Jump to content

Ovrha Vip


Judita Horvat

Preporučene objave

Pozdrav.

Molila bih Vas za veliku pomoći savjet! Naime, u 12. mj. 2015. promijenila sam teleoperatera i presla s Tomata (tarifa bez ugovorne obaveze) na Tele2. Racune sam placala preko interneta, preko stanice mojTomato bi preuzela podatke za placanje. Kako sam presla na drugog teleoperatera vise nisam imala pristupa navedenoj stranici i nisam mogla podmiriti zadnji racun. Dok sam obavljala papirologiju u tele2 otisla sam do Vip prodajnog mjesta i zamolila sam ih da mi posalju racun pismenim putem da sto sam dobila odgovor da nije problem i da su u sustavu zabiljezili. Racun nije stizao, a ni opomena za neplacanje istoga, i ja sam na kraju na njega zaboravila.  Danas mi je dosla ovrha od odvjetnickog drustva u kojoj pise da za neplaceni racun od 150kn ja moram platiti 750kn. Da li postoji temelj za zalbu? Ja sam u meduvremenu promjenila prezime i adresu, ako je to od ikakve vaznosti.

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana!

Budući da je sva vaša komunikacija sa operaterom bila usmena, a da je JB rješenje o ovrsi došlo na pravu adresu (jer ste ga primili), vi sad možete uputiti prema uputi o pravnom lijeku PRIGOVOR kojeg vam vjerojatno sud neće uvažiti, ali ćete imati dodatne sudske troškove! Činjenica je naime da vi ne sporite da ste uslugu koristili i da se radi o tom iznosu! Vi sad u roku od osam dana ipak možete prigovoriti, ali to ne preporučam osim ako vam nije namjera kupovanje vremena, možete pustiti da ovrha postane pravomoćna pa da vas ovrše preko Fine zajedno sa NASTALIM i PREDVIDIVIM troškovima! Ja bih ipak na vašem mjestu kontaktirao opunomoćenika ovrhovoditelja (odvjetničko društvo) radi izračuna kamata pa bih onda uplatio GLAVNICU DUGA + NASTALI TROŠAK + ZATEZNE KAMATE NA SVE TO u roku od osam dana, i time izbjegao plaćanje PREDVIDIVOG TROŠKA! U svakom slučaju o uplati obavijestite ovrhovoditeljevog opunomoćenika kako bi obustavili daljnje ovršne radnje i kako ne bi došlo do dvostrukog plaćanja! Najbolje je presliku dokaza o uplati poslati preporučenom poštom sa povratnicom kako biste imali dokaz da su poštu primili!:vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Jelena Trampuž je napisao:

Pozdrav.

Molila bih Vas za veliku pomoći savjet! Naime, u 12. mj. 2015. promijenila sam teleoperatera i presla s Tomata (tarifa bez ugovorne obaveze) na Tele2. Racune sam placala preko interneta, preko stanice mojTomato bi preuzela podatke za placanje. Kako sam presla na drugog teleoperatera vise nisam imala pristupa navedenoj stranici i nisam mogla podmiriti zadnji racun.

Unaprijed hvala.

plati iznos računa i osporavaj ovrhu  (piši prigovor). osporavaj troškove.

nisi dobila račun (papir) a uskratili su ti mogućnos  da dođeš do istog računa putem njihove stranice.

pozovi se na Zakon o zaštiti potrošača i činjenicu da nisi mogla znati koliki je račun (iako si kao akontaciju mogla uplatiti iznos pretplate).

možda i dobiješ  na sudu pa nebudeš morala platiti troškove  ovrhe. rizik je ali  znat ćeš kad  završi spor.

rizik je tvoj kao i dodatni trošak koji neibi trebao biti veći od određenog troška.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na pomoci.

Platila sam u roku 8 dana pa nije bilo 750kn nego 450kn. Potvrdu o uplati sam im poslala mailom jer sam placala preko interneta.

Na izvodu pise dospijece racuna 18.12.2015. I 20.1.2016. S Vipom sam komunicirala u 12.2015.

Pisati cu prigovor Vipu pa bum vidla kaj bu od toga. Na sud ne bi htijela, jos mi samo treba da me sudski troskovi dodu vise od samog racuna ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, Jelena Trampuž je napisao:

Platila sam u roku 8 dana pa nije bilo 750kn nego 450kn.

Šteta. Ako ste dobili rješenje o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave od JB, ovo

je bilo kao stvoreno za vas. Račun je u zastari. Nakon prigovora dobili bi ste rješenje od suda da se ovrha obustavlja te da se postupak nastavlja kao u povodu prigovora na platni nalog. Ovrhovoditelj zna da je u zastari te bi povukao tužbu, za što bi ste opet dobili obavjest od suda da je tužba povučena, da se možete u roku 8 dana izjasniti slažete li se s time ili ne, ukoliko ništa ne napišete, smatra se da se slažete s povlačenjem tužbe, uz to dobijete da samo morate platiti 100 kn pristojbe na prigovor i gotova stvar.

Sad nemate nekakove svrhe slati prigovor teleoperateru...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 30 minuta, Spitfire je napisao:

Šteta. Ako ste dobili rješenje o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave od JB, ovo

je bilo kao stvoreno za vas. Račun je u zastari. Nakon prigovora dobili bi ste rješenje od suda da se ovrha obustavlja te da se postupak nastavlja kao u povodu prigovora na platni nalog. Ovrhovoditelj zna da je u zastari te bi povukao tužbu, za što bi ste opet dobili obavjest od suda da je tužba povučena, da se možete u roku 8 dana izjasniti slažete li se s time ili ne, ukoliko ništa ne napišete, smatra se da se slažete s povlačenjem tužbe, uz to dobijete da samo morate platiti 100 kn pristojbe na prigovor i gotova stvar.

Sad nemate nekakove svrhe slati prigovor teleoperateru...

Jelena je napisala " Danas mi je dosla ovrha od odvjetnickog drustva u kojoj pise da za neplaceni racun od 150kn ja moram platiti 750kn" .

nije napisala kad je javni bilježnik zaprimio prijedlog  za ovrhu zbog čega je nepoznato da li je ili nije nastupila zastara.

 

Prije 39 minuta, Jelena Trampuž je napisao:

 

Pisati cu prigovor Vipu pa bum vidla kaj bu od toga. Na sud ne bi htijela, jos mi samo treba da me sudski troskovi dodu vise od samog racuna ovrhe.

prigovor (kad ga napišeš) šalješ  javnom bilježniku koji je donio rješenje o ovrsi.

sa Vip-om nema šta komunicirat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Citiraj

Jelena je napisala " Danas mi je dosla ovrha od odvjetnickog drustva u kojoj pise da za neplaceni racun od 150kn ja moram platiti 750kn" .

nije napisala kad je javni bilježnik zaprimio prijedlog  za ovrhu zbog čega je nepoznato da li je ili nije nastupila zastara.

Možda se nespretno izrazila jer uvijek na vrhu piše odvjetnički ured taj i taj pa ispod manjim slovima JB taj i taj. U stvari je sasvim svejedno i da je bila Opomena od odvjetničkog društva vjerovatno bi do toga došli u daljnjoj komunikaciji, a i u opomeni ne dostavljaju izvod iz poslovnih knjiga. Račun je u zastari. Čekala bi Rješenje o ovrsi i pisala prigovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, Jelena Trampuž je napisao:

Evo stavila sam te dokumente kaj sam dobila...

 

 

 

Obrisao sam vam slike zbog vaših osobnih podataka.

Dakle, da. Dobili ste Rješenje o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave od JB, zaprimljenog 24.08.2017.

Vrijedilo bi sve ono što sam vam napisao iznad o prigovoru. Bar da ste mi odgovorili na prvo pitanje odmah ili prije nego ste uopće što platili. Ovako ste platili i račun i troškove i nema smisla ikome slati nekakav prigovor. Baš mi je žao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija