slično mišljenje se može naći na stranici PU (da je bitcoin za potrebe oporezivanja prenosiv instrument i oslobođen PDVa). No ono spominje da postoji i upit EU sudu (predmet C-264/14) i da su moguće promjene u poreznom tretmanu.

Odgovor na upit kaže da se kod razmjene za novac:
1) bitcoin tretira kao usluga, i
2) ne podliježe oslobođenju od PDVa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , bobo3 je napisao:

Krivo sam preveo '2)' da ne podliježe oslobođenju od PDVa, treba brisati 'ne'

"... are transactions exempt from VAT,"

Koliko sam skuzio ispravi me ako grijesim ,ukoliko zelim nekom dati novac a kupiti od njega bitcoin plaćam pdv drzavi u tome, ili ga moram plaćati i ako dopustim tebi da prodas svog nekom drugom covjeku a ja samo posredujem za neku recimo 5 % proviziju ili i tu moram plaćati pdv bez obzira što osobno ne dajem firmine novce nego samo spajam 2 strane. razumljivo mi je ako kupujem od nekog ili mu prodajem da plaćam pdv , pa se to onda uračuna odma u cijenu btc pri pretvorbi...

 

ukoliko netko zna odgovor na ostala pitanja od gore bio bih vam jako zahvalan na vašem vremenu, hvala uanprijed.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ugovor o zakupu poslovnog prostora za sjedište firme sklapate s ocem kao zakupodavcem ako je on i vlasnik stana, on ga nosi u poreznu upravu i plaća porez na zakup (na zakupninu visine 1.000,00 kn mjesečni porez je 105,00 kn), jer je to njegov prihod (jasno, možete odrediti i manju zakupninu).

Ako niste zaposleni nigdje drugdje, morate i sami zasnovati radni odnos u j.d.o.o.-u te plaćati poreze i doprinose. Možete se prijaviti na nepuno radno vrijeme pa plaćati manje.

Savjetujem Vam da se posavjetujete ili da angažirate knjigovođu (trošak knjigovođe za početnike je od 500,00-1.000,00 kn, po mojim nekim saznanjima, ovisno o broju ulaznih i izlaznih faktura koje bi imali), on će Vam točno moći reći koji Vam je mjesečni trošak prema njemu, prema državi i prema dobavljačima.

 I to je to: zakup, knjigovođa i doprinosi, do max. 3.000,00 kn mjesečnog troška, ako ne budete plaćali režije. Osim toga, morate računati da imate trošak online licenci, najma servera, web-hostinga i svega drugog što Vam treba za poslovanje.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Ugovor o zakupu poslovnog prostora za sjedište firme sklapate s ocem kao zakupodavcem ako je on i vlasnik stana...

Ruby, da se nadovezem na temu.

Kazete ugovor o zakupu poslovog prostora za sjediste firme, a radi se o iskljucivo stambenome prostoru(ili jednoj sobi iz druge teme slicnog upita na koju ste odgovorili)!? - 

Stoga mi nije jasno, kako stambeni prostor moze biti iznajmljen kao poslovni prostor? (Misljenja sam ako je poslovni prostor, da onda mora imati i MTU?!?)

- Hvala vam na pojašnjenju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
, virtalni je napisao:

Ruby, da se nadovezem na temu.

Kazete ugovor o zakupu poslovog prostora za sjediste firme, a radi se o iskljucivo stambenome prostoru(ili jednoj sobi iz druge teme slicnog upita na koju ste odgovorili)!? - 

Stoga mi nije jasno, kako stambeni prostor moze biti iznajmljen kao poslovni prostor? (Misljenja sam ako je poslovni prostor, da onda mora imati i MTU?!?)

- Hvala vam na pojašnjenju

Po Zakonu o zakupu i kupoprodaji poslovnog prostora, poslovnom prostorijom se smatra (i) jedna ili više prostorija u poslovnoj ili stambenoj zgradi, namijenjena obavljanju poslovne djelatnosti, koja u pravilu ima zaseban ulaz i čini samostalnu uporabnu cjelinu. Slažem se da postoji dilema: jasno je da je, primjerice, kafić u prizemlju stambene zgrade, koji ima poseban ulaz i čini samostalnu uporabnu cjelinu, poslovni prostor. No ako se za neku tihu djelatnost koristi cijeli stan, je li i on poslovni prostor? Ja mislim da jest, pa čak i ako se u stanu jedna prostorija koristi za poslovnu djelatnost, mislim da bi se trebala kvalificirati kao poslovni prostor.

Možda postoji drugačija praksa, ali ja ovako tumačim čl.2. Zakona o zakupu i kupoprodaji poslovnih prostora

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, cikatuna je napisao:

Naime svi smo mi čuli za internet valutu bitcoin. Jedan dio firme bih se bavio sa prodajom i kupnjom istog, naime stranica bi radila tako što bi vi došli kupiti bitcoin , ja bih ga došao prodati na istu stranicu i firma bi uzimala 15% od obojice, tj osoba A bi kupila 1 bitcoin, osoba B bi htjela prodati 1 bitcoin, mi smo tu kako bi osigurali da nijedna strana neće biti prevarena i od oboje bi uzeli 15% .

 

:smijeh::smijeh::smijeh:

Što neću sve pročitati....

Sinko, Bitcoin ili druge kriptovalute se kupuju na ovakvim mjestima:

https://en.bitcoin.it/wiki/Transaction_fees

A provizija za obične namjernike je od 0,5-1%.

https://en.swissquote.com/online-trading/markets-and-products/products/bitcoin-trading

Inače je sad već pala i na 0,25.

A pravi 'igrači' poput mog nećaka trže za proviziju od mislim 0,05% ili i manje. On čak ima i Bitcoin kreditnu karticu preko Singapura. A napravio je program koji za njega automatski trži Bitcoin i Ethereum kriptovalute , tako da na obavi po nekoliko stotina transakcija manjih iznosa u danu i zarađuje dok spava. Takvi će zaraditi, a pametnjakovići koji se u to upuštaju da pojma nemaju će samo popušiti. On inače ima tvrtku od preko 40 ljudi koji rade programiranje za tvrtke u USA, Kanadi, posvuda...

A ti bi ljudima ponudio transakcije iz (obostranu!) proviziju od 15%.

Đizskrajst...

 

, cikatuna je napisao:

..Uz sve to otvorio bih i jedan forum vezan za bitcoine na kojem bi također uzimao neki x dio novca za bolja unaprijedenja korisnika na samom forumu.

...kakve su regulative sa bitcoinom, kako ga prikazivati u knjigama?

Vec postoji jedna takva firma za razmjenu bitcoina. http://electrocoin.hr/ - oni su sve to prošli što mene tek čeka...

Moje zvanje je Elektrotehničar.

Prvo nešto nauči o kriptovalutama:

https://mybroadband.co.za/news/cryptocurrency/231555-buying-bitcoin-for-dummies.html

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija