Jump to content

Tele2 ovrha


troublecro

Preporučene objave

Imam ovrhu na tele2 u iznosi 3800kn. Parodija cijela je:

 

A) računi su plaćeni

B)nikad nisam dobio riješenje o ovrsi

 

SAd sam zvao odvjetnički ured i reko da imam uplatnice ali oni priznaju da vide uplate ali da se kao njihovi troškovi moraju naplatiti bla bla i fantaziraju o 180kn dodatnog duga

Drugo,blokiran sam od 27.11.2012. Koliki je rok zastare(čitao sam nešto 5/10 godina) ukoliko nisam još primio riješenje o ovrsi koje mogu podić na FINI(i vjerovatno uložiti žalbu)?

 

Unaprijed zahvalan na savjetima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , troublecro je napisao:

Imam ovrhu na tele2 u iznosi 3800kn. Parodija cijela je:

 

A) računi su plaćeni

B)nikad nisam dobio riješenje o ovrsi

 

SAd sam zvao odvjetnički ured i reko da imam uplatnice ali oni priznaju da vide uplate ali da se kao njihovi troškovi moraju naplatiti bla bla i fantaziraju o 180kn dodatnog duga

Drugo,blokiran sam od 27.11.2012. Koliki je rok zastare(čitao sam nešto 5/10 godina) ukoliko nisam još primio riješenje o ovrsi koje mogu podić na FINI(i vjerovatno uložiti žalbu)?

 

Unaprijed zahvalan na savjetima

pismeno ( preporučeno i sa povratnicom) traži dostavu rješenje o ovrsi  od javnog bilježnika koji je donio rješenje o ovrsi).

kad ti dostave rješenje o ovrsi  piši prigovor. ospravaj dug s obrazloženjem da je isti plaćen. koristi uslugu odvjetnika. ako dobiješ spor imaš pravo na povrat nužnih troškova. dogovori se o plaćanju.

ako je ovrha javnog  bilježnika nadležnom općinsom sudu uputiti prijedlog za ukidanje pravomoćnosti ovrhe (od odvjetničkog ureda saznaj poslovni  broj. nemoj ih  obavjestiti zašto ti treba) zbog neuredne dostave.

zastara za dug određen sudskom odlukom ili odlukom nadležnog tijela je 10 godina.

zar do sada nisu mjenjali sredstva ovrhe (imovina umjesto računa)

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ajmo polakše malo,oni kažu da su digli ovršni postupak prije nego što su uplatnice plaćene i ostaje mi neka glavnica (par kuna) i naravno hrpa kamata na to.

Šta mi je slijedeće radit? Napominjem,riješenje o ovrsi nisam dobio i nisu sjeli na imovinu jer je nemam. Mogu se frigat. 

Riješenje je donio neki odvjetnički ured.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , troublecro je napisao:

Ajmo polakše malo,oni kažu da su digli ovršni postupak prije nego što su uplatnice plaćene i ostaje mi neka glavnica (par kuna) i naravno hrpa kamata na to.

Šta mi je slijedeće radit? Napominjem,riješenje o ovrsi nisam dobio i nisu sjeli na imovinu jer je nemam. Mogu se frigat. 

Riješenje je donio neki odvjetnički ured.

ajmo polakše malo. pusti njih šta oni kažu.

navodiš da nisi dobio rješenje o ovrsi. ako ga nisi dobio nije moglo postati pravomoćno.

nadležnom sudu podnijeti prijedlog za ukidanje klauzule pravomoćnosti ovrhe. rješenje ti nije dostavljeno i nije moglo postati pravomoćno. znaš broj predmeta? ak sud ukine klauzulu pravomoćnosti u zakonskom roku podnijeti prigovor.

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , bovu je napisao:

ajmo polakše malo. pusti njih šta oni kažu.

navodiš da nisi dobio rješenje o ovrsi. ako ga nisi dobio nije moglo postati pravomoćno.

nadležnom sudu podnijeti prijedlog za ukidanje klauzule pravomoćnosti ovrhe. rješenje ti nije dostavljeno i nije moglo postati pravomoćno. znaš broj predmeta? ak sud ukine klauzulu pravomoćnosti u zakonskom roku podnijeti prigovor.

Naravno da je moglo postati pravomoćno i to u slučaju zakonite a neuspjele dostave OBJAVOM NA OGLASNOJ PLOČI SUDA! Ključno pitanje je da li su računi plaćeni prije ili poslije početka ovršnog postupka (prijemni datum na prijedlogu za ovrhu) a to možete saznati uvidom u dokumentaciju u uredu JB ili na Fini, ako je već nastupila blokada računa!:vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija