Jump to content

Liječničko povjerenstvo


kira

Preporučene objave

prije 5 sati , buda2 je napisao:

Spominje da ima omjer 30/70 i da želi "povečati" omjer. Od kada liječnik OP ne ispunjava obrazac za vještačenje u mirovinskom ?? Da li se nešto promijenilo a ja sam "prespavao" ?

Ajmo ispočetka. Ljubuški je u općoj mirovini sa priznatim statusom HRVI 20/80. Išao je na pogoršanje i dobio povečanje na 30/70. U prvostupanjskom postupku su ga odbili međutim drugostupanjsko tijelo priznalo povečanje. E sad ono bitno. Taj postupak se provodi od 2015 u područnom zavodu za vještačenje kao prbostupsnjskom tijelu ili u središnjem zavodu u Mihanovičevoj. Nema više komisija, povjerenstava ili bilo koga drugog u mirovinskom. Znaći po vama bi opet trebao ići na vještačenje u isti taj zavod za što? Da mu obračunaju drugi iznos mirovine? Koliko ja znam to rade referenti u mirovinskom.

Ali ajde, ako vi kažete da bi trebao opet kod dr OP da mu ispuni zahtjev i pošalje na vještačenje, moguće da sam ja nešto prespavao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 39 minuta, Spitfire je napisao:

Ajmo ispočetka. Ljubuški je u općoj mirovini sa priznatim statusom HRVI 20/80. Išao je na pogoršanje i dobio povečanje na 30/70. U prvostupanjskom postupku su ga odbili međutim drugostupanjsko tijelo priznalo povečanje. E sad ono bitno. Taj postupak se provodi od 2015 u područnom zavodu za vještačenje kao prbostupsnjskom tijelu ili u središnjem zavodu u Mihanovičevoj. Nema više komisija, povjerenstava ili bilo koga drugog u mirovinskom. Znaći po vama bi opet trebao ići na vještačenje u isti taj zavod za što? Da mu obračunaju drugi iznos mirovine? Koliko ja znam to rade referenti u mirovinskom.

Ali ajde, ako vi kažete da bi trebao opet kod dr OP da mu ispuni zahtjev i pošalje na vještačenje, moguće da sam ja nešto prespavao.

Spiti-triba od odabranoga lječnika popunjenu tiskanicu i na vještačenje u HZMO.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

spiti-to ne znam. za utvrđivanje statusa HRVI iša san na Centar za vještačenje-kad sam sve to odradija i dobija trajni status HRVI-onda san od odabrene lječnice s potrebnom dokumentacijom i tskanicom IN ( 1 ili  2) prida zahtjev na HZMO,i iša tamo na vještačenje. vješta ( vještica ;-))  ) je odredila omjer rat/mir i onda je išlo na vijeće vještaka,i onda obračun mirovine....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bilo nekad. I ja sam išao u KBC na povjerenstvo za priznavanje statusa HRVI, dobio trajno pa kod vještaka u HZMO za invalidnost i mirovinu. Pri traženju opće isto tako prvi puta išao na vještačenje u HZMO pa pri svim ostalim peripetijama oko žalbe ponovnog vještačenja i svega ostalog kačila me promjena Zakona i sve dalje išao kod njih. A oni vještače i status HRVI.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pomiješali ste kruške i jabuke, pošto on ne zna (@ljubuški) objasniti pokušat ću ja. Znači ovako: dobio je povećanje stupnja HRVI sa 20 na 30 posto i sad bi da mu se mirovina promijeni. Da bi to postigao mora podnijeti zahtjev za vještačenje što ide preko liječnika OP. Te papire nosi u HZMO i tamo napiše da želi ponovnu procjenu radne sopsobnosti zbog povećanja invalidnosti. Čeka poziv iz HZMO, kada tamo dođe vještak iz Mihanovićeve i onda mu on kaže da invalidnost postoji, ali da se ništa ne mijenja u odnosu na prijašnje rješenje tj omjer ostaje isti. Pošto se ta obrada traži na osobni zahtjev, svi troškovim koji nastanu u tom postupku su na teret osiguranika.

Neka proba samo odnijeti to rješenje na HZMO paš vidit što će mu reći. Gospodine, a što biste vi htjeli. On, pa veću penziju. E pa ne može to tako. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, gonzo-stari je napisao:

Pomiješali ste kruške i jabuke, pošto on ne zna (@ljubuški) objasniti pokušat ću ja. Znači ovako: dobio je povećanje stupnja HRVI sa 20 na 30 posto i sad bi da mu se mirovina promijeni. Da bi to postigao mora podnijeti zahtjev za vještačenje što ide preko liječnika OP. Te papire nosi u HZMO i tamo napiše da želi ponovnu procjenu radne sopsobnosti zbog povećanja invalidnosti. Čeka poziv iz HZMO,

ljubuški je malo nezgrapno opisao svoj slučaj ,ali se slažem sa @gonzo-ovim pojašnjenjem koje je jedino moguće iz rečenog.....prevedeno on je podigao hrvi sa 20 na 30 %...a omjer 30/70 ima od prije i sad ga zanima kako povećati taj omjer u svezi rata....

jedino nova obrada mirovinskog bez obzira o kojem se zakonu radi ili tko sad ili nekad je vještačio...to je sve nebitno..referent u mirovinskom može raditi novi obračun samo kad se promjeni omjer ili dobije opča ili kad se prizna hrvi ,a prije recimo nije bio obračun sa hrvi-om jer ga npr nije imao ili neki drugi ispravak...

znači ako je imao omjer 30/70 i napravljen mu je obračun mirovine bez hrvi-a(znači manji koeficijent) tada može referent napraviti novi izračun bez ikakve obrade....

ali ako želi povećanje omjera 30/70 nikakav referent mu ne može pomoći.....samo nova obrada...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , buda2 je napisao:

Spominje da ima omjer 30/70 i da želi "povečati" omjer. Od kada liječnik OP ne ispunjava obrazac za vještačenje u mirovinskom ?? Da li se nešto promijenilo a ja sam "prespavao" ?

Spitka nisam dobro obrazložio ? To što mirovinski ima "izdvojeni pogon" za vještačenje je nešto novo ali se "papirologija" dostavlja u HZMO.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Mister-X je napisao:

ljubuški je malo nezgrapno opisao svoj slučaj ,ali se slažem sa @gonzo-ovim pojašnjenjem koje je jedino moguće iz rečenog.....prevedeno on je podigao hrvi sa 20 na 30 %...a omjer 30/70 ima od prije i sad ga zanima kako povećati taj omjer u svezi rata....

jedino nova obrada mirovinskog bez obzira o kojem se zakonu radi ili tko sad ili nekad je vještačio...to je sve nebitno..referent u mirovinskom može raditi novi obračun samo kad se promjeni omjer ili dobije opča ili kad se prizna hrvi ,a prije recimo nije bio obračun sa hrvi-om jer ga npr nije imao ili neki drugi ispravak...

znači ako je imao omjer 30/70 i napravljen mu je obračun mirovine bez hrvi-a(znači manji koeficijent) tada može referent napraviti novi izračun bez ikakve obrade....

ali ako želi povećanje omjera 30/70 nikakav referent mu ne može pomoći.....samo nova obrada...

ja sam  sam imao  20% rvi   kad sam išao  u mirovinu

uređeno: od LJUBUŠKI
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, Mister-X je napisao:

ako si imao,to što si sad dobio više neznači ništa za mirovinu.....da dobiješ možda veću mirovinu moraš napraviti novu mir. obradu....to radi dr. opće prakse...

novia mirovinska obrada može biti i kontraproduktivna-pojavom općih bolešćina koje se s godinama javljajumože navesti vještaka/vješticu da ratni dio smanji,a civilni na ime općih boleščina poveća....a obaveza lječnika( odabranoga) je da navede sve bolesti. tako da je to-kolo sreće se okreće,pa kako kome stane!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , crny46 je napisao:

novia mirovinska obrada može biti i kontraproduktivna-pojavom općih bolešćina koje se s godinama javljajumože navesti vještaka/vješticu da ratni dio smanji,a civilni na ime općih boleščina poveća....a obaveza lječnika( odabranoga) je da navede sve bolesti. tako da je to-kolo sreće se okreće,pa kako kome stane!

Dobar dio branitelja smatra da ako imaju više bolesti,uz primarni PTSP, da mogu dobiti opču ili veći vojni omjer a za te bolesti ( navode visoki tlak,gastritis,kičma ....) nije "dokazano" da su nastale u DR.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , LJUBUŠKI je napisao:

To me je i zanimalo hvala

Nisi mi odgovorio što imaš od Dg,..nije nužno,liječenje,terapija i sl,..htio bi pokušati uporediti sa sobom,budući ja pokušavam povećati svoju invalidnost , zapravo po PTSP dobiti, bar 20 %, ali ne ide, odbijajume,unatoč pet presuda US u moju korist.

Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, kira je napisao:

Nisi mi odgovorio što imaš od Dg,..nije nužno,liječenje,terapija i sl,..htio bi pokušati uporediti sa sobom,budući ja pokušavam povećati svoju invalidnost , zapravo po PTSP dobiti, bar 20 %, ali ne ide, odbijajume,unatoč pet presuda US u moju korist.

Hvala

 

F 43.1, F 62  F 28

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Šime2 je napisao:

Ima li tko informaciju dali je formirano novo Povjerenstvo? Novi Pravilnik je usklađen sa zakonom, a Povjerenstvo je trebalo biti formirano s 1.3.!

Ako mislite na Povjerenstvo pri Zavodu za vještačenje, nigdje nije dostupna ta informacija (barem je ja nisam uspio pronaći), a rok za ustroj je 90 dana, tj. do 14.03.2018. 

U istom roku ZOSI treba uskladiti i Uredbu o metodologijama vještačenja, o čemu isto nema informacije.

Na koji Pravilnik mislite?

uređeno: od zis
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , zis je napisao:

Ako mislite na Povjerenstvo pri Zavodu za vještačenje, nigdje nije dostupna ta informacija (barem je ja nisam uspio pronaći), a rok za ustroj je 90 dana, tj. do 14.03.2018. 

U istom roku ZOSI treba uskladiti i Uredbu o metodologijama vještačenja, o čemu isto nema informacije.

Na koji Pravilnik mislite?

 

prije 2 sati , zis je napisao:

Ako mislite na Povjerenstvo pri Zavodu za vještačenje, nigdje nije dostupna ta informacija (barem je ja nisam uspio pronaći), a rok za ustroj je 90 dana, tj. do 14.03.2018. 

U istom roku ZOSI treba uskladiti i Uredbu o metodologijama vještačenja, o čemu isto nema informacije.

Na koji Pravilnik mislite?

Pravilnik o radu liječničkih povjerenstava o pravima hrvatskih branitelja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Mrljavac je napisao:

Mala korekcija.

Prema web stranici HZMO, Uredba o medicinskom vještačenju u mirovinskom osiguranju objavljena u Narodnim novinama 25/2014, je prestala važiti danom stupanja na snagu  Uredbe o metodologijama vještačenja, NN 67/2017.

http://www.mirovinsko.hr/default.aspx?ID=1382#medicinskovjestacenje

Prema Zakonu o hrvatskim braniteljima i ova Uredba mora biti usklađena, a usklađivanje (izmjene) trebaju biti donesene u roku od 90 dana od dana stupanja na snagu Zakona, znači do 14.03.2018., okvirno. :) 

Ako sam nešto "pobrkao" :) isprika!

Poštovanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , kira je napisao:

Hvala,..mene interesira Pravilnik, i metodologja vještačenja,..mislim da tu ima rupa i rupa u odnosu na rad tijela vještačenja, metodologijama i ocjeni stanja,..Dakle, molim Pravilnik i metodologiju vještačenja,..

Želiš reči da vještaci ne znaju pravilno vještačiti ???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 56 minuta, buda2 je napisao:

Želiš reči da vještaci ne znaju pravilno vještačiti ???

Da, ja sumnjam i u najmanju ruku nisam zadovolajn s vještacima, zato pokušavam usporediti s osoboma koje imaju slična iskustva,..samo da napomenem, da imam pet presuda US koji osporavaju rješenje i nalaz vještaka, sve to traje od 2004.g,,što za njih pa i Ministra znači odluka suda,..da li su se zapitali,  zamislite u jednoj Austriji ili Njemačkoj što znači odluka suda,..

A o samom radu i postupanju vještaka u nastavku,..

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , kira je napisao:

Hvala,..mene interesira Pravilnik, i metodologja vještačenja,..mislim da tu ima rupa i rupa u odnosu na rad tijela vještačenja, metodologijama i ocjeni stanja,..Dakle, molim Pravilnik i metodologiju vještačenja,..

Poštovani,

na ovom linku imate poveznice na sve (pretpostavljam) što Vas interesira u svezi vještačenja.

http://www.mirovinsko.hr/default.aspx?ID=1382#medicinskovjestacenje

Lijep pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja imam presudu, pravomoćnu, Upravnog suda da me je vještačio budala koji nema pojma o medicini, blago rečeno. Nije imao uvid u predmet, nije razumio dijagnoze i nije čak znao napisati obrazloženje vještačenja... a područni ured mu je pomogao bacanjem moje dokumentacije i prepravljanjem preostale (čak brisanje korektur lakom). Mislili su da imaju originalnu dokumentaciju pa su si dali truda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , petar2013 je napisao:

Ja imam presudu, pravomoćnu, Upravnog suda da me je vještačio budala koji nema pojma o medicini, blago rečeno. Nije imao uvid u predmet, nije razumio dijagnoze i nije čak znao napisati obrazloženje vještačenja... a područni ured mu je pomogao bacanjem moje dokumentacije i prepravljanjem preostale (čak brisanje korektur lakom). Mislili su da imaju originalnu dokumentaciju pa su si dali truda.

Da sa tim vještacima je posebna priča,..tko ulazi u sastav vještaka to još nisam dokučio,dakle  kriteriji, tko ih nadzire,..to što su radili kod mene to je posebna priča, primjerice da liječnik opće prakse vještači prof.dr.sc,

Kao da od nekoga dobiju nalog koliko "kandidata"trebaju pustiti, imate osjećaj da ste bar na prekršajnom sudu, nekom teškom ipitu,..hladna atmosfera, ti si sam protiv njih, i ono što je najgore liječničku dokumentaciju pregledaju kad vi uđete u sobu,..

Ja sam svoju noviju liječničku dokumntaciju poslao  poštom preporučeno, no kada  sam došao na pregled ponovno su me pitali za dokumentaciju,..no srećeom US po žalbi pozorno čita spis i uvažava tužbu.,,ja ih imam pet,

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 47 minuta, kira je napisao:

Da sa tim vještacima je posebna priča,..tko ulazi u sastav vještaka to još nisam dokučio,dakle  kriteriji, tko ih nadzire

Vještaci su zaposlenici Zavoda za vještačenje (ZOSI) i biraju se temeljem raspisanog natječaja u kojem su navedeni i kriteriji koje kandidat treba zadovoljiti.

Žalbu na Nalaz i mišljenje Vijeća vještaka u područnom uredu Zavoda (u dijelu koji se tiče vještačenja) rješavaju vijeća Viših vještaka.

Ako je Vijeće vještaka utvrdilo postojanje smanjene radne sposobnosti ili njezin potpuni gubitak, ili pak, ako je Vijeće viših vještaka preinačilo Nalaz i mišljenje Vijeća vještaka i uvažilo žalbu, predmet se dostavlja na reviziju u ministarstvo nadležno za mirovinski sustav.

Reviziono tijelo (na koje dolaze samo Nalazi i mišljenja kojima se priznaje neki vid nesposobnosti za rad) se s Nalazom može suglasiti, ili dati naputak onom prvom Vijeću vještaka da preinači svoj Nalaz....itd. itd.

Tek nakon ove procedure  HZMO donosi Rješenje, a tko nije zadovoljan ima opciju upravne tužbe.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , kira je napisao:

Da sa tim vještacima je posebna priča,..tko ulazi u sastav vještaka to još nisam dokučio,dakle  kriteriji, tko ih nadzire,..to što su radili kod mene to je posebna priča, primjerice da liječnik opće prakse vještači prof.dr.sc,

Kao da od nekoga dobiju nalog koliko "kandidata"trebaju pustiti, imate osjećaj da ste bar na prekršajnom sudu, nekom teškom ipitu,..hladna atmosfera, ti si sam protiv njih, i ono što je najgore liječničku dokumentaciju pregledaju kad vi uđete u sobu,..

Ja sam svoju noviju liječničku dokumntaciju poslao  poštom preporučeno, no kada  sam došao na pregled ponovno su me pitali za dokumentaciju,..no srećeom US po žalbi pozorno čita spis i uvažava tužbu.,,ja ih imam pet,

 

 

U pozivu za vještačenje piše da se na komisiju ponese medicinska dokumentacija koju se posjeduje kod kuće u "slučaju" da je kod njih (HZMO) eventualno zagubljen neki od nalaza.nevidi što je to tu čudno ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , buda2 je napisao:

U pozivu za vještačenje piše da se na komisiju ponese medicinska dokumentacija koju se posjeduje kod kuće u "slučaju" da je kod njih (HZMO) eventualno zagubljen neki od nalaza.nevidi što je to tu čudno ?

U pozivu piše ponesite liječničku dokumentaciju novijeg datuma,valjda se misli na onu od zadnjeg vještačenja, no ako se vještači po žalbi ili presudi US to znači da se ponovo vještači ono što je vještačeno,,budući da po uvaženoj žalbi prethodno nije dobro izvršeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, kira je napisao:

U pozivu piše ponesite liječničku dokumentaciju novijeg datuma,valjda se misli na onu od zadnjeg vještačenja, no ako se vještači po žalbi ili presudi US to znači da se ponovo vještači ono što je vještačeno,,budući da po uvaženoj žalbi prethodno nije dobro izvršeno.

Nije sad meritorno po čemu vještače ( ili po babi ili po dedi) bitno je da imaš dokumentaciju kod sebe da im eventualno možeš prikazati/prezentirati nešto bitno a kod njih se "jedan nalaz" za tebe bitan izgubio.ne bi bio prvi slučaj.meni se 2004. "izgubio" cijeli spis pa me vještačili iz onih nalaza koje sam ponio sa sobom.poslije ga pronašli u podrumu u arhivi.nosiš dokumentaciju radi sebe a vjerujem i da nema 10 kg ??.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Novi sam na forumu pa da postavim jedno pitanje u ovom novom zakonu da li če se isto vrednovati bolesti naime otkrivena mi je ciroza jetre 2015 od hepatitisa c od 2004  i kakve su mi sanse jer mi je dok napisao da sam se zarazioza rata dakle virus nosim dugo inače sam u mirovini od ptsp 2015 jedna od manjih mirovina i da li se sad mogu spajati bolesti¸¸unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,nov sam na forumu pa ako može netko da mi pomogne savjetom!

Zaposlen sam kao vozač i trenutno sam na bolovanju,iman status dragovoljca,HRVI 20% stalno od 11.2016god i 920 dana borbenog sektora, iman 55god i 34god radnog staža. Zbog bolesti ptsp oduzete su mi C i E kategorije pa me zanima kako i da li je moguće ići i u koju mirovinu? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, jozo11111 je napisao:

Novi sam na forumu pa da postavim jedno pitanje u ovom novom zakonu da li če se isto vrednovati bolesti naime otkrivena mi je ciroza jetre 2015 od hepatitisa c od 2004  i kakve su mi sanse jer mi je dok napisao da sam se zarazioza rata dakle virus nosim dugo inače sam u mirovini od ptsp 2015 jedna od manjih mirovina i da li se sad mogu spajati bolesti¸¸unaprijed hvala.

Koliko vremena je prošlo od skidanja iz HV do pronalaska Hepatitisa? Doktor može pisati ( i moj je napisao meni ) ali kako dokazati da si zaražen za vrijeme DR? Meni nisu priznali a od skidanja do pronalaska da imam hepatitis prošlo 4 godine.možeš probati na komisiji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 27 minuta, cifut je napisao:

Pozdrav,nov sam na forumu pa ako može netko da mi pomogne savjetom!

Zaposlen sam kao vozač i trenutno sam na bolovanju,iman status dragovoljca,HRVI 20% stalno od 11.2016god i 920 dana borbenog sektora, iman 55god i 34god radnog staža. Zbog bolesti ptsp oduzete su mi C i E kategorije pa me zanima kako i da li je moguće ići i u koju mirovinu? 

Možeš predati zahtjev u HZMO za invalidsku mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani Buda hvala na odgovoru i odgovor naime ispravka u mirovini sam od 2005 na osnovu ptsp a hepatitis isto nisu gledali i 2012 pravim glupost i idem na upravni sud gdje u me u startu otepli a za hepatitis rekli da nije u progresiji,pogorsanju da bi 2015 preko fibroskena otkrili uznapredovalu cirozu a dok.specijalista mi kaze da od hepatitisa dociroze treba najmanje 20 do 30 godina ,hepatitis sam izlječio ali je ostala ciroza i dozivotno lječenje i da hepatitis c od 2004 na moj zahtjev jer sam stalno bio umoran,zut i sumnja na tu opaku bolest¸¸¸¸hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, jozo11111 je napisao:

Postovani Buda hvala na odgovoru i odgovor naime ispravka u mirovini sam od 2005 na osnovu ptsp a hepatitis isto nisu gledali i 2012 pravim glupost i idem na upravni sud gdje u me u startu otepli a za hepatitis rekli da nije u progresiji,pogorsanju da bi 2015 preko fibroskena otkrili uznapredovalu cirozu a dok.specijalista mi kaze da od hepatitisa dociroze treba najmanje 20 do 30 godina ,hepatitis sam izlječio ali je ostala ciroza i dozivotno lječenje i da hepatitis c od 2004 na moj zahtjev jer sam stalno bio umoran,zut i sumnja na tu opaku bolest¸¸¸¸hvala

jozo11111 , za cirozu uzimaj ulje sikavice (hladno prešano).ja uzimam za hepatitis.??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
, kira je napisao:

U pozivu piše ponesite liječničku dokumentaciju novijeg datuma,valjda se misli na onu od zadnjeg vještačenja, no ako se vještači po žalbi ili presudi US to znači da se ponovo vještači ono što je vještačeno,,budući da po uvaženoj žalbi prethodno nije dobro izvršeno.

Koji je rok, da se donese drugostupanjsko rješenje,..bio sam na vještačenju 08.vejače, od tada ni papira niti rješenja,..što se događa, dakle postupak vještačenja po žalbi to jest presudi.,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije dva mj. sam predao zahtjev za ponovnu procjenu PTSP povećanje i rečeno mi je da donesem od doktorice svu lječničku ovjerenu dokumentaciju, to je hrpa papira a ona je svaki morala poštambiljati i potpisati, međutim danas mi dođe pismo od povjerenstva na kojem piše: 1. obratite se doktoru radi uputnice za stručnu procjenu 2.priložite elektronički zapis kartona i svu dokumentaciju 3. navedeno dostavite ovom uredu 4. ured će vas uputiti na procjenu u zdravstvenu ustanovu sukladno uputnici (malo sam skratio, naveo sam bitno)  e sad moja doktorica nezna na koga da naslovi uputnicu (neka c1) i kaže da joj nije ništa jasno, katastrofa... doći ću ponovo kod nje za tjedan dana možda joj se u međuvremenu nešto pojasni, Dali još neko ima ovakvo iskustvo ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 45 minuta, mobiliziranidragovoljacZNG je napisao:

Dali još neko ima ovakvo iskustvo ?

Teško da već ima dovoljno iskustava, jer ste možda među prvima koji su otpočeli novu proceduru.

Uglavnom, postupak je osim Zakonom, reguliran s dva provedbena akta (NN 27/2018):

PRAVILNIK

O NAČINU PROVEDBE STRUČNE PROCJENE U OVLAŠTENOJ ZDRAVSTVENOJ USTANOVI RADI OSTVARIVANJA STATUSA HRVATSKOG RATNOG VOJNOG INVALIDA

 

ODLUKA

O UTVRĐIVANJU OVLAŠTENIH ZDRAVSTVENIH USTANOVA U KOJIMA SE OBAVLJA STRUČNA PROCJENA RADI OSTVARIVANJA STATUSA HRVATSKOG RATNOG VOJNOG INVALIDA PO OSNOVI BOLESTI, POGORŠANJA BOLESTI ODNOSNO POJAVE BOLESTI KAO POSLJEDICE SUDJELOVANJA U OBRANI SUVERENITETA REPUBLIKE HRVATSKE, ZA 2018. GODINU

Logično bi bilo da je prvostupanjsko tijelo (Ured državne uprave) navelo u koju ovlaštenu zdravstvenu ustanovu s popisa Vas upućuje na stručnu procjenu, ali kako kod nas često logika nije mjerodavna, možda da njih pitate za pojašnjenje tko određuje u koju ovlaštenu zdravstvenu ustanovu Vas treba uputiti.

Izgleda da su nakon dugog čekanja početka provedbe započele prve porođajne muke, s tim da (po običaju) branitelji trpe posljedice trudova.

A što će se roditi...??? :)

Lijep pozdrav.

uređeno: od zis
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, mobiliziranidragovoljacZNG je napisao:

Prije dva mj. sam predao zahtjev za ponovnu procjenu PTSP povećanje i rečeno mi je da donesem od doktorice svu lječničku ovjerenu dokumentaciju, to je hrpa papira a ona je svaki morala poštambiljati i potpisati, međutim danas mi dođe pismo od povjerenstva na kojem piše: 1. obratite se doktoru radi uputnice za stručnu procjenu 2.priložite elektronički zapis kartona i svu dokumentaciju 3. navedeno dostavite ovom uredu 4. ured će vas uputiti na procjenu u zdravstvenu ustanovu sukladno uputnici (malo sam skratio, naveo sam bitno)  e sad moja doktorica nezna na koga da naslovi uputnicu (neka c1) i kaže da joj nije ništa jasno, katastrofa... doći ću ponovo kod nje za tjedan dana možda joj se u međuvremenu nešto pojasni, Dali još neko ima ovakvo iskustvo ?

A da skokneš do ureda za branitelje pa da ti oni stručno odgovore ??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , buda2 je napisao:

A da skokneš do ureda za branitelje pa da ti oni stručno odgovore ??

Naskakao sam se ja već do ureda za branitelje ali šta vrjedi kad ni oni neznaju protumačiti ovako nedorečen zakon, te upute kao da je pisao netko polupismen poput mene, totalno površno, prilikom prve posjete uredu rekli su da donesem kopiju lječničke dokumentacije, drugi put da dokumentacija bude ovjerena, treći put da donesem kopiju lječničkog kartona svaka stranica ovjerena i sad zadnje ovo gdje već vidim probleme pošto je doktorica pred mirovinom i ima staro računalo koje nabada s dva prsta i za nju je medijski zapis još uvijek disketa, sumnjam da ima pržilicu za cd a za usb stik nije niti čula

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , mobiliziranidragovoljacZNG je napisao:

Naskakao sam se ja već do ureda za branitelje ali šta vrjedi kad ni oni neznaju protumačiti ovako nedorečen zakon, te upute kao da je pisao netko polupismen poput mene, totalno površno, prilikom prve posjete uredu rekli su da donesem kopiju lječničke dokumentacije, drugi put da dokumentacija bude ovjerena, treći put da donesem kopiju lječničkog kartona svaka stranica ovjerena i sad zadnje ovo gdje već vidim probleme pošto je doktorica pred mirovinom i ima staro računalo koje nabada s dva prsta i za nju je medijski zapis još uvijek disketa, sumnjam da ima pržilicu za cd a za usb stik nije niti čula

Ako si ne pomogneš sam ,nitko neće "trčati" da ti pomogne.brineš se sam za sebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 32 minuta, Šime2 je napisao:

Može li netko nabrojati dokumentaciju( vi koji ste to prošli) potrebnu za procjenu radne sposobnosti za vojnu mirovinu. Mislim na svu dokumentaciju osim liječničke.

Isto tako me zanima dali u obračun mirovine ulazi i mirovinski staž, ako dođe do procjene opče nesposobnosti 100%.?

I

mislim da imate odgovore na to pitanje pod Novi zakon ministra Medveda, ova tema se odnosi isključivo na dobivanje ili povećanje postotka invalidnosti kao RVI-a

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 43 minuta, Šime2 je napisao:

Može li netko nabrojati dokumentaciju( vi koji ste to prošli) potrebnu za procjenu radne sposobnosti za vojnu mirovinu. Mislim na svu dokumentaciju osim liječničke.

Isto tako me zanima dali u obračun mirovine ulazi i mirovinski staž, ako dođe do procjene opče nesposobnosti 100%.?

I

".....opče nesposobnosti 100% ..."

Mislio si na 100% vojni dio ?? Ako je tako onda nema ništa za civilni dio izračuna. Jer barem koliko ja znam nema polovične opče nesposibnosti.ili je invalidska profesionalna izračuna.nisi naveo koliki ti je sada omjer.što se tiče dokumentacije reči će ti u uredu za obranu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Šime2 je napisao:

Ma, ja već imam status HRVI, pa me zanima koja mi sve dokumentacija treba koju treba predati Povjerenstvu osim liječničke. Dakle, za dobivanje mirovine!

Oni imaju sve papire osim liječničke dokumentacije.Ako nemaš kontinuitet liječenja ne znam da li ćeš dobiti invalidsku opću mirovinu

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , beroduba je napisao:

Oni imaju sve papire osim liječničke dokumentacije.Ako nemaš kontinuitet liječenja ne znam da li ćeš dobiti invalidsku opću mirovinu

 

Zašto bi trebao dobiti opću ? Imali li neki kriterij za opću ? (kontinuitet sigurno ne.to mora biti svakako )Šta bi mu "falilo" sa profesionalnom ? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Spitfire je napisao:

Prvo ovo,

pa tek onda

 

Hvala lijepa,.dakle može se tražiti naknada od Vrhovnog suda unatoč tome da je u mom slučaju Upravni sud svoju odluku donio još u mjesecu srpnju 2017.g, zapravo, ja od te odluke čekam postupanje upravnog organa, Ministarstva branitelja

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , buda2 je napisao:

Zašto bi trebao dobiti opću ? Imali li neki kriterij za opću ? (kontinuitet sigurno ne.to mora biti svakako )Šta bi mu "falilo" sa profesionalnom ? 

Taj dio je meni enigma! Opća ili profesionalna! Meni je rečeno da je opća isplativija! Koja je razlika u financijskom smislu? Imam 40% trajno PTSP, bolničko liječenje, šifra F 60.2, tri godine rata, čin i 36 godina radnog staža.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 32 minuta, Šime2 je napisao:

Taj dio je meni enigma! Opća ili profesionalna! Meni je rečeno da je opća isplativija! Koja je razlika u financijskom smislu? Imam 40% trajno PTSP, bolničko liječenje, šifra F 60.2, tri godine rata, čin i 36 godina radnog staža.

Opća je donekle isplativijs ali sve je u omjeru.vještaci su ti koji odlučuju o vrsti mirovine.najgora solucija je omjer 20-80.ali uvijek možeš ići na povećanje omjera temeljem pogoršanja bolesti.najbolje poslije bolničkog lječenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Spitfire je napisao:

Ajmo ispočetka. Ljubuški je u općoj mirovini sa priznatim statusom HRVI 20/80. Išao je na pogoršanje i dobio povečanje na 30/70. U prvostupanjskom postupku su ga odbili međutim drugostupanjsko tijelo priznalo povečanje. E sad ono bitno. Taj postupak se provodi od 2015 u područnom zavodu za vještačenje kao prbostupsnjskom tijelu ili u središnjem zavodu u Mihanovičevoj. Nema više komisija, povjerenstava ili bilo koga drugog u mirovinskom. Znaći po vama bi opet trebao ići na vještačenje u isti taj zavod za što? Da mu obračunaju drugi iznos mirovine? Koliko ja znam to rade referenti u mirovinskom.

Ali ajde, ako vi kažete da bi trebao opet kod dr OP da mu ispuni zahtjev i pošalje na vještačenje, moguće da sam ja nešto prespavao.

Dragi prijatelju Spitfire, prijatelj Ljubuški je možda imao sreće sa nadležnim povjerenstvom da su mu odmah odredili omjer rat/mir 30/70, i to je ok. Što se tiče ovog drugog dijela da će mu povećati još za 10% omjer treba svakako imati od svog doktora ispunjen obrazac IN-1, nove nalaze iz kojih se vidi da je došlo do promjene osnovne bolesti PTSP sa novim posljedicama pogoršanja a nije PTSP sa dijagnozom F 43.1 nego sa dijagnozom F62,0 što je posljedica oboljenja uslijed ratnih stradanja usljed katastrofičnog događaja.Tada bi eventualno mogao ići na pogoršanje te možda dobiti i veći omjer od 30/70.Dakle obavezno bolničko liječenje od najmanje 21 dan i promjena dijagnoze sa zadržavanjem prijašnje ali i ostalih bolesti koje su eventualno nastale kao posljedica sudjelovanja u DR-u što treba potkrijepiti  nalazima specijaliste.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Spitfire je napisao:

Bilo nekad. I ja sam išao u KBC na povjerenstvo za priznavanje statusa HRVI, dobio trajno pa kod vještaka u HZMO za invalidnost i mirovinu. Pri traženju opće isto tako prvi puta išao na vještačenje u HZMO pa pri svim ostalim peripetijama oko žalbe ponovnog vještačenja i svega ostalog kačila me promjena Zakona i sve dalje išao kod njih. A oni vještače i status HRVI.

He, he, he , he ..... . Ako i nisi bio lud , moraš poludit dok sve to obaviš.

 

, Šime2 je napisao:

 Koja je razlika u financijskom smislu? 

Veći koeficijent. Naravno, ako dobiješ isti omjer.

 

, kira je napisao:

Hvala lijepa,.dakle može se tražiti naknada od Vrhovnog suda unatoč tome da je u mom slučaju Upravni sud svoju odluku donio još u mjesecu srpnju 2017.g, zapravo, ja od te odluke čekam postupanje upravnog organa, Ministarstva branitelja

 

Ako je sudska odluka pravomoćna, onda te zavlači Ministarstvo.

, buda2 je napisao:

Zašto bi trebao dobiti opću ? Imali li neki kriterij za opću ?

Opću je poželjno dobiti jer ti je onda mirovina zacementirana. Kriterij je procjena vještaka.

 

, Šime2 je napisao:

Ma, ja već imam status HRVI, pa me zanima koja mi sve dokumentacija treba koju treba predati Povjerenstvu osim liječničke. Dakle, za dobivanje mirovine!

Ratni put obavezno. Ustvari treba ti sve, jer oni imaju čudnu navadu gubiti dokumentaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, hasko je napisao:

Ratni put obavezno. Ustvari treba ti sve, jer oni imaju čudnu navadu gubiti dokumentaciju.

Sve imam, Hasko! Ratni put, tri godine borbenog sektora, osobni čin satnik, dragovoljac, šifre f43.1, f62.0, f33., mjesec dana liječenja na psihijatriji, dva nalaza psihologa i nekoliko od psihijatra, 56 godina starosti i 36 godina staža.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 19 minuta, Šime2 je napisao:

Sve imam, Hasko! Ratni put, tri godine borbenog sektora, osobni čin satnik, dragovoljac, šifre f43.1, f62.0, f33., mjesec dana liječenja na psihijatriji, dva nalaza psihologa i nekoliko od psihijatra, 56 godina starosti i 36 godina staža.

A onda imaš sve. Predaj to što imaš i - nadaj se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Poštovani da li se na liječničku komisiju u ovlaštenim zdravstvenim ustanovama za ostvarivanje HRVI može iči kako doktorica opće prakse napiše na uputnicu naprimjer u Zagreb ili se mora iči prema mjestu prebivališta. Ima taj Pravilnik o načinu provedbe stručne procjene u ovlaštenoj zdravstvenoj ustanovi radi ostvarivanja prava HRVI čl. 3 pa mi nije baš najjasnije taj dio.

 

Članak 3.

(1) Hrvatski branitelj iz Domovinskog rata podnosi zahtjev za priznavanje statusa hrvatskog ratnog vojnog invalida po osnovi bolesti, pogoršanja bolesti odnosno pojave bolesti kao posljedice sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske nadležnom uredu državne uprave u jedinici područne (regionalne) samouprave, odnosno nadležnom upravnom tijelu Grada Zagreba (u daljnjem tekstu: prvostupanjsko tijelo) sukladno Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji.

(2) Prvostupanjsko tijelo upućuje hrvatskog branitelja iz stavka 1. ovoga članka izabranom doktoru obiteljske (opće) medicine radi izdavanja uputnice za stručnu procjenu (u daljnjem tekstu: uputnica) u odgovarajuću ovlaštenu zdravstvenu ustanovu utvrđenu odlukom ministra nadležnog za zdravstvo (u daljnjem tekstu: zdravstvena ustanova).

(3) Izabrani doktor obiteljske (opće) medicine iz stavka 2. ovoga članka uz uputnicu prilaže elektronički zapis osobnog zdravstvenog kartona na prenosivim medijima za pohranu podataka te ostalu raspoloživu medicinsku dokumentaciju vezanu uz područje stručne procjene.

(4) Hrvatski branitelj iz stavka 1. ovoga članka dostavlja uputnicu, elektronički zapis osobnog zdravstvenog kartona na prenosivim medijima za pohranu podataka te ostalu raspoloživu medicinsku dokumentaciju iz stavka 3. ovoga članka prvostupanjskom tijelu.

(5) Radi provedbe stručne procjene prvostupanjsko tijelo zdravstvenoj ustanovi dostavlja:

– ratni put

– raspoloživu medicinsku dokumentaciju iz spisa predmeta

– potvrdu o priznatom statusu hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata

– uputnicu, elektronički zapis osobnog zdravstvenog kartona na prenosivim medijima za pohranu podataka te ostalu raspoloživu medicinsku dokumentaciju iz stavka 3. ovoga članka.

(6) Prvostupanjsko tijelo dostavlja hrvatskom branitelju iz stavka 4. ovoga članka obavijest o upućivanju na stručnu procjenu u zdravstvenu ustanovu sukladno uputnici i podatke o imenovanom koordinatoru za organizaciju stručne procjene u toj zdravstvenoj ustanovi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Skywalker007 je napisao:

Poštovani da li se na liječničku komisiju u ovlaštenim zdravstvenim ustanovama za ostvarivanje HRVI može iči kako doktorica opće prakse napiše na uputnicu naprimjer u Zagreb ili se mora iči prema mjestu prebivališta. Ima taj Pravilnik o načinu provedbe stručne procjene u ovlaštenoj zdravstvenoj ustanovi radi ostvarivanja prava HRVI čl. 3 pa mi nije baš najjasnije taj dio.

 

Članak 3.

 

(1) Hrvatski branitelj iz Domovinskog rata podnosi zahtjev za priznavanje statusa hrvatskog ratnog vojnog invalida po osnovi bolesti, pogoršanja bolesti odnosno pojave bolesti kao posljedice sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske nadležnom uredu državne uprave u jedinici područne (regionalne) samouprave, odnosno nadležnom upravnom tijelu Grada Zagreba (u daljnjem tekstu: prvostupanjsko tijelo) sukladno Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji.

 

(2) Prvostupanjsko tijelo upućuje hrvatskog branitelja iz stavka 1. ovoga članka izabranom doktoru obiteljske (opće) medicine radi izdavanja uputnice za stručnu procjenu (u daljnjem tekstu: uputnica) u odgovarajuću ovlaštenu zdravstvenu ustanovu utvrđenu odlukom ministra nadležnog za zdravstvo (u daljnjem tekstu: zdravstvena ustanova).

 

(3) Izabrani doktor obiteljske (opće) medicine iz stavka 2. ovoga članka uz uputnicu prilaže elektronički zapis osobnog zdravstvenog kartona na prenosivim medijima za pohranu podataka te ostalu raspoloživu medicinsku dokumentaciju vezanu uz područje stručne procjene.

 

(4) Hrvatski branitelj iz stavka 1. ovoga članka dostavlja uputnicu, elektronički zapis osobnog zdravstvenog kartona na prenosivim medijima za pohranu podataka te ostalu raspoloživu medicinsku dokumentaciju iz stavka 3. ovoga članka prvostupanjskom tijelu.

 

(5) Radi provedbe stručne procjene prvostupanjsko tijelo zdravstvenoj ustanovi dostavlja:

 

– ratni put

 

– raspoloživu medicinsku dokumentaciju iz spisa predmeta

 

– potvrdu o priznatom statusu hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata

 

– uputnicu, elektronički zapis osobnog zdravstvenog kartona na prenosivim medijima za pohranu podataka te ostalu raspoloživu medicinsku dokumentaciju iz stavka 3. ovoga članka.

 

(6) Prvostupanjsko tijelo dostavlja hrvatskom branitelju iz stavka 4. ovoga članka obavijest o upućivanju na stručnu procjenu u zdravstvenu ustanovu sukladno uputnici i podatke o imenovanom koordinatoru za organizaciju stručne procjene u toj zdravstvenoj ustanovi.

 

 

 

".....nadležnom uredu državne uprave u jedinici područne ( regionalne) samouprave.

Osijek -Zagreb-Rijeka-Split .da li ima po novome još koji centar za vještačenje ne bi znao reči.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

UIma još dosta tih zdravstvenih ustanova ali mene zanima da li mogu iči u bilo koji tj. u onaj u kojem sam ležao u Zagrebu a ja sam iz Broda.

ODLUKU

O UTVRĐIVANJU OVLAŠTENIH ZDRAVSTVENIH USTANOVA U KOJIMA SE OBAVLJA STRUČNA PROCJENA RADI OSTVARIVANJA STATUSA HRVATSKOG RATNOG VOJNOG INVALIDA PO OSNOVI BOLESTI, POGORŠANJA BOLESTI ODNOSNO POJAVE BOLESTI KAO POSLJEDICE SUDJELOVANJA U OBRANI SUVERENITETA REPUBLIKE HRVATSKE, ZA 2018. GODINU

I.

Ovom Odlukom utvrđuje se da su ovlaštene zdravstvene ustanove u kojima se obavlja stručna procjena, prije nalaza i mišljenja tijela vještačenja o uzroku i postotku oštećenja organizma radi ostvarivanja statusa hrvatskog ratnog vojnog invalida po osnovi bolesti, pogoršanja bolesti odnosno pojave bolesti kao posljedice sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske, za 2018. godinu

     Klinički bolnički centar Zagreb

˗        Klinički bolnički centar Rijeka

˗        Klinički bolnički centar Split

˗        Klinički bolnički centar „Sestre milosrdnice“

˗        Klinički bolnički centar Osijek

˗        Klinička bolnica Dubrava

˗        Klinička bolnica „Sveti Duh“

˗        Klinika za psihijatriju Vrapče

˗        Opća bolnica Varaždin

˗        Opća bolnica Pula

˗        Opća bolnica „Dr. Josip Benčević“ Slavonski Brod

˗        Opća bolnica Zadar

˗        Opća bolnica Dubrovnik

˗        Opća i veteranska bolnica „Hrvatski ponos“ Knin

˗        Opća županijska bolnica Vukovar i bolnica hrvatskih veterana

˗        Opća bolnica Zabok i bolnica hrvatskih veterana

˗        Opća bolnica i bolnica branitelja Domovinskog rata Ogulin

˗        Opća županijska bolnica Pakrac i bolnica hrvatskih veterana

˗        Psihijatrijska bolnica Rab

˗        Psihijatrijska bolnica Ugljan

˗        Neuropsihijatrijska bolnica „Dr. Ivan Barbot“ Popovača

˗        Psihijatrijska bolnica „Sveti Ivan“.

II.

Ova Odluka stupa na snagu osmoga dana od dana objave u „Narodnim novinama"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Buda valjda ti nije problem nazvat i pitat -zagreb i Brod.sto ti vise odgovara to znas ti!!!reci ce ti na osnovu podataka koje das!!

sta se treses bezveze!!!

 

Da sam u takvoj dilemi ja bih u oba!!bez za.......ije!!!cini mi se da ti zg. vise pase!!ako si iz Broda ,vjerovatno je to to!!

probaj u zg. pravi se nevješt!!!:-?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 44 minuta, Janjad je napisao:

Buda valjda ti nije problem nazvat i pitat -zagreb i Brod.sto ti vise odgovara to znas ti!!!reci ce ti na osnovu podataka koje das!!

sta se treses bezveze!!!

Što da ja nazovem Zagreb i Sl.Brod ? Zbog čega ( ne razumijem Tvoj post) ? Ja sam u mirovini od 2002.Skaywalker treba predati dokumentaciju za utvrđivanje RVI.

Tresem se ,samo po zimi ako van izađem u košulji kratkih rukava ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oprosti ,krivo sam utipkala!!za skywalkera je!!sorry jos jednoooom!!!

srd pozzz iz St!!!

Usput ,kad vec pišem,cekam prvi poziv za Hrvi komisija!!

Predala u drugi misec,pa me pitalo,neke jos dokumente!!

Odnijela prije mjesec dana,,,još ništa!!Nece valjda tek u deveti mj.

jel oni sta rade u šesti!!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala buda2 ali sad je postupak po novom zakonu ovakav prvo se ide na predkomisiju u ovlaštene bolnice tek onda na vještačenje u HZMO. Liječnička komisije određuje da li je uopče pojava bolesti povezana s D ratom, ako je onda ponovo kod vještaka u HZMO koji određuju omjer rat-mir. Molim nekoga tko je sad u postupku ostvarivanja RVI da li zna prema pravilniku da li mogu iči na liječničku predkomisiju izvan područja stanovanja a onda na komisiju u područni HZMO gdje stanujem. Hvala :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Janjad je napisao:

Oprosti ,krivo sam utipkala!!za skywalkera je!!sorry jos jednoooom!!!

srd pozzz iz St!!!

Usput ,kad vec pišem,cekam prvi poziv za Hrvi komisija!!

Predala u drugi misec,pa me pitalo,neke jos dokumente!!

Odnijela prije mjesec dana,,,još ništa!!Nece valjda tek u deveti mj.

jel oni sta rade u šesti!!

 

?. Oni prvo "skupljaju" potencionalne kandidate ( kako sky navodi _pred komisija )a onda će oformiti povjerenstvo za vještačenje i po komisiji 50-60 branitelja onda će se sve pokrenuti.vremena se ima.

 

Prije 49 minuta, Skywalker007 je napisao:

Hvala buda2 ali sad je postupak po novom zakonu ovakav prvo se ide na predkomisiju u ovlaštene bolnice tek onda na vještačenje u HZMO. Liječnička komisije određuje da li je uopče pojava bolesti povezana s D ratom, ako je onda ponovo kod vještaka u HZMO koji određuju omjer rat-mir. Molim nekoga tko je sad u postupku ostvarivanja RVI da li zna prema pravilniku da li mogu iči na liječničku predkomisiju izvan područja stanovanja a onda na komisiju u područni HZMO gdje stanujem. Hvala :-)

Bitna Ti je medicinska dokumentacija i ratni put.a za ovo Tvoje pitanje najbolje da se obratiš  najbližem uredu za branitelje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Skywalker007 je napisao:

Ima još dosta tih zdravstvenih ustanova ali mene zanima da li mogu iči u bilo koji tj. u onaj u kojem sam ležao u Zagrebu a ja sam iz Broda.

Na ovo ti može odgovoriti lječnik opće prakse pošto ti od njega treba uputnica na kojoj je naveden KBC u kojem će se provesti vještačenje

uređeno: od Spitfire
Uređenje teksta
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 56 minuta, mobiliziranidragovoljacZNG je napisao:

Na ovo ti može odgovoriti lječnik opće prakse pošto ti od njega treba uputnica na kojoj je naveden KBC u kojem će se provesti vještačenje

Hvala mobZNG, to me i zbunjuje jer mi liječnica OP rekla da mogu birati i da će ona napisati što ja želim a iz ureda branitelja da trebam prema mjestu stanovanja. Liječnica mi je tako rekla jer je to njihov pravilnik pa valjda onda znaju. Uglavnom još ćemo provjeriti sve. Hvala :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Skywalker007 je napisao:

Hvala mobZNG, to me i zbunjuje jer mi liječnica OP rekla da mogu birati i da će ona napisati što ja želim a iz ureda branitelja da trebam prema mjestu stanovanja. Liječnica mi je tako rekla jer je to njihov pravilnik pa valjda onda znaju. Uglavnom još ćemo provjeriti sve. Hvala :-)

Poštovani forumaši.!može mi netko reći koliko se čeka poziv za ponovno vještačenje za H.R.V.I.od dana kad ured za branitelje pošalje nalaze?naime ja imam 20%privremeno do 31.11.2018.god. Molim odgovor? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Peksa5555 je napisao:

Da li netko zna? Bio bi zahvalan.

Nezna nitko zato što još nije niti formirano liječničko povjerenstvo, prije desetak godina kada je zasjedala komisija u Parku Stara Trešnjevka čekalo se oko tri mjeseca. O tome kako još nema komisije  na ovom forumu se ne piše i takvi komentari brzo nestaju, zato brzo čitaj

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, mobiliziranidragovoljacZNG je napisao:

Nezna nitko zato što još nije niti formirano liječničko povjerenstvo, prije desetak godina kada je zasjedala komisija u Parku Stara Trešnjevka čekalo se oko tri mjeseca. O tome kako još nema komisije  na ovom forumu se ne piše i takvi komentari brzo nestaju, zato brzo čitaj

Ali ja sam bIo prošle godine u ZG.u na drugostupanjskoj komisiji u mihanovićevoj.i dali mi privremeno 20%do 31.11.2018.god.a prije toga na prvostupanjskoj u ST.u.pa zato pitam.sad opet moram na komisiju uRazumiš prijatelju?iz ureda branitelj me zvali da donesem nove nalaze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nekidan sam dobio "upućivanje" Ureda Drž. Uprave svome lijecniku da podignem zdravstveni karton i uputnice za procjenu bolesti. Moja lijecnica mi kaze da je vec davala uputnice, ali kako povjerenstva jos nisu osnovana, njoj su te uputnice "propale". Zna li netko nesto konkretno? Radi se o Osijeku, i njegovom KBC-u.

Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , Temporius je napisao:

Nekidan sam dobio "upućivanje" Ureda Drž. Uprave svome lijecniku da podignem zdravstveni karton i uputnice za procjenu bolesti. Moja lijecnica mi kaze da je vec davala uputnice, ali kako povjerenstva jos nisu osnovana, njoj su te uputnice "propale". Zna li netko nesto konkretno? Radi se o Osijeku, i njegovom KBC-u.

Zahvaljujem

Dočim ste dobili od Ureda državne uprave takav naputak, to bi trebalo značiti da je pri navedenoj Ustanovi osnovano povjerenstvo i imenovan koordinator.

Traženu dokumentaciju dostavite nadležnom Uredu državne uprave. Oni će cjelokupnu Vašu dokumentaciju uputiti sukladno Uputnici, a vi ćete od njih (Ured državne uprave) dobiti dopis (obavijest) da je Vaša dokumentacija proslijeđena Povjerenstvu. Ujedno mora biti navedena i osoba koja je u toj zdravstvenoj ustanovi imenovana za koordinatora.

Srdačan pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija