Jump to content

Prigovor protiv kaznenog naloga


Fenix1965

Preporučene objave

P..P po službenoj dužnoosti poidigla porijavu zbog napada bliske osobe na mene, gdjhe su u mene utvrđene ozljede nastale udaranjem od strane njega..oko oka, glava, istegnuće vratnog mišića od udarca nogom, masnice po bedrima..

Tuženik potom podigne Tužbu kao da je bilo obrnuto, a ima udareačke ozljede..na šaci i potkoljenici

A "stručno" mišljenje dao i vještak

I na prijedlog DO-a sud osudi obojicu po istoj osnovi..tko je tu lud, a sve vidljivo i jasno laiku?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čudno da su u takvom kaznenom djelu uopće išli na nalog, a ne u sudski postupak...

Na žalost, nemam ti nekog iskustva, ali prati formu (otprilike, to nije tako propisano, ali je preglednije ako se tako napiše), pa ćeš vidjeti. Koliko vidim u ZKP-u, nalog s prigovorom ide na vijeće bez obzira na sadržaj prigovora.

S obzirom na to što opisuješ, mislim da bi ipak bilo bolje da uzmeš odvjetnika... Kazneni postupak nije mala stvar, niti je jednostavan...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , drot13 je napisao:

Čudno da su u takvom kaznenom djelu uopće išli na nalog, a ne u sudski postupak...

S obzirom na to što opisuješ, mislim da bi ipak bilo bolje da uzmeš odvjetnika... Kazneni postupak nije mala stvar, niti je jednostavan...

Upravo kako kaže poštovani drot, KD nije mala stvar i baš nije svejedno što i kako napišete u prigovoru, zbog toga, kako Vam je predloženo,  najbolje bi bilo da uzmete odvjetnika, stručnjaka za Kazneno pravo......, no ako ipak odlučite sami pisati prigovor, napišite da isti podnosite radi pogrešno i nepotpuno utvrđenog činjeničnog stanja, te napištite što smatrate da je u istražnom postupku, koji je prethodio kaznenom nalogu, pogrešno i nepotpuno utvrđeno (koje činjenice), predložite relevantne dokaze, te predložite stavljanje van snage kazneni nalog i pokretanje redovnog sudskog postupka u kojem ćete dokazivati svoju nevinost i obrazlagati dokaze koje ste dostavili, a koji Vam idu u prilog, tj. osporavaju Vašu krivnju i kazneni nalog...

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
, Fenix1965 je napisao:

P..P po službenoj dužnoosti poidigla porijavu zbog napada bliske osobe na mene, gdjhe su u mene utvrđene ozljede nastale udaranjem od strane njega..oko oka, glava, istegnuće vratnog mišića od udarca nogom, masnice po bedrima..

Tuženik potom podigne Tužbu kao da je bilo obrnuto, a ima udareačke ozljede..na šaci i potkoljenici

A "stručno" mišljenje dao i vještak

I na prijedlog DO-a sud osudi obojicu po istoj osnovi..tko je tu lud, a sve vidljivo i jasno laiku?!

Jesam li vas dobro shvatio - prvo je osoba A osuđena prekršajno, a nakon toga vi kazneno (izdan nalog)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pokrenut postupak po sl. dužnosti protiv njega (kazneni) od strane nadležne P.P. nakon očevida, intervjua i medicinske obrade.. on potom uložio Tužbu po istome kao da je bilo obrnuto, i da, dobio kaz. nalog na koji sam, sad već, uložio Prigovor.

Btw, bez obzira na nepobitne činjenice iz kojih je vidljivo SVE, DO daje prijedlog sudu za osuditi obojicu što je sud i prihvatio?!..bilo je dovoljno samo da i on uloži Tužbu (bez osnova) na temelju SAMO UDARAČKIH ozljeda šake i potkoljenice, i da i ja kao žrtva također budem osuđen kao i on?!?!?!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, obojici je izdan kazneni nalog za tjelesne ozljede? Vrlo neuobičajeno, osim ako se radilo o dogovorenom sukobu (da vidimo tko je jači).

Moja sugestija je da se svakako piše prigovor, pa neka se na sudu odredi tko je bio napadač, a tko žrtva, iako imajte na umu da i žrtva u svojoj obrani može pretjerati i ući u domenu prekoračenja nužne obrane, što je također kažnjivo (ali nema šanse da je to DORH otkrio bez vještačenja i potpunog razjašnjenja situacije). Oni su obojici "lupili" nalog, pa ako prođe - prođe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija