Jump to content

Povrat dokumenta od poslodavca


Čovjek2

Preporučene objave

Kako je meni počeo faks poslodavac mi nije htio produžit ugovor o radu, te sam ja potpisao izjavu da dajem otkaz radi obveza na faksu jer 12 h nebi mogao radit, a radnim danima se nebi isplatilo po noći baš započet tek oko 11 radit. Iako su u početku rekli da je radno vrijeme fleksibilno i neće biti problema izgleda da je sad to sve rekla kazala, e sad mene zanima sljedeče:

1. Koliki je vremenski rok za vratit papire.

2. Jel se na stranici HZZo-a redovno ažurira ona da provjerim status, pošto sam danas gledao i piše da samjoš uvijek kao prijavljen kod poslodavca . Odem na stranice HZZO-a i upišem oib i stisnem tamo provjeri status i piše mi da je obvezno osiguranje Kategorija A, a osnova 0101 tako nešto

3. Strah me da se to nebi oteglo i da mi ne prođe rok za prijavu na HZZO jer mi se jednom dogodilo bio odjavljen nisam znao i ženska je rekla dobro sredit cu status iako vam je istekao rok.

4. Ugovor je istekao 7.10.2017. 9.10.2017. sam potpisao tu izjavu i zatvorio bolovanje i rekli su da bi trebalo bit gotovo

5. Ako se radi Ugovor o djelu kod istog poslodavca kod kojeg je istekao Ugovor o radu jel me onda odjavulje sa zdravstvenog ili ne? Pošto smo neš pričali da bi tako mogao raditi i radio bi noćne vikendom uglavnom i sad ovisi kolko bi vožnji odradio i kolki bi mi promet bio dobio bi neki postotak od toga  

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Prema članku 130. Zakona o radu, poslodavac je dužan u roku od 15 dana od dana prestanka radnog odnosa radniku vratiti sve njegove isprave i primjerak odjave s mirovinskoh i zdravstvenog osiguranja...

2. Moje iskustvo je da HZZO ažurira podatke, ali možda nekad kasni koji dan.

3. Nakon prestanka radnog odnosa, morate se javiti u HZZO u roku od 30 dana. Ponesite osobnu, zdravstvenu i primjerak kopiju odjave s HZZO-a koju vam je uručio bivši poslodavac.

 

Na 5. pitanje neka odgovori netko upućeniji.

uređeno: od Roxette
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija