Jump to content

Uknjižba prava vlasništva


bbiserka

Preporučene objave

Poštovani!

Nakon smrti svekrve, moj je suprug naslijedio zemlju, a njegova sestra kuću. Nakon suprugove smrti, nasljedila su ga naša djeca. Njihova teta, suprugova sestra, pozvala je moju djecu da joj kod javnog bilježnika potpušu dokument kojim joj dozvoljavaju da kuću uknjiži kao svoje vlasništvo i oni su otišli i potpisali unaprijed sastavljen dokument kod javnog bilježnika.

Međutim, u tom dokumentu djeca su joj dozvolila da upiše na svoje ime i šume kojima su oni bili vlasnici 1/1 po rješenju o nasljeđivanju. U tekstu je navedeno da su djeca samo nominalni suvlasnici dok je stvarni vlasnik i posjednik njihova teta i da je tako prije dogovoreno s njihovim ocem. Djeca dokument nisu čitala jer su vjerovala teti. Sve troje su punoljetni. Zanima me može li se taj dokument poništiti ili su moja djeca poklonila svojoj teti svoju očevinu.

Također im je teta ispričala da je na njihovom zemljištu posadila lješnjake, a da ih nije ništa pitala, pa me zanima može li ona nakon određenog broja godina korištenja tog zemljišta ući u njegov posjed trajno.

                                                                                                                                                                                                                                                                             Hvala, pozdrav! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 25 minuta, bbiserka je napisao:

Poštovani!

Nakon smrti svekrve, moj je suprug naslijedio zemlju, a njegova sestra kuću. Nakon suprugove smrti, nasljedila su ga naša djeca. Njihova teta, suprugova sestra, pozvala je moju djecu da joj kod javnog bilježnika potpušu dokument kojim joj dozvoljavaju da kuću uknjiži kao svoje vlasništvo i oni su otišli i potpisali unaprijed sastavljen dokument kod javnog bilježnika.

                                                                                                                                                                                                                                                                             Hvala, pozdrav! 

a gdje si ti kao supruga u toj priči o nasljeđivanju zemlje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, bbiserka je napisao:

Zanima me može li se taj dokument poništiti ili su moja djeca poklonila svojoj teti svoju očevinu.

Prvo bi trebalo utvrditi o kakvom se dokumentu radi i da li je teta temeljem istog ishodila upis prava vlasništva

 

prije 1 sat, bbiserka je napisao:

Također im je teta ispričala da je na njihovom zemljištu posadila lješnjake, a da ih nije ništa pitala, pa me zanima može li ona nakon određenog broja godina korištenja tog zemljišta ući u njegov posjed trajno.

bilo bi poželjno da povedete brigu o svom vlasništvu a ne samo tako olako prepustite nekom da na vašoj nekretnini i vama na oči vrši vlasnička prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija