Jump to content

imovina nije prikazana u ostavinskoj oporuci


mirjana007

Preporučene objave

Pozdrav

Moja mama ima dvije sestre , jedna je u Zagrebu, jedna je živjela u Beogradu.Ove godine sestra iz Beograda je preminula, nije imala djece , ni muža, te se imovina koju je imala bi trebala dijeliti napola mojoj mami i mojoj teti iz Zagreba. Sestra iz Zagreba je davnih 80 ih mjenjala svoj stan i stan od bake / njihove mame/ za jedan veći stan. Pošto se baki nije svidjela zamjena te život u jednoj sobi, otišla je kod tete u Beograd te do smrti 2003g živjela kod nje gdje i zakopana.Moja teta iz Beograda je jako ispaštala jer je baka bila težak karakter , tako da kad je baka umrla posve je obolila . Godinama je spavala kod susjeda i na klupama radnog mjesta da bi baka imala mjesta u njenoj garsonjeri.Na bakinoj ostavinskoj raspravi je podjeljena samo zemlja koju je baka imala na sebi , a bakin stan nije prikazan jer je glasio na tetu , u biti nije postojao u imovini.Baka je imala i grob u Zagrebu koji je moja mama dala svoj dio teti iz Zagreba kad joj je umro muž da ga ima gdje zakopati, to je bilo iza 90-ih. Sad je bila ostavinska rasprava od preminule tete iz Beograda , te je teta iz Zagreba  potvrdila da želi svoju polovicu . Moja mama smatra da nije pošteno da dobije doslovno pola, jer je izuzeta iz stana i iz groba gdje je i ona kao sestra imala udio. Neznam dali će sud dodjeljivati sredstva  nakon prodaje tetkine garsonjere, ili će moja biti biti dužna isplatiti tetki njen dio po ostavini, pošto je moja mama i zakopala tetku i vodi sve oko toga sama.Molim savjet kako to riješiti. Havala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, mirjana007 je napisao:

Neznam dali će sud dodjeljivati sredstva  nakon prodaje tetkine garsonjere

u ostavinskom postupku sud neće ništa prodavati.

Nakon što se okonča ostavinski postupak,po pitanju konkretne  imovine nastaje suvlasništvo koje se može podijeliti mirnim ili sudskim putem,ovisno o mogućnosti dogovora među suvlasnicima.

 

, mirjana007 je napisao:

te se imovina koju je imala bi trebala dijeliti napola mojoj mami i mojoj teti iz Zagreba

upravo tako,nasljeđuju u jednakim dijelovima 1/2

 

, mirjana007 je napisao:

Moja mama smatra da nije pošteno da dobije doslovno pola, jer je izuzeta iz stana i iz groba gdje je i ona kao sestra imala udio

Nažalost ovdje poštenje neće biti od koristi,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija