Jump to content

Gdje izvaditi gradjevinsku i uporabnu dozvolu za prodaju stana


trov79

Preporučene objave

Pozdrav svima,

prodao bih stan, koji je u mome vlasnistvu. Posto ga nisam ja osobno kupio, nego moja majka, koja mi ga je poklonila, ne znam gdje su papiri od stana. Mama je vec godinama u Lici i ne zna gdje su papiri.

U stanu sam nasao samo vlasnicki list i zemljisno knjizni izvadak. Gdje se i kako vade gradjevinska i uporabna dozvola i vlasnicki list? Posto sam u Austriji, moze li se to izvaditi preko interneta? Ako se mora fizicki doci negdje, gdje i moze li to izvaditi bilo tko ili samo vlasnik? 

Takodjer, da li mi je mozda samo taj zemljo knjizni izvadak, u kojem stoji da sam ja vlasnik i da nekretnina nije pod hipotekom ili drugim opterecenjem, dovoljan za prodaju? Ni ja a ni trenutni interesanti (prijatelji) nismo bas nacisto oko potrebnih papira.

Hvala

pozdrav,

Vatroslav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovorima Sivko.

idemo dalje s pitanjima: Energetski certifikat postoji na razini zgrade? tj. treba ga imati zgrada, ne ja kao vlasnik stana? obratit cu se predstavniku stanara za ovo...

Tlocrt stana ili etazni elaborat - gdje izvaditi? sad sam malo guglao i kazu da odem u drzavni arhiv (?) ali ljudi su imali polovicno uspjesna iskustva tamo.

Nisam naveo, zgrada je iz 1999 ili tako nesto, ako to igra ikakvu ulogu.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Spitfire je napisao:

Neslužbenu kopiju ZK izvatka možete naći na https://oss.uredjenazemlja.hr/public/lrextracts.jsp?action=publicLdbExtract

Pogledajte da li na njemu piše "Etažno vlasništvo".

Btw, prodavali bi ste sami ili preko agencije?

Na ZK izvadku pise "Etazno vlasnistvo s odredjenim omjerima"

Za pocetak bi prodavali sami, odnosno, nadam se da cu se s prijateljima, koji su jako zainteresirani, pogoditi za cijenu i prodati odmah njima. Ako ne bude tako vidjet cemo kako cemo dalje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , trov79 je napisao:

Na ZK izvadku pise "Etazno vlasnistvo s odredjenim omjerima"

Za pocetak bi prodavali sami, odnosno, nadam se da cu se s prijateljima, koji su jako zainteresirani, pogoditi za cijenu i prodati odmah njima. Ako ne bude tako vidjet cemo kako cemo dalje

Odlično, to znaći da je točno određeno vlasništvo posebnog dijela i njegovih pripadaka te da postoji etažni elaborat koji bi vam trebao u nekom drugom slučaju.

Trenutno, za prodaju na način koji ste opisali, potreban vam je samo en.certifikat i kupoprodajni ugovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija