Jump to content

problem oko sahta i ograde na medji


Draconis

Preporučene objave

Problem je taj sto sam prije mijesec dana otkrio saht na mojem zemljistu kojeg  je napravio komsija bez naseg znanja i suglasnosti,tijekom kopanja(zemlje za povrce)naletio sam na kameni poklopac kad sam sve otkopo nasao sam taj saht.

Saht je udaljen nekih 20cm od medje i komsija je spojen na njega ponavljam nismo ni znali da je tamo.

Komsija tvrdi da je on imao to napravit,vjerovatno ga je napravio davno kad smo bili na putu.

Kad smo sve izmerili shvatili smo i da je ograda isto na nasoj zemlji 20cm sagradio ju je prije 3 godine i zatrazio sam da je makne na svoju stranu(odbio je to napravit)i to je bez nase suglasnosti napravio.

Saht sam ostavio otvoren a komsija zahtijeva da ga vratim kako je bio (da vratim poklopac i zemlju)ja sam to odbio

Sto da radim i koja su moja prava?

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Draconis je napisao:

za sada jos nista ,da li se isplati ga tuzit jer nisam siguran koliko to kosta sve skupa

Jedino što vam mogu savjetovati da nepoduzimate radnje koje bi vam mogle škoditi,odnosno nemojte samovoljno uništiti postojeći šaht,uprkos činjenici da se isti nalazi na vašoj k.č.,što će reči,tužba ili sporazum.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Draconis je napisao:

Problem je taj sto sam prije mijesec dana otkrio saht na mojem zemljistu kojeg  je napravio komsija bez naseg znanja i suglasnosti,tijekom kopanja(zemlje za povrce)naletio sam na kameni poklopac kad sam sve otkopo nasao sam taj saht.

Saht je udaljen nekih 20cm od medje i komsija je spojen na njega ponavljam nismo ni znali da je tamo.

Kakav je to točno šaht?Je li to kanalizacijski šaht? Koje su mu dimenzije? Ima li iz šahta kakav odvod sa vaše zemlje, kuda vode cijevi?

 

, Draconis je napisao:

Kad smo sve izmerili shvatili smo i da je ograda isto na nasoj zemlji 20cm sagradio ju je prije 3 godine i zatrazio sam da je makne na svoju stranu(odbio je to napravit)i to je bez nase suglasnosti napravio.

Saht sam ostavio otvoren a komsija zahtijeva da ga vratim kako je bio (da vratim poklopac i zemlju)ja sam to odbio

Sto da radim i koja su moja prava?

Pokušajte biti konstruktivni u pregovorima.

Realno, ako vi tako dugo niste primjetili da je šaht tu, taj šaht vam i ne smeta. 

Pokušajte sa susjedom dogovoriti da šaht ostane, ali da on mora pomaknuti ogradu na među. Također, da imate opciju da se i vi spojite na taj šaht, i da susjed priznaje vaš posjed uz uvjet da šaht može i dalje koristiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija