Jump to content

Kamere na obilaznici


Čovjek2

Preporučene objave

Zanima me jel kamere koje su na obilaznicama snimaju brzinu? Mislim na one gore koje su na stupovima i slično . Kasnio sam malo na faks pa sam malo jače nagazio tako je da brzina bila za 50 veća od dopuštene pa me zanima jel moram strahovat za kazne? Inače nemam običaj divljat vozim uglavnom do 140 na obilaznici al danas je bila situacija . Radi se o obilaznici Lučko Zaprešić 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru, a samostalna je na stupu, na tom potezu od lučkog do Zaprešića su kamere na stupu ili gredi samostalne, a neko mi je rekao da tamo na jednom djelu piše kao nadzor brzine pa sada me zanima jel onda ima kamera ili? Posto te kutije nema nigdje na obilaznici, pa mi to nije jasno bas čime bi mjerili brzinu jer nema kamera u kutiji za brzinu, policija ne stoji nikad tam,

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je sama, ne mjeri brzinu(nema čime) i nemaš brige. A je li negdje bila policijska u kutiji, to nemam pojma. Kad imaš cajta, prođi polako tom dionicom i dobro pogledaj. Službeno, na tom dijelu postoje kamere za nadzor brzine, ali ne znam točno gdje.

I dosta pitanja za kamere... Vozi normalno i pazi sebe i druge.:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sto se tice kamera u kutiji koje imaju bljesak. kad vas ta slika, bilo dan/noc/kisa/sunce/snjeg - znat ce te :)

bljesak opali dva puta, i nema sanse da ne skuzite!

- iako ponekad se nadje vozilo pored vas koje je bilo u prekrsaju, ali ista kamera zato slika 2 slike, iz kojih se lako iscita koji je pojedinac bio u prekrsaju. ili pak snimi kratki video...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , drot13 je napisao:

Ako je sama, ne mjeri brzinu(nema čime) i nemaš brige. A je li negdje bila policijska u kutiji, to nemam pojma. Kad imaš cajta, prođi polako tom dionicom i dobro pogledaj. Službeno, na tom dijelu postoje kamere za nadzor brzine, ali ne znam točno gdje.

I dosta pitanja za kamere... Vozi normalno i pazi sebe i druge.:palac:

Sad sam malo zbunjen jer se ne sjećam da sam igdje vidio kameru koja bi mogla mjerit brzinu jer mi sve isto izgledaju. Pazim ja uglavnom na sebe i druge više moram na druge pazit, al tu i tamo mi se neka glupost dogodi. Još bi molio odgvor samo na ova 2 pitanja dolje i onda znam sve o kamerama, mogu ići predavati ostalima 

U kutiji nije bila, a što se tiče brzine vozio sam  oko 45 - 50 km više od dopuštene i sad ako sam baš prek te dionice di je nadzor me zanima sljedeće:

1. Znam da brzinomjer pokazuje više od stvarne brzine i da se iznad 100 tolerira 10% kako bi se u tom slučaju gledala brzina pošto  znamo da je 130 inače dopušteno

2. Kako kamera funkcionira i koja bi evuntalna kazna mogla biti jer sam ja na jednom djelu vozio brže poslje sam usporio a di sam točno vozio brže nezz, i to znam da sam preticao kamione i taman išli auti iza mene pa sam malo požurio s preticanjem. 

 

uređeno: od Čovjek2
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako ste vozili 100 kmh, realno je to cca 90, oduzmite jos 10 kmh, i dodjete vec na 80.

ako je ogranicenje <60, slikat ce vas, ako je 70. - sumnjam. barem mene nece na mojoj lokaciji gdje takovo ogranicenje :)

ako je 80 nece slikati

kazna: kakova god dodje, mozete proci "povoljnije" zato jer ce vas pitati tko je vozio,

a tu se onda mozete "izvlaciti..." pa necete dobiti kaznene bodove za brzinu, vec za ne davanje vjerodostojnih podataka gdje je kazna 2000kn,

+ ako se zalite ide i manje, ali bez oduzimanja vozacke, ili kaznenih bodova...

- ima jos tu par caka, ali i ovo je previse da javnost zna :P

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Čovjek2 je napisao:

Zanima me jel kamere koje su na obilaznicama snimaju brzinu?

Pusti kameru. Sudeći prema slici imao si sreće jer je tu vjerovatno nema (one za brzinu). Na kraju krajeva kamere i nisu nešto bitne, večina ljudi zna gdje se nalaze. Bitnija su ona luksuznija vozila sa zatamljenim staklima koje kasno vidiš u retrovizoru i nešto su aktivni u zadnje vrijeme. A vidim i da su izvučeni oni prastari Golfovi sa kamerama na ceste. Tak da je najpametnije maknit nogu s gasa jer zna ispasti da najkasnije stigne onaj kome se najviše žuri.

 

kam.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

prije 14 sati , Spitfire je napisao:

Pusti kameru. Sudeći prema slici imao si sreće jer je tu vjerovatno nema (one za brzinu). Na kraju krajeva kamere i nisu nešto bitne, večina ljudi zna gdje se nalaze. Bitnija su ona luksuznija vozila sa zatamljenim staklima koje kasno vidiš u retrovizoru i nešto su aktivni u zadnje vrijeme. A vidim i da su izvučeni oni prastari Golfovi sa kamerama na ceste. Tak da je najpametnije maknit nogu s gasa jer zna ispasti da najkasnije stigne onaj kome se najviše žuri.

 

kam.jpg

Drot13 je rekao da ih ima na toj dionici, a netko mi je pričao da je vidio i tablu s ograničenjem 130 i ispod da je pisalo nadzor brzine, e sad nezz koja onda snima brzinu i kako funkciora jer nema onih u kutiji kakve su na bolnji nego ima par kamera, al su samostalne i stoje tipa kao na gredi ispod koje prolazi kamion na donjoj slici koju sam stavi radi rečenice luksuznih vozila koje kasno vidiš. Tako da sam zbunjen ili su te kamere van funkcije, kao i one stare koje su u velikim kutijama i nalaze se odma nakon rotora kad se ide prema avenue mallu?

image.png.a0ba6a71b4fe9d5c75dbc995e76f4bde.png

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
prije 2 sati , stradivari je napisao:

update za kamere koje nadziru brzinu: postoje stacionarne kamere koje ne idu u "kutiju", već su otvorenog tipa (i zapravo izgledaju kao obična kamera), al su one uvjek na nekom tronošcu na zemlji. Takav je npr binar, i uvjek negdje u blizini je i službeno vozilo (obilježeno ili neobilježeno).

A dali onda u tom slučaju policija odma zaustavi kao recimo kada mjere baš brzinu s onim što drže u ruci, ili šalju na adresu kazne? Jer  nisam viđao baš često takve kamare osim možda jednom koja je bila baš na tronošću na zemlji a oni su bili blizu, jer kad mjere onda znam da obično ima u ruci, a tam di znam da su kutije pripaznim na brzinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , stradivari je napisao:

update za kamere koje nadziru brzinu: postoje stacionarne kamere koje ne idu u "kutiju", već su otvorenog tipa (i zapravo izgledaju kao obična kamera), al su one uvjek na nekom tronošcu na zemlji. Takav je npr binar, i uvjek negdje u blizini je i službeno vozilo (obilježeno ili neobilježeno).

Je, ali one su jasno vidljive i prepoznatljive (zbog tronošca i vozila u blizini), a tu smo pričali o običnim kamerama na stupovima i gredama.

 

Prije 22 minuta, Čovjek2 je napisao:

A dali onda u tom slučaju policija odma zaustavi kao recimo kada mjere baš brzinu s onim što drže u ruci, ili šalju na adresu kazne?

Nisu te dužni odmah zaustaviti, to može doći i poštom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav, 

imam jedno pitanje o vezi ograničenja na obilaznice.

Koliko je ograničenje na ovom dijelu obilaznice u smjeru zapada. Naime, vozio sam iz zračne luke prema Buzinu te sam se uključio na obilaznicu. Nigdje nisam uočio nikakav znak za ograničenje brzine a već za 300 m kamera. Malo mi je sumnjivo da bi postavljali kameru na cestu gdje je ograničenje 130 km/h te Vas pitam ukoliko neko prolazi tom rutom da mi kaže da li da očekujem kuvertu ili ne?

aa.JPG

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija