Jump to content

Kupoprodajni ugovor nekretnine


baxdimitrus

Preporučene objave

Zamolio bih pojasnjenje iz jednog od clanka kupoprodajnog ugovora za nekretninu, da mi netko objasni kao kupcu da li sam ikako ili nikako zasticen u da kažemo bilo kojem slucaju, tekst glasi ovako:

Prodavatelj jamči Kupcu da je predmetna nekretnina njegovo isključivo vlasništvo, da na njoj ne postoji neko pravo trećeg koje isključuje ili ograničava pravo Kupca, a posebno da nekretnina nije opterećena nikakvim uknjiženim ili neuknjiženim teretima.

 

Da li treba jos nesto dodati ili se pod ovime podrazumjeva otprilike sve ?

 

Unaprijed hvala na odgovorima

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, baxdimitrus je napisao:

Zamolio bih pojasnjenje iz jednog od clanka kupoprodajnog ugovora za nekretninu, da mi netko objasni kao kupcu da li sam ikako ili nikako zasticen u da kažemo bilo kojem slucaju, tekst glasi ovako:

Prodavatelj jamči Kupcu da je predmetna nekretnina njegovo isključivo vlasništvo, da na njoj ne postoji neko pravo trećeg koje isključuje ili ograničava pravo Kupca, a posebno da nekretnina nije opterećena nikakvim uknjiženim ili neuknjiženim teretima.

 

Da li treba jos nesto dodati ili se pod ovime podrazumjeva otprilike sve ?

 

Unaprijed hvala na odgovorima

Pozdrav.

Pa jeste li vidjeli vlasnički list prodavatelja za predmetnu nekretninu?

To sve što pišete je ok, ali to sve morate utvrditi uvidom u vlasnički list na temelju kojeg kupujete predmetnu nekretninu, tj. sastavljate kupoprodajni ugovor..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam na brzim odgovorima, trebalo mi je laivko objasnjenje svega toga, jer sam ja htio jos i staviti recenicu u ugovor : "da nije stavljena u promet osim u slucaju ove kupoprodaje, te da nije predmet spora", neznam da li je i to obuhvaceno onim gornjim tekstom ili bi ipak za svaki slucaj trebalo nadodati ovako nesto ...

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

V.L. imam i provjeravao sam "online" sve izgleda cisto, no obzirom da pri vrhu pise broj zadnjeg dnevnika koji je iz ove godine a pregledao sam status predmeta, pa tamo pise, oznaka spisa OVR-broj/2016

Biljeska o kretanju spisa : spis u kalendaru

Nacin rjesenja: Odbijeno

Stan kupujem kreditom ( hipotekom ) preko banke 1/1 pa onda ne vjerujem da bi se i banka upustala u tako nesto ...

Samo zelim biti siguran ...

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, baxdimitrus je napisao:

V.L. imam i provjeravao sam "online" sve izgleda cisto, no obzirom da pri vrhu pise broj zadnjeg dnevnika koji je iz ove godine a pregledao sam status predmeta, pa tamo pise, oznaka spisa OVR-broj/2016

Biljeska o kretanju spisa : spis u kalendaru

Nacin rjesenja: Odbijeno

Stan kupujem kreditom ( hipotekom ) preko banke 1/1 pa onda ne vjerujem da bi se i banka upustala u tako nesto ...

Samo zelim biti siguran ...

 

Pozdrav

Ako stan kupujete hipotekarnim kreditom banke, onda bi zasigurno i banka reagirala na to, no, ipak bi bilo dobro da tražite novi ZK izvadak (vlasnički list) od prodavatelja i da još jednom sve dobro sami provjerite, nikad se nezna...Sretno još jednom!

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija