Jump to content
kira

Liječničko povjerenstvo

Preporučene objave

prije 6 sati , zis je napisao:

Uredba o izmjenama i dopunama Uredbe o metodologijama vještačenja

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2018_06_56_1142.html

Dakle, sada ce nas legalno vjestaciti pedijatri, kao sto su mene, i nemamo vise osnova zaliti se na to. 

Ni rijec nigdje o pravu na izuzece vjestacenja u odredjenom podrucnom uredu. 

Dobili smo nova prava ali ne i pravdu. 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Nedoumica,..Ja sam bio na vještačenju u HZMIO-(vijeće viših vještaka,..)u mjesecu veljači 2018.g, do sada nisam dobio nalaz niti rješenje.

Postupak po žalbi i presudama Upravnog suda vodim od 2007.g, no uvijek isto,(rješenje, upravni sud poništi, ponovno vještačenje pa sve ispočetka), dakle još uvijek nemam nalaz i rješenje od zadnjeg vještačenja,..postupak vodim za povećanje invalidnosti trenutačno imam 20 % za stalno.

Sada me teta iz HZMO zove i traži da postupak moram provest od početka kako je po novom zakonu, dakle od KBC, pa nadalje,..mislim da nisu u pravu,

Lijepo molim Vaša mišljenja i iskustva.

Podijeli ovu objavu

zis    2
prije 2 sati , kira je napisao:

Sada me teta iz HZMO zove i traži da postupak moram provest od početka kako je po novom zakonu, dakle od KBC, pa nadalje,..mislim da nisu u pravu,

Poštovani,

Prema odredbama Zakona o hrvatskim braniteljima:

Članak 197.

(1) Zahtjevi podneseni za ostvarivanje prava temeljem Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji (»Narodne novine«, br. 174/04., 92/05., 2/07., 107/07., 65/09., 137/09., 146/10., 55/11., 140/12., 19/13. – pročišćeni tekst, 33/13., 148/13. i 92/14.) koji nisu riješeni do stupanja na snagu ovoga Zakona riješit će se temeljem propisa koji su vrijedili na dan podnošenja zahtjeva, ako je to povoljnije za podnositelja zahtjeva ili ako je tako određeno ovim Zakonom.

(2) Iznimno od stavka 1. ovoga članka, postupci u svezi s ostvarivanjem prava iz članaka 35. i 54. Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji (»Narodne novine«, br. 174/04., 92/05., 2/07., 107/07., 65/09., 137/09., 146/10., 55/11., 140/12., 19/13. – pročišćeni tekst, 33/13., 148/13. i 92/14.) koji nisu riješeni do stupanja na snagu ovoga Zakona riješit će se temeljem propisa koji su vrijedili na dan pokretanja postupka.

Članak 198.

Revizija prvostupanjskih rješenja u predmetima koju obavlja Ministarstvo, uključujući i reviziju koju obavlja Povjerenstvo za reviziju invalidnosti u Ministarstvu, a koja nije završena do stupanja na snagu ovoga Zakona, dovršit će se po Zakonu o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji (»Narodne novine«, br. 174/04., 92/05., 2/07., 107/07., 65/09., 137/09., 146/10., 55/11., 140/12., 19/13. – pročišćeni tekst, 33/13., 148/13. i 92/14.).

Srdačan pozdrav.

Podijeli ovu objavu

To znači da se moj postupak mora dovršiti po straom zakonu,.

Ako netko ima slična saznanja ili iskustva neka dojavi,..

Podijeli ovu objavu

Poštovani,..! dali ima netko ko vodi postupak priznvanja prava HRVI(povećanj, omjer i sl.), po starom zakonu zapravo unatrag nekolko godina,..ja isti vodim od 2007.g,..još nije pravomoćno riješen.,,

Dakle, moje pitanje je dali se postupak vodi  po starom ili novom zakonu.

lp

Podijeli ovu objavu

Pozvan sam na liječnički preglem u KBC poliklnika , a temeljem upute Vijeća viših vjštaka iz ZG, postupak vodim još 2007.g, dali je netko proveo ovaj postupak,

Hvala

Podijeli ovu objavu

Prije mjesec dana sam predao dokumentaciju u HZMO za ocjenu radne sposobnosti. Zna li netko u kojem vremenu se može očekivati poziv za vještačenje? Postoji li nekakav zakonski rok?

Podijeli ovu objavu

Prije 37 minuta, Šime2 je napisao:

Prije mjesec dana sam predao dokumentaciju u HZMO za ocjenu radne sposobnosti. Zna li netko u kojem vremenu se može očekivati poziv za vještačenje? Postoji li nekakav zakonski rok?

Računaj iza godišnjih. Sada je vrijeme godišnjih. Tamo negdje za cca mjesec, mjesec i pol očekuj termin. 

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat, Kompa je napisao:

Računaj iza godišnjih. Sada je vrijeme godišnjih. Tamo negdje za cca mjesec, mjesec i pol očekuj termin. 

Hvala, Kompa!

Podijeli ovu objavu

Pozdrav!

Ja sam prošle godine u travnju predao dokumentaciju za komisiju u Vukovaru ( da me iz profesionalne prebace u opću ) i evo još dan danas nisam dobio ni poziv nit me ko zvao....nisu valjda svi pomrli, .... ejbga...

Podijeli ovu objavu

prije 6 sati , jmikulc5 je napisao:

Pozdrav!

Ja sam prošle godine u travnju predao dokumentaciju za komisiju u Vukovaru ( da me iz profesionalne prebace u opću ) i evo još dan danas nisam dobio ni poziv nit me ko zvao....nisu valjda svi pomrli, .... ejbga...

Zovi i pitaj ih kaj je s time. Piši požurnice. Dosađuj im sve dok ne riješe tvoj slučaj. Sve je moguče, da se tvoj predmet zagubio i to je moguče. 

Podijeli ovu objavu

Piši požurnice... od zvanja i odlaska tamo ništa... samo papirnato da imaš dokaze a daljnje.
Kod njih ti je to sasvim normalno, 99% ih boluje od Alzheimera, gube, zaboravljaju, ne čuju, ne razumiju... ali plaću znaju primiti, taj tren im se vrati pamet.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad