Jump to content

Naknada štete/prometna nesreća


Boys1312

Preporučene objave

Lijep pozdrav ekipa :) Zanima me jedna informacija. Imao sam prometnu nesrecu 2014 godine,mladic mi je oduzeo prednost i zabio sam se u njega. Naravno on je bio kriv,te sam od njegovog osiguranja dobio odstetu za materijalnu stetu i dusevnu bol. I podnjeo sam privatnu tuzbu,al tu sad nastaje problem. Odvjetnik je rekao da mogu cekat najdulje 2 godine,al kako je sad vec proslo i 3 godine,zanimam me koliko to jos moze trajati? I dali me odvjetnik laze? Dali je moguce nakon 3 godine da uzmem svoje papire od njega i odem kod nekog drugog odvjetnika? Unaprijed hvala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Boys1312 je napisao:

Odvjetnik je rekao da mogu cekat najdulje 2 godine,al kako je sad vec proslo i 3 godine,zanimam me koliko to jos moze trajati?

saznajte poslovni broj predmeta i provjerite na pisarnici suda što se događa sa predmetom.

 

prije 8 sati , Boys1312 je napisao:

od njegovog osiguranja dobio odstetu za materijalnu stetu i dusevnu bol. I podnjeo sam privatnu tuzbu

a tužbom tražite,što

 

prije 8 sati , Boys1312 je napisao:

Dali je moguce nakon 3 godine da uzmem svoje papire od njega i odem kod nekog drugog odvjetnika?

da,uz prethodno otkazivanje punomoći,o čijem otkazu podneskom sa pozivom na poslovni broj obavještavate i sud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, Boys1312 je napisao:

Sad ga privatno tužim,za nanešenu duševnu bol,i odštetu naravno. Hvala Vam na odgovoru,potrudit ću se jos u ponedjeljak da odem do odvjetnika pa do suda provjeriti šta se dešava s tim.

Poštovani, moja mala sugestija ako može, kod odabira odvjetnika pripazite da je ipak stručniji za takvu vrstu problematike, naplatu nematrerijalne štete,  temeljem duševnih (emocionalnih) boli, jer ima pojedinih odvjetnika koje imaju liječnike koji mu, okvirno, izračunaju i procijene vrijednost nematerijalne štete...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odvjetnik jer prvo trazio od osiguranja odštetu,što sam i dobio,te je naveo da podnesem privatnu tužbu prema osobi koja je neseću i skrivila, radi "dvostruke naplate". A s obzirom da nevjerujem današnjim odvjetnicima,ne bi me čudilo da je sud već i bio (jer opet ponavljam,rekao je najduže dvije godine,a sad je već prošlo i tri) i da je novac sebi spremio u đep. Inače jedan je od najboljih odvjetnika za kriminal,ubojstva i mračnu stranu ljudskosti,pa se niti ne bavi prometnim problemima jer mu je tu manja lova,al inače smo kao "dobri" pa mi je izašao u susret i uzeo i taj moj slučaj. Al kako mi se čini,bit će red mjenjat odvjetnika :) Puno Vam hvala jer se trudite odgovoriti na sva moja pitanja :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li ste Vi bili zadovoljni svotom naplaćenom od osiguravajućeg društva?

Opetovano Vam savjetujem, naravno ako smijem, nemojte gledati imenično odvjetnika, već njegove uspjehe i sposobnosti u naplati nematerijalne štete, jer je to dosta specifičan problem, tj. postupak...

Sretno Vam i sa izborom odvjetnika, a i sa uspjehom u naplati štete..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da se nadovežem jer imam sličan ako ne i isti slučaj. Imao sam prometnu i meni je odvjetnik rekao da cemo tražit od osiguranja odštetu jer kao nema smisla dvostruka naplata iako bi dobio i od vozaca koji ju je skrivio al da bi sudski troškovi bili veći od odštete. S obzirom da danas nisu visoke odštete kao nekad, a kod mene bila trzajnu ozljeda morao nosit ovratnik. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Čovjek2 je napisao:

jer kao nema smisla dvostruka naplata 

Ne da nema smisla,već bi se radilo o dva puta stečenom po istom osnovu

 

prije 1 sat , Čovjek2 je napisao:

al da bi sudski troškovi bili veći od odštete

ako je zahtjev osnovan treba istaknuti da troškovi parničenja padaju na stranku koja nije uspjela u sporu,tako da nevidim zašto bi odvjetnik odustao od parnice neovisno o visini troškova ako smatra da je tužbeni zahtjev osnovan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Boys1312 je napisao:

Imao sam potres mozga,probijenu nogu na dvije strane i odrezao mi je prst sa ruke,to su moje ozlijede. A ne znam,vidjet cemo svakako u ponedjeljak. :)

Uh....to su zaista teške povrede, naravno i trajne posljedice, tako da, ako niste zadovoljni svotom isplaćenom za te povrede od strane osiguravajućeg društva, ipak bi se moglo ići privatnom tužbom protiv vozača, no to ovisi o Vama i Vašoj odluci, naravno i o odluci odvjetnika kojeg budete ili jeste angažirali....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Kako se naplaćuju sporedni troškovi prouzročeni štetom na automobilu? Da li se i to može kako podvesti pod nastalu štetu koju će namiriti osiguranje. Konkretno, u postupku naknade štete na automobilu, koju bi naknadilo osiguravajuće društvo štetnika, kako od njih zahtijevati da plate i troškove zbog nemogućnosti korištenja vozila, vrijeme utrošeno za procjenu štete (vozilo se mora voziti na procjenu i ići po njega i sl.).

Dakle, je li osiguranje dućno naknaditi samo "goli" iznos štete ili i takve sporedne troškove koji neminovno nastaju? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, Andrija Katalenić je napisao:

Kako se naplaćuju sporedni troškovi prouzročeni štetom na automobilu? Da li se i to može kako podvesti pod nastalu štetu koju će namiriti osiguranje. Konkretno, u postupku naknade štete na automobilu, koju bi naknadilo osiguravajuće društvo štetnika, kako od njih zahtijevati da plate i troškove zbog nemogućnosti korištenja vozila, vrijeme utrošeno za procjenu štete (vozilo se mora voziti na procjenu i ići po njega i sl.).

Dakle, je li osiguranje dućno naknaditi samo "goli" iznos štete ili i takve sporedne troškove koji neminovno nastaju? 

Ako je vlasnik fizicka osoba, zaboravite.

Ako je vlasnik pravna osoba te se vozilo koristi za obavljanje djelatnosti, ili obrtnik - moglo bi se "nesto" dobiti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nedavno sam razgovarala s jednim posrednikom u naplati međunarodnih šteta (dakle, u mirnim postupcima koji prethode sudskima), on kaže da su te naknade za nemogućnost korištenja vlastitog vozila i omogućavanje korištenja zamjenskog vozila u nekim drugim zemljama (Austrija, Njemačka) uobičajene i isplaćuju se u mirnom postupku (dakle, osiguravajuća društva ne osporavaju tu štetu), dok kod nas, koliko znam, to nije slučaj i nije česta praksa da osiguranici uopće traže naknadu te štete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija